Kemaliye & Sivas
Divriği

  27 / 30 Haziran 2019 

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası Çeşitli kültürlerin bir arada yaşadığı, yeşilin binbir tonuyla ve şirin evleriyle Kemaliye Gizemli Türk hanedanı Mengücekoğulları’nın kendi coğrafyasındaki öyküsü Efsane nehir Fırat Dünyanın en büyük kanyonları arasında sayılan Karanlık Kanyon Pavlikanlar, Doğu kökenli dinsel yaklaşımlar ve Balkanlar’a etkisi Turan Melek, Ahmed Şah, Hürremşah Bezeme sanatındaki ustalık Hitit prenslerinden Mengücekli şahlarla meliklere ve Selçuklu’ya uzanan bir öykü… 

1.Gün                  İstanbul—Elazıg –Kemaliye

Saat 04:00 ’da Atatürk Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde buluşmamızdan sonra 05.15’te Türk Hava Yolları’nın TK 2642 sefer sayılı uçuşuyla Elazığ’a hareket ediyoruz. Saat 07.00’da Elazığ’a varışımızın ardından Keban’a doğru hareket ediyoruz. Keban Bara- jı’nın gördükten sonra Onar Köyü’ne hareket ediyor ve 800 yıllık cemevi ziyareti ediyoruz. Daha sonra Arapkir’e hareket ediyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonra Mirliva Camisi ve Millet Hanı gezilerimizi yapıyoruz. Ocak Köyü’ne (Hıdır Abdal Sultan Ocağı) hareket ediyoruz . Hıdır Abdal Türbesi ve köy gezisini tamamlayıp Kemaliye’ye hareket ediyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde .

2.Gün                   Kemaliye

Sabah kahvaltımızın ardından Sırakonak Köyü’nden Apçağa Köyü’ne yaklaşık bir saat sürecek bir yürüyüş yapıyoruz. “Orda bir köy var uzakta” şiirine ilham kaynağı olan Apçağa Köyü’nün ve Ahmet Kutsi Tecer Evi’nin geziyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Doğa Tarihi Müzesi gezisini yapıyoruz. Dünyanın en büyük kanyonlarından Karanlık Kanyon’da tekne gezimizi yapıp Yerel bir restoranda akşam yemeği alıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün                     Kemaliye-Kemah-Divrigi

Sabah kahvaltının ardından Taş Yol gezisi sonrasında Kemah’a hareket ediyoruz.Sultan Melik Gazi Türbesi ziyareti ve Tanasur Vadisi’nde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeği ve Trenle Divriği’ye hareket ediyoruz. Karasu ve Çaltı Suyu vadi- lerinin eşsiz görüntüleri arasında sayısız tünelden geçerek, yaklaşık iki saatlik yolculuktan sonra Divriği’ye varışımızın ardından Yerel bir restoranda akşam yemeği ve otelde konaklama.

4.Gün                     Divrigi -Sivas –İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası gezilerimizi yapıyoruz. Divriği Kalesi’ne uzaktan fotoğrafladıktan sonra Muhteşem tarihi dokusuyla, konaklarıyla Divriği sokaklarının geziyoruz. Sivas’ta alacağımız geç öğle yemeğimizin ardından Gök Medrese, Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese ve Buruciye Medresesi gezilerimizi yapıyoruz. Daha sonra Sivas Havalimanı’na transfer oluyoruz. Saat 18.50’de Türk Hava Yolları’nın TK 2661 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket ediyoruz. 20.30’da Atatürk Havalimanı’na varıyoruz.

 Tur Ucreti ;

İki yada üç Kişilik Odada Kişi Başı : 2290 TL

Tek kişi farkı : 490 TL