5 * DELUXE AMAVIOLA NEHİR GEMİSİ İLE
ROMANTİK TUNA NEHRİ

romantik Ren Nehri Turları

5 * DELUXE CHARLES DICKENS NEHİR GEMİSİ İLE İLE
ROMANTİK REN NEHRİ
5 GECE & 6 GÜN
01-06 ARALIK 2019
“NOEL PAZARLARI ÖZEL SEFERİ”

5* Deluxe Charles Dickens nehir gemisi 2015 yılında suya indirilmiştir. Sınıfındaki en güzel gemilerden birisi olan butik gemi; 142 yolcu kapasitelidir ve misafirlerine 35 personeli ile hizmet vermektedir. Bu programımızda Avrupa’nın en renkli dönemlerinden biri olan Noel Pazarları ile Noel zamanının renkli ve masalsı ortamları eşliğinde Romantik Ren Nehrinin en güzel limanlarını keşfedeceğiz…

1
2

Standart Dış Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat (Lower Deck)                                      499 €
Superior French Balkonlu Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat (Middle Deck)           699 €
Deluxe French Balkonlu Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat (Upper Deck)                799 €
Deluxe Balkonlu Suit Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat (Upper Deck)                     1099€
Havalimanı & Liman Vergileri & Seyahat Sağlık Sigortası                                  + 300 €

01.Gün / 01 Aralık 2019 / Frankfurt & Mainz, Almanya

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 07:00’de buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1587 no’lu sefer ile 09:15’ de Frankfurt’a uçuş. Yerel saat ile 10:40’da varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile, gemimize geçmeden önce, Frankfurt Şehir & Noel Pazarı turumuzu gerçekleştireceğiz. Turun ardından Mainz limanına transfer ve gemiye giriş işlemleri. Gemimiz akşam yemeği sonrası saat 20.00’de Ren nehrinde seyrine başlayacak.

 02.Gün / 02 Aralık 2019 / Mannheim & Speyer, Almanya

Geceyarısından sonra saat 02.00’de Mannheim’a varıyoruz. Geceleme limanda. Kahvaltı sonrası saat 10.00’da Mannheim limanından ayrılıp 13.00’de Speyer’e varıyoruz. Gemimiz saat 20.00’ye kadar Speyer limanında demirli kalacaktır.   

*Ekstra Mannheim & Heidelberg Turu; Kareler şehri olarak bilinen Mannheim’da yapacağımız panoramik turda Elector Sarayı ve Su Kulesi görüldükten sonra Almanya’nın en romantik şehri olarak bilinen Heidelberg’e hareket ediyoruz. Şehri ikiye bölen Neckar Nehri ve Palatine Kale Sarayı ile birlikte Heidelberg benzersiz güzelliğe sahiptir. Heidelberg Kale Sarayı, saray mahzenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasındaki adı ile Eski Köprü diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski Şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche (Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Kilisenin hemen yan meydanında kurulan Noel alışveriş yapıp sıcak şarap tadabilirsiniz. Heidelberg tarihi şehir içerisinde serbest zaman ve ardından Speyer’de bizi bekleyen gemimize dönüş.

 03.Gün / 03 Aralık 2019 / Strasbourg, Fransa

Sabah 08.00’de Strasbourg’a varacak olan gemimiz gece yarısı 23.59’a kadar limanda demirli kalacaktır.  

 *Ekstra Strasbourg & Colmar Turu; İlk olarak Fransa’nın tarih yüklü, 7. büyük şehri, 1988 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası listesine alınan Strasbourg ziyaret edilecektir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği Parlamento Binalarını, Cumhuriyet Meydanı, Opera Binası ve Üniversiteyi panaromik olarak ziyaret ediyoruz. Tarihi adadaki yürüyüş turumuz sırasında Notre Dame Katedrali, Kammerzehl Evi, Alışveriş Caddeleri ve Kleber Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize dönüyoruz. Öğleden sonra Strasbourg’a 80 km uzaklıktaki Alsace Bölgesinin İncisi olarak kabul edilen Ren bölgesinin en güzel Noel pazarına ev sahipliği yapan Colmar’a hareket ediyoruz. Özgürlük heykelinin mimarı Frederic Auguste Bartholdi eserleri, Küçük Venedik bölgesi ve Alman / Fransız mimarisi evleri gördükten sonra şehir merkezinde serbest zamanımız oluyor. Serbest zamanın ardından akşam yemeği için Strasbourg’a demirlemiş olan gemimize dönüyoruz.

04.Gün / 04 Aralık 2019 / Germersheim / Karlsruhe (Baden-Baden), Almanya

Sabaha karşı Karlsruhe’ye 20 dakika mesafedeki Germersheim’a varacak olan gemimiz akşama kadar limanda demirli kalıp akşam 19.00’da tekrar Ren nehrinde seyrine devam edecektir.

*Ekstra Baden-Baden ve Karlsruhe Turu; Tarihi Kara Orman Bölgesinin incisi Baden-Baden kenti, 18. yy sonrası Avrupa Aristokrasisi için vazgeçilmez bir zerafet ve dinlence merkezi olmuştur. Şehir turumuzda Dostoyevski’nin Kumarbaz Romanının geçtiği tarihi Casino Binası, bir zamanlar Rus Aristokrasisin doldurduğu Lichtentaller Allee Caddesi civarındaki zarif konaklar ve burada kurulan Noel Pazarı’nı ziyaret ettikten sonra Karlsruhe şehrine geçip şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ve ardından gemimize dönüyoruz.

 05.Gün / 05 Aralık 2019 / Rüdesheim & Loreley Pasajı & Köln, Almanya

Sabaha karşı 04.30’da Unesco Dünya Mirası’na dahil olan aynı zamanda güzel Drosselgasse yoluyla ünlü, şirin, şarap üretici kasaba Rüdesheim’a varıyoruz. Saat 13.00’de Rüdesheim’den ayrılıyoruz ve Ren nehrinin ortalarında seyir halindeyken, ünlü Loreley Geçidi’nden panoramik olarak geçiyoruz. Geçiş esnasında güzergâh üzerindeki tarihi kalelerin de hikayelerini dinleme imkânımız olacak. Gemimiz saat 21.00’de vardığı Köln’de bu gece demirli olacak.

*Ekstra Rüdesheim & Müzik Aletleri Müzesi Turu; “Winzerexpress” mini treniyle panoramik olarak Dünya’ca ünlü şarap bağlarını görüyoruz. Ardından kasabanın merkezine geliyoruz. Burada kesinlikle görülmesi gereken ve çok ilginç bir müze olan Siegfried’in Mekanik Müzik Aletleri Müzesini ziyaret edip, şarap tavernalarıyla ünlü Drosselgasse’de yürüyüş yapıyoruz.          

06.Gün / 06 Aralık 2019 / Köln, Almanya

Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Köln havalimanında yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1674 no’lu sefer ile saat 14:50’de İstanbul Havalimanına uçuş. Saat 19:50 ’de varış ve turumuzun sonu.

*Ekstra Köln Turu; Dileyenler kahvaltı sonrası havalimanına transfer öncesi gerçekleştirilecek olan Köln Şehir Turuna katılabilirler. Şehir turunda eski şehirdeki yürüyüş sırasında Unesco Dünya Mirası listesindeki ve Dünyadaki en büyük 3. Katedral olan Köln katedralini de göreceğiz. Almanya’nın en büyük Noel Pazarlarından birini ziyaret sonrası Havalimanına transfer.

 • • 5* Deluxe Charles Dickens gemisinde 5 Gece 6 Gün Tam Pansiyon Konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)
  • THY ile İstanbul Havalimanı – Frankfurt / Köln – İstanbul Havalimanı arası tarifeli seferler ile uçuşlar
  • Frankfurt Şehir & Noel Pazarı Turu
  • Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar
  • 5 çayı & yemeklerden sonra alınan çay/kahve ve geceyarısı ikramları
  • Havalimanı liman arası transferler
  • Türkçe rehberlik hizmeti
  • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)

• Gemi personel servis ücreti (gecelik pp 12 €)
• Gemi liman & havalimanı vergileri (+ 300 €)
• Türkçe rehber eşliğinde düzenlenecek ekstra turlar
• Kuru temizleme, alışveriş, içecekler gibi şahsi harcamalar
• Vize Ücreti (Schengen Vizesi)
• Yurtdışı çıkış harcı

NOT: Ekstra tur içerik ve sıralaması ile gemi liman saatleri bilgi amaçlı verilmiş olup; su seviyesi, Kaptan’ın gerekli duyması gibi durumlarda değişiklik gösterebilir.