Brezilya Arjantin Turu

Brezilya Arjantin Turu

Karnavalların bir renge dönüştüğü, futbolun bir tutku olduğu, samba’nın neşesiyle yüzlerin güldüğü Brezilya ,  Yemyeşil yüksek dağlarından doğal güzelliğini tarif eden şelaleleri, kanyonları, ormanları ile coğrafi yapısının nimetlerini sıralarken ünlü plajlarının canlılığı, hiç durmayan hareketi ve susmayan müziği ile sizleri bekliyor. 

Eva Peron, Ernesto Che Guevera, Borges ve efsane futbolcu Maradona’ yı yanınızda hissedeceğiniz  Avant – garde mimarisi ve kocaman bulvarlarıyla Buenos Aires ,  Dans ve latin kültürü ile birazda Aşk ve  Nostanji’ demek.

1.Gün      İstanbul – Sao Paulo

08 Şubat 2020 sabah 07:30 da İstanbul Havalimanı dış hatla terminalinde ki buluşmamızdan sonra TK15 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 10:25 de Sao Paulo’ ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 14 saatlik uçuşumuzun ardından yerel saatle 18:30 da  Guarulhos Havalimanına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizden sonra aracımız ve yerel rehberimiz ile buluşup otelimize geçiyoruz. Sao Paulo, Latin dünyasının New York’u ve Güney Amerika’nın en sofistike ve kozmopolit yaşamının olduğu yer. Geceleme otelimizde.

2.Gün      Sao Paulo –   Rio de Janeiro

09 Şubat 2020 Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz ve yerel havayolları ile 1 saatlik bir yolculuğun ardından Rio de Janeiro’ ya varıyoruz. Rio de Janeiro, Brezilya’nın aynı isimli eyaletinin başkenti ve Sao Paolo’dan sonra ülkenin en büyük şehridir. “Muhteşem Şehir” olarak bilinen Rio de Janeiro, Portekiz dilinde “Ocak Nehri” anlamına gelmektedir. Avrupalıların bu kente ayak basışı 1 Ocak tarihine denk geldiği için bu ismi almıştır. Dünyanın en büyük karnavalı olan ‘Rio Karnavalı’ bu şehirde düzenlenmektedir. Günümüzde samba dansıyla kutlanmasına rağmen ilk olarak 1840 yılında polka ve vals dansı yapılarak kutlanmıştır. Brezilya’da Riolulara Cariocas denilmektedir. Kendilerine özgü bir aksan, tavır ve yaşayış biçimine sahip bir halktır. Brezilya çok milletli bir nüfusa sahip bir ülke olup, bu çeşitlilik Rio’da baskın bir şekilde görülebilir. Rio şehir turumuza başlıyoruz. Rio de Janeiro, 15 milyonluk nüfusu ile ülkenin en kalabalık ikinci şehri olarak tanınmasının yanında, aynı zamanda en eğlenceli şehirlerinden biri olarak ün kazanmıştır. Turumuza Rio’nun tepeden manzarasının en iyi görüldüğü noktalarından biri olan Sugar Loaf (Kesmeşeker Dağı) ile başlıyoruz. 396 metre yüksekliğindeki tepenin ismi 16. yüzyılda Portekiz ile Brezilya arasında yapılan şeker kamışı ticareti döneminde verilmiştir. Tarih bilimci Vieira Fazenda’ya göre şeker blokları koni şeklinde kil kalıplara konulur ve gemilerle taşınırlardı. Bu kalıpların dağın zirvesine benzemesi nedeniyle bu isim kullanılmaya başlanmıştır. Rio’nun muhteşem manzarasını, teleferikler ile çıkılan iki tepede, tanıtım posterlerinde yer alan haliyle görebilme şansına sahip oluyoruz. Tur bitiminde otelimize yerleşiyoruz.  Günümüzün geri kalanında sahilde  dilediğinizce gezebilir, denize girebilir veya alışveriş yapabilirsiniz.  

3.Gün     Rio de Janeiro 

10 Şubat 2020 Kahvaltımızdan sonra deniz seviyesinden 710 metre yükseklikte yer alan Corcovado Tepesi’ne çıkıyor ve “Dünyanın 7 Yeni Harikası”ndan birisi olan 38 metre uzunluğundaki ünlü İsa Heykeli’ni ziyaret ediyoruz. Brezilyalı Heito da Silva Costa tarafından tasarlanan ve Fransız heykeltıraş Paul Landowski tarafından gerçekleştirilen bu anıt dünyanın en çok tanınan anıtlarından biridir. Heykelin yapımı beş yıl sürmüştür ve Ekim 1931’de açılışı yapılmıştır. Ziyaretçileri kollarını açarak karşılayan heykel şehrin ve Brezilya halkının sıcaklığının sembolü haline gelmiştir. Kudüs’e doğru bakan heykelin temelinde 150 kişiyi alabilen bir de şapel bulunmaktadır. Corcovado Tepesi’nden dağlarla okyanus arasına kurulmuş Rio’nun muhteşem manzarasına tanık olma şansına sahip oluyoruz. Sonrasındaki panoramik gezimizde Metropolitan Katedrali, Belediye Tiyatrosu, Ulusal Kütüphane, Ipanema ve Copacabana plajlarını görüyor ve şehri kendi tadımız ile keşfetmek için serbest zaman ayırıyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün      Rio de Janeiro  – Iguazu

11 Subat 2020 Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel havayolları uçuşu ile Iguazu’ya hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak, dünyanın en büyük üç şelalesinden biri olan Iguazu’nun Brezilya tarafındaki gezimizi yapıyoruz. “Iguazu” ismi yerli Guarani dilinde “büyük su” anlamına geliyor. Efsaneye göre bir tanrı, Naipí adlı güzel bir kadınla evlenmek ister. Ölümlü sevgilisi Tarobá ile bir kanoda kaçmakta olan Naipí’ye hiddetlenen tanrı nehri bölerek şelaleleri yaratır ve aşıkları sonsuza dek sürecek bir düşüşe mahkum eder. Yaklaşık 150 milyon yıl önce oluşan şelaleleri ilk keşfeden Avrupalı, 1541 yılında İspanyol Álvar Núñez Cabeza de Vaca oldu. Amerika’nın eski First Lady’si Eleanor Roosevelet, bu nefes kesici doğa harikasını ziyaret ettiğinde “Zavallı Niagara” demiştir. Brezilya’nın Paraná eyaleti ile Arjantin’in Misiones vilayeti arasında sınır oluşturan Iguazu Nehri üzerindeki şelaleler, nehri yukarı ve aşağı Iguazu şeklinde ayırıyor. Çoğu Brezilya tarafında olan nehir, San Antonio Nehri ile birleşmeden önce Arjantin ve Brezilya sınırını oluşturuyor. Parana Nehri’ne döküldüğü yerin yakınlarında, Brezilya tarafında Foz do Iguaçu, Arjantin tarafında ise Puerto Iguazú şehirleri bulunur. İki şehir de nehri geçen bir köprü ile birbirlerine bağlıdır. Iguazu Şelalesi’nin en ünlü özelliği, nehrin döküldüğü yerin birkaç kilometre öncesindeki şelaleleridir. Şelaleler de aynı şekilde tam sınırda bulunur. Büyük kısmı, görkemli “Şeytan Boğazı”na geçiş imkânının da bulunduğu Arjantin kısmındadır. Ama insan, şelalelerin etkisini Brezilya tarafından daha iyi hisseder. Öğleden sonra otelimize yerleşip, dinlenme imkanına sahip oluyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün     Iguazu  – Buenos Aires

12 Subat 2020 Bugün Iguazu Şelaleri’ni turumuzun devamını gerçekleştiriyoruz. Bu turumuz sonrası havalimanına geçiyor ve Buenos Aires’e kısa bir uçuş gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz.

6.Gün     Buenos Aires

13 Subat 2020 Kahvaltı sonrası bir Avrupa şehrinin yaşam tarzı ile Latin Amerika’ya özgü ateşli bir tutkuyu bir araya getiren Buenos Aires’te şehir turumuza çıkıyoruz. Buenos Aires; muhteşem gece hayatı, her köşeden yükselen tango ezgileri ve eşine benzerine rastlanmaz leziz mutfağıyla Güney Amerika’nın mutlaka görmeniz gereken şehirler arasındaki yerini alıyor. Gezimiz sırasında, Colon Tiyatrosu, San Telmo Meydanı, Casa Rosada, Boca Mahallesi, Obelisco, Eva Peron’un da yattığı Recoleta Mezarlığı, Mayıs Meydanı ve Metropolitan Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Buenos Aires şehir merkezi, geniş caddeleri, koloni mimarisi ve kaldırımlara sıralanmış kafeleri ile herhangi bir Avrupa kenti kadar gelişmiş bir yapıya sahip. Şehir Fransız, İtalyan ve İspanyol göçmenler tarafından inşa edilmiş ve bu nedenle yerliler (Porteños) hala kendilerini Güney Amerikalıdan ziyade Avrupalı olarak görmektedirler. Şehrin yemyeşil parklarında ve bulvarlarında dolaşan bir gezgin kendisini Madrid’de, Paris’te veya Milano’da zannedebilir. Öğleden sonra serbest zaman ayırıyoruz. Akşam  muhteşem bir tango gösterisi eşliğinde akşam yemeklerini alabilirler. Rio de la Plata’nın varoşlarında doğan tango, bugün genellikle tutkulu aşkın estetik temsili olarak algılanıyor. Oysa tango’nun 150 yıllık serüveni bize bundan çok ötesini anlatıyor. Geceleme otelimizde.

7.Gün     Buenos Aires

14 Subat 2020 Kahvaltı sonrası  Buenos Aires’in Rio de la Plata Nehri kıyılarına kurulmuş olan yerleşim bölgelerini, “El Turco” diye bilinen Carlos Menem’in ikametgahını görecek, tekne ile nehirde gezecek, şehir dışındaki en güzel yerlerini görüyoruz. Tigre, Parana Deltasında bulunuyor. Brezilya topraklarından doğan ve Güney Amerika Nehirleri içinde Amazon Nehrinden sonra 4880 km’lik uzunluğu ile ikinci büyük nehir olan Parana Nehri, önce Paraguay, sonra da Uruguay Nehirlerini kendine katarak sonunda 14000 km2 alanı kaplayan Parana Deltasını yapıyor. Deltada çok sayıda adacık ve kanallar var. Tigre, bu deltanın Buenos Aires şehri sınırları içinde kalan bir alanı ve kolay ulaşılan bir yer olarak hem çok turist çekiyor ve hem de Arjantinliler için önemli bir sayfiye yeri olarak kullanılıyor. Tigre, nehir ve dereler tarafından kuşatılan bir adacık üzerinde kurulu ve ilk yerleşim tarihi 1820’lere dayanıyor. Tigre ismi ise, bir zamanlar bu bölgede avlanabilen aslanlardan kaynaklanıyor. Geceleme otelimizde.

8.Gün     Buenos Aires

15 Şubat 2020 Kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve alışveriş ve şehri keşfetmek 14 Şubat Sevgililer Günü Romantizmini yaşamak için serbest zamanımızı değerlendiriyoruz.  Akşam saatlerinde buluşma noktamızda grup arkadaşlarımız ile buluşup  akşam yemeğimiz için yerel  bir restorana gidiyoruz.  Sonrasında İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz.

9.Gün     Buenos Aires – İstanbul

16 Subat 2020 gece yarısı saat 00:05 de  TK16 sefer sayılı uçuşumuz ile İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Türkiye saati ile  22:30 da varacağımız İstanbul Havalimanın’dan yeni bir macerada görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 Brezilya   Arjantin 

Turu

08 /16 Şubat 2020

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 3450 Usd 

Tek Kişi Farkı                         : 690 Usd

 •  İstanbul–  Sao Paulo / Buenos Aires – İstanbul arası Thy ile ekonomi sınıf uçak bilet 
 • Yerel Havayolları ile Sao Paulo- Rio de Jenerio  / Rio de Jenerio -İquazu / İquazu /Buenos Aires  arası ekonomi sınıf uçak biletleri
 • 4 ve 5 yıldızlı otellerde oda+ kahvaltı konaklama
 • 2 akşam yemeği + 1 tango show 
 • Programda belirtler tüm geziler
 • Programda belirtlen tüm transferler
 • Müze Ören Yerleri Girişleri 
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Öğle Yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Hindistan Vizesi
 • Seyahat Sağlık Sigortası 
 • Bahşiş ve Tipler ( 70 Usd ) 
Çok güzel ve keyifli bir o kadar da eğlenceli bir geziydi. Herkes ayrı bir renk ve güzellikti. Gündoğan ve Yasemin'e emeklerinden dolyı teşekkür ediyorum. Hoşçakalın.
rio kurtarıcı isa heykeli
Fatma Zeliha Gürler