fbpx

Lavanta Hasadında Göller Yöresi Turu

Lavanta Hasatında Goller Yöresi Turu ; Ardıç Kuşlarının izinden Lisinia ‘ ya , Pisidya’nın mücevheri Sagalasos’a , Kral Yolu’nun en zengin durağı olan Yazılı Kanyon’a , berrak suları ve tertemiz kumsali ile Salda Golü’ne , Lavanta Kokulu Kuyucak Köyüne gidiyoruz. 

1.Gün İstanbul – Denizli -Isparta

Gezimize başlamak üzere saat 04:30 da İstanbul Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşuyoruz. Saat 05:45 de Turk Hava Yollarına ait TK2576 sefer sayılı uçuş Denizli’ ye hareket ediyoruz. Yakla şık 1 saat 10 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Denizli Havalimanında aracımız ile buluşup Turumuza başlıyoruz. İlk durağımız , Yerli bitki, hayvan türlerinin üretmi ve gen muhafazası ile ilgili çalışmaların haricinde , Ekolojik üretim ve doğa dostu tarım uygulamaları ve içinde Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezini barındıran Lisinia Doğa Merkezi olacak. Burada ki gezimiz esnasında arzu eden misafrlerimiz çay eşliğinde gözlemeler ile kahvaltı edebilirler. Lisinya ‘dan sonra Torosların eteğinde yüksek bir tepeye kurulmuş, etrafındaki yamaçların ve ovaların çoğu lavanta tarlalarıyla çevrili şirin bir köy olan Kuyucak Köyüne ulaşıyoruz. Kuyucak ‘da Lavanta bahçelerin- de gezip, eşşiz doğa fotoğrafarı çekebilir ,lavanta konseptli hediyelik eşyaların satn alabilirsiniz. Kuyucak Koyunden ayrıldıktan sonra Isparta merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yapacağımız panaromik şehir turunda Isparta’nın en eski camileri arasında yeralan Mimar Sinan Camii cami Kanuni Sultan Süleyman döneminde, Isparta Valisi tarafndan yaptrılmıştr. Mimar Sinan Camiine gelir elde etmek için bedesten ile cami arasında yaptrılan Firdevs Bey Bezesteni ve Üzüm Pazarı , Cayyolu ve Gökçay göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam Yemeği ve Geceleme otelimizde. 

2.Gün Egridir — Kovada Gölü – Yazılı Kanyon

Sabah kahvaltımızın ardından programımıza Eğirdir ile başlıyoruz. Aynı isimle anılan gölün güney kıyısına kurulu olan bu kent tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Günümüzde kapalı çar- şı olarak kullanılan Dündar Bey Medresesi, ilginç minaresiyle dikkat çeken Hızır Bey Cami ve Eğirdir Kalesini gezip Eğirdir Gölü ve Yeşil Adayı panoramik olarak seyredebileceğimiz Akpınar köyüne ulaşıyoruz. Burada değerlendirecek olduğumuz serbest zamanın sonrasında Kovada Gölü Milli Parkı’ na geçiyoruz. Kovada Gölü kıyısında gerçekleştrecek olduğumuz yürüyüşün ardından Yazılıkaya Kanyonu’na geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, eski bir köle olan Şair Epiktetos’un Hür İnsan şiirini okuyup St. Paul yolunda kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Sagalasos

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında günümüzü Anadoludaki en görkemli antik kentlerden biri olan Sagalassos Antik Kentine gidiyoruz. Antoninler Çeşmesini, dünyanın en yüksek rakımlı Antik Tiyatrosu’nu ve şehir kütüphanesini görüp antik Pisidia başkent Sagalassos’tan ayrılıyoruz . Sonraki duragımız 597 mt uzunluğunda olup deniz seviyesinden 900 mt yükseklikteki İnsuyu Magarası. Daha sonra 17. yy.dan kalma Taşoda Konağı nda bir çay molası verdikten sonra Burdur Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Tur Bitminde otelimize donuyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün Salda Gölü –İstanbul

Sabah erken saatlerde odalarımızı boşatıyoruz. Kahvaltımızın ardından Burdur Gölü Kuş Cennetne manzaraları eşliğinde ardından dünyanın en önemli antk kentleri arasında gösterilen Kibyra Antk Kentne varıyoruz. Antik Çağ Anadolusu’nun en görkemli yerlerinden biri sayılan bu ören yerini gezdikten sonra rotamızı Salda Golune Dogru çeviriyoruz. Bembeyaz kumsalları, berrak suları ile Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan bu gölün manzarasına hayran olacağınız Salda Golu gezimizden sonra Denizli Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Saat 19:30 da TK2579 sefer sayılı ucus ile yakşasık 1 saat 10 dakikalık uçuşumuzun ardından İstanbul’a varıyoruz.

Gündoğan Güneş Eşliğinde 

Lavanta Hasadında Göller Yöresi Turu

11/14 Temmuz  2019

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı :2150 TL  

Tek Kişi Farkı                         : 490 TL 

  • Thy ile İstanbul Havalimanı /Denizli /İstanbul Havalimanı ekonomi sınıf uçak
  •  3 Gece Birinci sınıf otelde oda + Kahvaltı +Akşam Yemeği Konaklama
  • Programda bahsedilen tüm geziler
  • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri 
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Öğle Yemekleri 
  • Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
  • Kişisel harcamalar
  • Müze ve Ören Yerleri Girişleri
  • Seyahat Sağlık Sigortası 
Sevgili Gündoğan Bey ve Yasemin Hanım , Sizlere teşekkür ediyorum. İlginizden ve Hizmetlerinizden çok memnun kaldık. Herşey için Çok Teşekkür ederim.
Sule Küre

Syka Tour 

0 212 662 10 45 / 0 530 266 86 67

info@sykatour.com

Yeşilköy İskele Caddesi No 1 Da 1 İstanbul

Tursab A 7107

error

Sosyal Medyada Bizi Takip Etmek İster misiniz ?

Facebook
Facebook
Instagram