Lavanta Hasadında
Goller Yoresi

                                                                                                                                   Cenk Bulut Eşliğinde 11/14 Temmuz  2019 

Syka Tour Sizleri ; Ardıç Kuşlarının izinden Lisinia ‘ ya , Pisidya’nın mücevheri Sagalasos’a , Kral Yolu’nun en zengin durağı olan Yazılı Kanyon’a , berrak suları ve tertemiz kumsali ile Salda Golü’ne , Lavanta Kokulu Kuyucak Köyüne davet ediyor. 

1.Gün                           İstanbul – Isparta

Gezimize başlamak üzere saat 04:30 da İstanbul Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşuyoruz. Saat 05:45 de Turk Hava Yollarına ait TK2576 sefer sayılı uçuş Denizli’ ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat 10 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Denizli Havalimanında aracımız ile buluşup Turumuza başlıyoruz. İlk durağımız , Yerli bitki, hayvan türlerinin üretmi ve gen muhafazası ile ilgili çalışmaların haricinde , Ekolojik üretm ve doğa dostu tarım uygulamaları ve içinde Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezini barındıran Lisinia Doğa Merkezi olacak. Burada ki gezimiz esnasın- da arzu eden misafrlerimiz çay eşliğinde gözlemeler ile kahvalt edebilirler. Lisinya ‘dan sonra Torosların eteğinde yüksek bir tepeye kurulmuş, etrafndaki yamaçların ve ovaların çoğu lavanta tarlalarıyla çevrili şirin bir köy olan Kuyucak Köyüne ulaşıyoruz. Kuyucak ‘da Lavanta bahçelerin- de gezip, eşşiz doğa fotoğrafarı çekebilir ,lavanta konseptli hediyelik eşyaların satn alabilirsiniz. Kuyucak Koyunden ayrıldıktan sonra Isparta merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yapacağımız panaro mik şehir turunda Isparta’nın en eski camileri arasında yeralan Mimar Sinan Camii cami Kanuni Sultan Süleyman döneminde, Isparta Valisi tarafndan yaptrılmıştr. Mimar Sinan Camiine gelir elde etmek için bedesten ile cami arasında yaptrılan Firdevs Bey Bezesteni ve Üzüm Pazarı , Cayyolu ve Gökçay göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam Yemeği ve Geceleme otelimizde.  

2.Gün                       Egridir — Kovada Gölü – Yazılı Kanyon

Sabah kahvaltmızın ardından programımıza Eğirdir ile başlıyoruz. Aynı isimle anılan gölün güney kıyısına kurulu olan bu kent tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Günümüzde kapalı çarşı olarak kullanılan Dündar Bey Medresesi, ilginç minaresiyle dikkat çeken Hızır Bey Cami ve Eğirdir Kalesini gezip Eğirdir Gölü ve Yeşil Adayı panoramik olarak seyredebileceğimiz Akpınar köyüne ulaşıyoruz. Burada değerlendirecek olduğumuz serbest zamanın sonrasında Kovada Gölü Milli Parkı’ na geçiyoruz. Kovada Gölü kıyısında gerçekleştrecek olduğumuz yürüyüşün ardından Yazılıkaya Kanyonu’na geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, eski bir köle olan Şair Epiktetos’un Hür İnsan şiirini okuyup St. Paul yolunda kısa bir yürüyüş gerçekleştriyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün                        Sagalasos

Otelde alacağımız kahvalt sonrasında günümüzü Anadoludaki en görkemli antk kentlerden biri olan Sagalassos Antk Kentne gidiyoruz. Antoninler Çeşmesini, dünyanın en yüksek rakımlı Antk Tiyatrosu’nu ve şehir kütüphanesini görüp antk Pisidia başkent Sagalassos’tan ayrılıyoruz . Sonra- ki duragımız 597 mt uzunluğunda olup deniz seviyesinden 900 mt yükseklikteki İnsuyu Magarası. Daha sonra 17. yy.dan kalma Taşoda Konağı nda bir çay molası verdikten sonra Burdur Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Tur Bitminde otelimize donuyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün                     Salda Gölü –İstanbul

Sabah erken saatlerde odalarımızı boşatyoruz. Kahvaltmızın ardından Burdur Gölü Kuş Cennetne manzaraları eşliğinde ardından dünyanın en önemli antik kentleri arasında gösterilen Kibyra Antik Kentne varıyoruz. Antik Çağ Anadolusu’nun en görkemli yerlerinden biri sayılan bu ören yerini gezdikten sonra rotamızı Salda Golune Dogru çeviriyoruz. Bembeyaz kumsalları, berrak suları ile Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan bu gölün manzarasına hayran olacağınız Salda Golu gezimizden sonra Denizli Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Saat 19:30 da TK2579 sefer sayılı ucus ile yakşasık 1 saat 10 dakikalık uçuşumuzun ardından İstanbul’a varıyoruz.

 

 

Gezi Ücreti

İki Kişilik Oda da Kişi Başı   2.350 TL

Tek Kişi Farkı 450 TL   

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://sykatour.com/lavantahasadindagolleryoresi">
Instagram