Baltık Başkentleri Turu

Baltık Başkentleri

Tallinn & Riga & Helsinki & Vilnius 

1.Gün: İstanbul – Tallinn

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden ardından Türk Havayolları’nın TK1423 Seferi ile saat 08:15 de Tallinn’e hareket ediyoruz. Tallinn’e yerel saat 11:30’da  varışımızı takiben Tallinn şehir turumuz başlıyor. En iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi’ne geçiyoruz. Şehir turunun bitiminde serbest zamanımız oluyor. Ardından otele Transfer. Geceleme Otelimizde.

2.Gün Tallinn

Kahvaltının ardından  Avrupa’da sayısı az olan açıkhava müzelerinden  In Rocca–Al-Mare ye gidiyoruz  ve 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya’nın geçmişine tanık ediyor. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar’ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor.Arzu eden misafirlerimizle akşam yemeğimizi almak üzere Viking Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Viking köyünde akşam yemeğimiz aldıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

3.Gün Tallinn – Helsinki – Tallinn

Kahvaltının ardından Cruise Gemisi ile Finlandiya’nın Helsinki şehrine gidiyoruz. Helsinki’ye varışımızın ardından Helsinki şehir turumuza başlamış oluyoruz. Turumuzda, Helsinki Katedrali, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı Uspenski Ortodoks Katedrali ve Havis Amanda Heykeli’ni görme imkanı yakalıyoruz. Tur sonrası Tekrar Cruise Gemisi ile Tallinn’e Dönüyoruz .

4.Gün Tallinn – Riga

Sabah kahvaltısının ardından Riga’ya Hareket Ediyoruz. Rigaya Varışımızın ardından Riga şehir Turumuz Başlıyor. 1201 yılında kurulan Riga’nın şehir turunda,  Old Town denilen merkezdeki şehrin tarihi dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından serbest zamanımız oluyor. Geceleme Riga’da otelimizde.

5.Gün Riga

Kahvaltının ardından  Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda gidiyoruz. Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları,  ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

6.Gün Riga – Vilnius

Kahvaltının ardından Vilnius’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde  Avrupa’nın en güzel saraylarından biri olan e Rundale Sarayı’nı keşfediyoruz. 1736-1740 yılları arasında yapımı tamamlanan Rundale Sarayı, Letonya Dükü Ernst Johann’ın yazlık sarayı olarak yaptırılmış. Barok ve Rokoko tarzında inşa edilmiş sarayın bahçesi Fransız tarzında düzenlenmiş. Saray gezimizin ardından Vilnius’a yolculuğumuz devam ediyor. Vilnius’a Varışımızın ardından Vilnius şehir Turumuz Başlıyor. Vilnius’ta 1200’den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor.  Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius şehir turunda Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli,  St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi’nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatımız oluyor. Ardından Vilnius’un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı’nı da gezerek turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zamanımız oluyor.

7.Gün Vilnius

Kahvaltının ardından serbest zamanımız olacak . Öğleden sonra ise, Vilnius’a 29 km. uzaklıktaki Trakai gideceğiz.  15.yy’da Galve Gölü’nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Birçok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında konumlanan bir doğa harikası Trakai,  Karaites olarak adlandırılan bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul ediliyor. Bugün halen Trakai’de yaşayan ve yaklaşık 300 kişi kalan bu etnik grup, Litvanya’ya 14. yy’da Crimea’dan Büyük Dük Vytautas’ın savaşçısı olarak getirilmiş. Litvanya’nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen bu tarihi bölgesi aynı zamanda nikah sonrası gelin ve damadın uğur getirmesi için ziyaret ettikleri popüler bir mekan. Turumuzun bitiminde otele geri dönüyoruz. Geceleme Vilnius’ta otelimizde.

8.Gün Vilnius – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası Serbest Zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Vilnius havaalanına transfer. Türk Havayolları TK1410 sefer sayılı uçuşu ile 18:45’de İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 22:35’de İstanbul havalimanına varış ve turumuzun sonu bir sonraki seyahatlerinde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Baltık Başkentleri 

18/25 Nisan 2020

Tur Ucreti

İki Kişilik Oda da Kişi Başı  :899 Euro 

Tek Kişi Farkı                        : 240 Euro

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul -Tallinn / Vilnius –  İstanbul Gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3ve4 Yıldızlı otellerde 7gece Konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Programda yazan tüm geziler ve transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                      
 • Vize Ücreti İstanbul                                 
 • Seyahat Sigortası
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şehir ve otel vergileri
 • Öğle ve akşam yemekleri