Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://sykatour.com/hindistan-nepal-turu">
Instagram

Hindistan & Nepal Turu

08/17  Mart 2019 tarihleri arasında 

Thy ile eşliğinde Deluxe Otel konaklamaları ile tüm turlar dahil  iki kişilik odada kişi 2.690 USD 

jaipur1

Jaipur'da Rajastan kültürüne ait bir çok eserin görüleceği Şehir Sarayı Müzesi, bir açık hava müzesi durumunda olan ve Hint geleneğinin astroloji ve astronomi ile bağını en güçlü şekilde ortaya koyabilen Jantar Mantar Gözlemevi, son olarak da Rüzgâr Sarayı olarak bilinen Hawa Mahal'i gezin.

tac mahal

Bugün UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, dünyada aşk için dikilmiş en büyük ve en zarif anıt olarak tarihe geçen Tac Mahal'i ziyaret

uttar-pradesh-varanasi-148915950084-orijgp

Ganj Nehri kıyısında farklı bir deneyim yaşıyor ve önemli Hindu ayinlerinden bir tanesi olan Deepmala (Aarti) Töreni'ne katılın.  

Delhi'nin sokaklarında yerel halk ile beraber gezin. Hinduların gunluk yaşamlarına şahitlik edin.

Bugün UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, 1960'lı yıllarda "Çiçek Çocuklar" olarak adlandırılan Hippi gençlerin akınına uğrayan ve mottosu "Aşkın Şehri" olarak Katmandu'yu daha yakından tanımak için şehir turu yapın.

Budistler için bir hac mekânı olma özelliğine sahip, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Bouddhanath Tapınağı'nı ziyaret edin.

Güney Afrika Zimbabwe Botswana

 

Syka Tour Sizleri  , 

“Huzuru bulmak için 5000 km gitmeye gerek yok” diyenlere inat Hindistan mistik havası ile her daim yoksulluk ve ihtişam, karmaşa ve sadelikle dolu bir ülke. Bir nevi “kendi arayışını” yansıtan bu ilginç coğrafya insanı ister istemez dinginleştiriyor. 

 

Agra

16. yüzyılda Moğolların hükümdarlığına giren Agra; Babür Şah ve Hümayun Şah ile birlikte erken Babür tarzı mimari örnekleri, kırmızı kumtaşı ve beyaz mermerden yapılan binaları ve sokakları renklendiren antika arabalarıyla Moğolların mirasına sahip çıkıyor. Bu şehirde günbatımını izleyeceğiniz tek adres olan ve Hindistan’ın simgesi haline gelen Tac Mahal bile Agra’nın ne kadar farklı bir etkisi olduğunu anlatmaya yeter.

Yaklaşık 2-2.5 km uzunluğundaki Agra Kalesi; Babür İmparatoru Akbar tarafından yaptırılan ve bugün UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Fatehpūr Sikrī tarihi şehri, I’timād-Ud-Daulah Türbesi, Mankameshwar Tapınağı şehirde sizi kendine hayran bırakacak eserlerin bazıları.

 

Syka Tour 

0 212 662 10 45 / 0 530 266 86 67

info@sykatour.com

Yeşilköy İskele Caddesi No 1 Da 1 İstanbul

Tursab A 7107

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://sykatour.com/hindistan-nepal-turu">
Instagram