fbpx

Anlatılan Senin Hikayendir

levent uzumcu

KENTLER VE HİKAYELER

Cenk Bulut ile

Pergamon’dan Troya’ya

Ege Hikayeleri

19/21 Temmuz 2019

‘Anlatılan Senin Hikayendir’

Levent Üzümcü özel gösterimi ile …. 

1. Gün

Kadıkoy’de saat 06:00 da ve Mecidiyeköy’de saat 06.30  da buluşup  buluşup Eceabat’a doğru yola çıkıyoruz. Tekirdağ’da verilen kısa bir molanın ardından yolumuza devam ediyoruz. Eceabat’ ta feribota binip antik  çağda Hellespontos adıyla anılan sularda seyrederken,  çok  büyük savaşa tanıklık etmiş boğazdan Anadolu topraklarına geçiyoruz. Çanakkale’ den 20 dakika mesafede olan  Troya Ören Yeri’ne geliyor ve bu dünyaca ünlü  bu arkeolojik alanı geziyor ve mitolojik Troya Savaşı hakkında bilgi alıyoruz. Ziyaretin ardından ayrılıyor ve yarım saatlik yolculuğun ardından Helena ;nın güzelliğinden Paris’in kahramanlıklarına, Akhilleus’un gücünden, Mehmetçiğin direnişine kadar bir çok öykü ile Behramkale’ye doğru ilerliyoruz. Öğlen yemeğimizi bölgede alıyor ve ilk olarak Tuzla  çayı  üzerinde bulunan Behramkale Köprüsünün üzerinde duruyor, Akropol’ü ve kenti  çepe çevre saran surları burada daha farklı bir açıdan görme şansımız oluyor. Behramkale köyü içerisinde bulunan, Aristo’nun felsefe okulu açtığı ve Bizans döneminin  piskoposluk merkezi olan Assos’ ta Akropol’ü, Athena Tapınağı’nı kent surlarını ve sarnıçları geziyoruz. Ardından nekropol, tiyatro ve Assos Antik Limanı’nı ziyaret ettikten sonra hareket ediyor, liman bölgesinde kısa bir dinlenme ve Assos’un sıcak dondurmasından tadıp, akşam üstü Assos kentinin akropolüne  çıkıyoruz. Burada Athena Tapınağı, surlar, kuleler, su sarnıcı ve daha bir çok yapıyı yakından inceliyoruz. Güneş batarken Edremit’e hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz, yöresel lezzetleri ile beraber Kazdağları’nında birinci sınıf bir otelde.

2.Gün

Sabah Kahvatımızın ardından Anadolu’nun en görkemli dini anıtsal yapılarından biri olan Kızıl Avlu (Serapeion) Bergama’da  ziyaret yerimiz. M.S II. yy’ da muhtemelen İmparator Hadrian döneminde inşa edildiği ve Mısır tanrıları hem Serapis hem İsis’e itaf edildiği söylenen, tuğlalardan yapıldığı için Kızıl Avlu olarak bilinen alanda rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Bergama (Pergamon) Antik Şehri’ne Akropol’e çıkıyoruz. Burada Zeus Sunağı, Athena Tapınağı’nın propylonu ve onu çevreleyen stoaları; ikiyüzbin kitap rulosunun muhafaza edildiği ünlü kütüphane, Büyük saray ve kent surlarını rehberimizden dinliyoruz. Athena Tapınağı, onbin seyirci kapasiteli antik çağın en dik tiyatrosu ile Asklepios Tapınağı, Gymnasionlar ve kent çeşmesini görerek otelimize donuyoruz.

Otelimizde bize özel salonumuzda Usta Oyuncu Levent Üzümcü bizlere ‘ Anlatılan Senin Hikayendir ‘ oyununu sergiliyor ve Akşam yemeğimizi beraber yiyoruz.

3. Gün

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra, bir doğa cenneti olan Kazdağları’ nı keşfetmeye devam ediyoruz. Türkmen kültürünü yansıtan eserlerin sergilendiği  Tahta Kuşlar müzesini geziyoruz. Ardından yüksek duvarların arkasına gizlenmeye çalışan  taş evleri ve serin gölgeli  sokaklarıyla Kazdağları’ nın  eteklerinde geçmişte  kalan bir fotoğraf gibi duran Adatepe Köyüne varıyoruz. İki yaşlı çınarın gölgelediği köy meydanında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, Zeus Sunagı’ nın bulunduğu tepeye çıkıyoruz.  Dağlardan gelen yaban mersinlerinin, keçi boynuzlarının , taze limon,  kekiklerinin ve ada kokusu ile harmanlanan Edremit körfezinden  gelen meltem esintisini içimizde Edremit Körfezi Ayvalık civarındaki manzarasını bulacağız karşımızda. Gezimizin ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.  Yaklaşık 6,5 saatlik yolculuğun ardından İstanbul’a  varıyoruz.

Cenk Bulut ile

Pergamon’dan Troya’ya Ege Hikayeleri

19/21 Temmuz 2019

‘Anlatılan Senin Hikayendir’ Levent Üzümcü özel gösterimi ile 

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1690 TL

Tek Kişi Farkı                         : 290 TL 

Ankara ve Antalya baglatı uçuşları ile ilgili lutfen iletişime geçiniz.

 • 2 Gece Ramada Resort Hotel  oda+kahvaltıkonaklaması
 •  2 Akşam Yemeği Konaklama 
 •  Levent Üzümcü ‘Anlatlan Senin Hikayendir’ özel gösterimi biletleri 
 • Konforlu ulaşım araçları ile tur rotası ulaşımı 
 • Programda bahsedilen tüm geziler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Müze –Ören yerleri giriş ücretleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Seyahat Saglık Sigortası
Organizasyonu yapan Yasemin Hanım ve Serdar Bey'e çok teşekkürler. Onceki seyahatlerimizden tanıdığım ve bu seyahatte tanıştığım tüm yeni dostlarla yeniden görüşmek üzere iyi haftalar dilerim.
Turgut Dizdaroğlu
error

Sosyal Medyada Bizi Takip Etmek İster misiniz ?

Facebook
Facebook
Instagram