Lavanta Hasadında
Goller Yoresi

                                                                                                                                   Murat Yankı  Eşliğinde 19 / 21 Temmuz  2019 

Syka Tour Sizleri ; Ardıç Kuşlarının izinden Lisinia ‘ ya , Pisidya’nın mücevheri Sagalasos’a , Kral Yolu’nun en zengin durağı olan Yazılı Kanyon’a , berrak suları ve tertemiz kumsali ile Salda Golü’ne , Lavanta Kokulu Kuyucak Köyüne davet ediyor. 

1.Gün                           İstanbul – Isparta

Gezimize başlamak üzere saat 04:30 da İstanbul Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşuyoruz. Saat 05:45 de Turk Hava Yollarına ait TK2576 sefer sayılı uçuş Denizli’ ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat 10 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Denizli Havalimanında aracımız ile buluşup Turumuza başlıyoruz. İlk durağımız , Yerli bitki, hayvan türlerinin üretmi ve gen muhafazası ile ilgili çalışmaların haricinde , Ekolojik üretm ve doğa dostu tarım uygulamaları ve içinde Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezini barındıran Lisinia Doğa Merkezi olacak. Burada ki gezimiz esnasın- da arzu eden misafrlerimiz çay eşliğinde gözlemeler ile kahvalt edebilirler. Lisinya ‘dan sonra Torosların eteğinde yüksek bir tepeye kurulmuş, etrafndaki yamaçların ve ovaların çoğu lavanta tarlalarıyla çevrili şirin bir köy olan Kuyucak Köyüne ulaşıyoruz. Kuyucak ‘da Lavanta bahçelerin- de gezip, eşşiz doğa fotoğrafarı çekebilir ,lavanta konseptli hediyelik eşyaların satn alabilirsiniz. Kuyucak Koyunden ayrıldıktan sonra Isparta merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yapacağımız panaro mik şehir turunda Isparta’nın en eski camileri arasında yeralan Mimar Sinan Camii cami Kanuni Sultan Süleyman döneminde, Isparta Valisi tarafndan yaptrılmıştr. Mimar Sinan Camiine gelir elde etmek için bedesten ile cami arasında yaptrılan Firdevs Bey Bezesteni ve Üzüm Pazarı , Cayyolu ve Gökçay göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam Yemeği ve Geceleme otelimizde.  

2.Gün               Sagalasos

Otelde alacağımız kahvalt sonrasında günümüzü Anadoludaki en görkemli antk kentlerden biri olan Sagalassos Antik Kentne gidiyoruz. Antoninler Çeşmesini, dünyanın en yüksek rakımlı Antik Tiyatrosu’nu ve şehir kütüphanesini görüp antk Pisidia başkent Sagalassos’tan ayrılıyoruz . Daha sonra 17. yy.dan kalma Taşoda Konağında bir çay molası verdikten sonra Burdur Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Sonrasında Likya Saraplarında sarap tadımımız olacak. Tur Bitminde otelimi ze donuyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün                 Salda Gölü –İstanbul

Sabah erken saatlerde odalarımızı boşatıyoruz. Kahvaltmızın ardından Burdur Gölü Kuş Cenneti manzaraları eşliğindedünyanın en önemli antik kentleri arasında gösterilen Kibyra Antk Kentne varıyoruz. Antik Çağ Anadolusu’nun en görkemli yerlerinden biri sayılan bu ören yerini gezdikten sonra rotamızı Salda Golune Dogru çeviriyoruz. Bembeyaz kumsalları, berrak suları ile Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan bu gölün manzarasına hayran olacağınız Salda Golu gezimizden sonra Denizli Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Saat 19:30 da TK2579 sefer sayılı ucus ile yaklasık 1 saat 10 dakikalık uçuşumuzun ardından İstanbul’a varıyoruz.

Gezi Ücreti

İki Kişilik Oda da Kişi Başı    2.150 TL

Tek Kişi Farkı 450 TL   

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://sykatour.com/lavanta-hasadinda-goller-yoresi-turu">
Instagram