Araştırmacı Yazar Bülent Demirdurak Eşliğinde
KRALLAR VE ŞAHLAR ÜLKESİ
İRAN TURU

05/14 Nisan 2019 tarihleri arasında 

Thy ile eşliğinde Deluxe Otel konaklamaları ile tüm turlar dahil  iki kişilik odada kişi 2.400 USD 

Şiir, şarap ve güllerin şehri diye tarihin yapraklarında yer etmiş,Geçmişte dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak adı aşk ile anılan Şiraz şehirinde , farklı motif ve renklerle süslenen vitrayları ile ünlü Nasır ol Molk Camii'ni ziyaret edin.

İran'da Taht-ı Cemşid olarak anılan , görkemli saray kalınt- ları, etkileyici duvar süslemeleri ve heykelleri ile Pers sanatının gücünü Persopolis Antik Kentinde keşfedin.

Zerdüşlük İnancında önemlli bir yer tutan Sessizlik Kulelerini ve Zerdüş Tapınagınız ziyaret edin.

Isfehanda Naksı Cihan Meydanında İranlıların günlük yaşamına sahit olun.

finbahcesi (1024 x 1024)

Kashan' da Ustad Haj Sa’ban-Ali tarafndan yapılan Bozorg Ağa Cami ve Medresesi adeta İran’nın Tac Mahal’i , Şah Abbas adına dizayn edilmiş içinden şırıl şırıl suların aktğı turkuaz havuzlar, 500 yıllık sedir ağaçları ve çiçek açma zamanı geldiğinde etraf mis gibi portakal çiçeği kokutan portakal ağaçlarıyla dolu Fin Bahçesini gezin.

golistan-sarayi-ic-aynali-oda (1200 x 800)

Tahran' da Mücevher uzmanlarına göre dünyadaki en değerli mücevher koleksiyonunun bulunduğu Mücevher Müzesi , Arkeoloji Müzesi , Kaçar Hanedanlığı‘nın Tahran’a kazandırdığı en güzel miras. Mimarlık ve el sanatları alanlarındaki köklü Pers kültürünün Bat tekniği ve mimarisi ile birleştirdiği bir başyapıt olan Gülistan Sarayını gezin.

İran

 

Syka Tour Sizleri  , Animizm, Mitraizm, Zerdüştçülük, Manişeizm, Parsilik, Mu- sevilik, Hıristyanlık, İslamiyet ve Şiilik mirasıyla dolu dolu Kralların ve Sahla- rın Ülkesi İran’a davet ediyor.  

Syka Tour 

0 212 662 10 45 / 0 530 266 86 67

info@sykatour.com

Yeşilköy İskele Caddesi No 1 Da 1 İstanbul

Tursab A 7107

Sosyal Medyada Bizi Takip Etmek İster misiniz ?

Facebook
Facebook
Instagram