1. Gün     İstanbul—Nairobi

30 Temmuz 2020

İstanbul havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 17:00 da ki buluşmamızdan sonra TK607 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 20:05 ‘de Nairobi  ‘ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 7 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile gece 03:00 de Nairobi Jomo Kenyatta havalimanına varıyoruz. Pasaport vize işlemlerimizin ardından yerel rehber ve aracımız ile buluşuyoruz ve Nakuru Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün   Nakuru Gölü

31 Temmuz 2020

Sabah erken saatlerde varacağımız  Lodgemizde kahvaltımızı alıp musaitlikler dahilinde odalarımıza yerleşiyoruz.  Öğleden sonra ilk safarimize çıkacağız.

Nakuru Gölü, ev sahipliği yaptığı kuş çeşitliliği ile ünlüdür. Pembe Flamingoları ve 400’ün üzerindeki kuş türleriyle ünlü Nakuru Gölü, gerçekten bu namını hak eder niteliktedir. Büyük Rift Vadisinin tabanında yer alan bu soda gölü, göl suyunda bulunan bir tür yosun ile beslenen pembe-fuşya renkli flamingolara ve yok olmakta olan canlı türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda beyaz gergedanların ülkedeki en büyük doğal yaşam alanıdır. Nakuru gölü kıyılarında otlayan gergedanları görmemiz de çok olasıdır. Bu park, aynı zamanda Rothschild zürafalarına ve nadiren görülebilen Leopara da ev sahipliği yapar. Afrika’daki “Beş Büyük”ten biri ve aynı zamanda en zor görülen hayvanlarından olan Leoparı da burada görme şansınız oldukça yüksek… Rehberimizle birlikte dikkatlice ağaçları inceliyoruz. Muhteşem kamuflajı ile leoparı görmek biraz sabır isteyebilir…  Safarimizin ardından gün batımından önce otelimize dönüyoruz, dilerseniz akşam yemeğine kadar havuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

3.Gün    Naivasha Gölü

01 Agustos 2020

Erken saatlerdeki kahvaltımız sonrası  otelimizden ayrılıyor ve Naivasha Gölü’ne hareket ediyoruz. 2 saatlik bir araç yolculuğu sonrası otelimize ulaşıyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra  hipopotamları yakından görebileceğimiz 1.5 saatlik tekne turumuz olacak. Tekne turumuz sırasında, göldeki Crescent adasında Zürafa, Bufalo, Ceylan (Gnu), Antilop, Maymun ve Zebra görmek mümkün olabilecektir.
Naivasha Gölü, özellikle barındırdığı hipopotam nüfusu ve dünyaca ünlü kuş yaşamı ile öne çıkan bir göldür. Gölün üzeri papyrus yapraklarıyla kaplıyken etrafı uzun akasya ağaçlarıyla çevrilidir. Gölün sakinlerinden olan hipopotamları yakından görmek mümkündür. Hatta, geceleri Lodge’un bahçesine otlamaya bile çıkarlar. Ayrıca zengin bir kuş çeşitliliğine sahip olan göldeki adada yapılabilecek yürüyüşte ise bu göle özgü kuşlar dışında Zürafa, Antilop, Maymun ve Zebra gibi diğer hayvanları da gözlemlemek mümkün olabilmektedir.

4. Gün      Masai Mara

02 Agustos 2020

Kahvaltıdan sonra sabah hareketle Büyük Rift Vadisi üzerinden Maasai Mara’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi kampımızda alıyor ve saat 15:30’a kadar nehir kenarındaki kampımızda dinleniyoruz. Yemek sonrası Masai Mara Milli Parkındaki ilk Safarimize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyoruz. Gün batımından önce kampımıza dönüyoruz. Hava kararmadan hemen önce kampımızdaki gözlem klübesinden içkiniz eşliğinde Masai Mara’yı izlemek ve yaban hayatın seslerine tanık olmak eşsiz bir tecrübe…   

Masai Mara, kayıtlara geçen 450’nin üzerinde hayvan çeşitliliği ile inanılmaz bir vahşi yaşam deneyimi sunuyor. Mara’da, Aslan, Gergedan, Fil, Hipopotam, Timsah, Zürafa, Afrika Antilobu, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Zebra, Bufalo, Yaban Domuzu, Sırtlan ve Çakal sıklıkla görebileceğiniz hayvanlar arasında… Belki Dünya üzerinde sadece Mara’da görebileceğiniz bir doğa olayı ise Büyük Göç’tür. Her yıl belli bir dönemde milyonlarca antilop ve Zebranın kurak Serengeti topraklarından (Tanzanya), su ve yiyecek arayışında Masai Mara’nın yeşil otlaklarına olan göçüne tanık olabilirsiniz. Aynı zamandan göçü yakinen takip eden, savananın ünlü avcılarından Aslan, Çita, Leopar, Çakal ve Sırtlan gibi yırtıcıları da gözlemliyoruz.  

5.Gün     Masai Mara

03 Agustos 2020

Bugün, tüm günü dünyanın en ünlü Milli Parkında yapacağımız safarilerle geçiriyoruz. Sabah 6:30’da hava ağarırken yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın vahşi yaşamına tanık oluyoruz. Kahvaltı için kampımıza dönüyor ve öğleden sonraki safarimize kadar kampımızda dinleniyoruz. Saat 15:00 civarında safariye çıkıyor ve Afrika savanlarında yaban hayatına tanıklık ediyoruz.

Yüzyıllardır değişmeyen alışkanlıkları ve gelenekleriyle ünlü Maasaileri görebileceğimiz Masai Köyü ziyaretimizi bugün gerçekleştiriyoruz.Masai Mara, topraklarında barındırdığı çok sayıda otçul havyan sebebiyle Kenya’nın büyük kedileri için ideal bir av sahası niteliğindedir. Aynı zamanda Mara, Kenya’daki en büyük Aslan nüfusuna, kalabalık Fil ve Bufalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Mara’da geçireceğimiz bol heyecanlı günün sonunda hava kararmadan kampımıza dönüyor ve yemek saatimize kadar dinleniyoruz.

6. Gün    Nairobi

04 Agustos 2020

Bu sabah kahvaltımızı kampımızda alıyor ve check-out işlemlerimizin ardından  kamptan ayrılıyoruz. Milli Park çıkışına kadar yapacağımız kısa bir safarinin ardından yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası Nairobi’ye varıyoruz Geceleme otelimizde.

7.Gün     Nairobi

05 Agustos 2020

Sabah kahvaltımızdan sonra ve Daphne Sheldrick Fil Yetimhanesi  & Giraffe Center’a yapacağımız gezimize başlıyoruz. Bu turumuzda ünlü yazar Daphne Sheldrick’in önderliğinde kurulan yavru fil yetimhanesinde, doğal yaşamda öksüz kalmış başta fil yavruları olmak üzere diğer vahşi hayvanları çok yakından görme fırsatı buluyoruz.   Rothschild zürafaların bulunduğu Giraffe Center’ı ziyaret ediyoruz. Yükseltilmiş bir platformdan zürafaların elle beslenmesine olanak veren bu tur, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inanılmaz bir eğlence. Akşam yemeğimiz için yerel bir restorana gidiyoruz . Daha sonra havalimanına transfer oluyoruz.

8.Gün      Nairobi  – İstanbul

06 Agustos 2020

 Thy na ait TK608 sfer sayılı ucusumuz ile  sabah 04:25’de İstanbul’a hareket ediyor ve 7 saatlik uçuşumuz sonrasında öğlen 11:10’da İstanbul’a varıyoruz. Biriktirdiğimiz keyifli Afrika anılarımızla, yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz…

Büyük Göç Zamanı Kenya 

Nakuru & Naivasha & Masai Mara

30 Temmuz & 6 Ağustos  2020

İki Kişilik Oda da Kişi Başı  3.190 Usd 

Tek Kişi Farkı                            750 Usd 

 • Thy ile İstanbul / Nairobi / İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • 1 gece Nairobide 1. sınıf otelde oda kahvaltı konaklama
 • 4 gece programdaki safari bölgelerinde oda+kahvaltı+akşam yemeği koanklama
 • Nairobi’de 1 akşam yemeği
 • Daphne Sheldrick Fil Yetimhanesi  gezisi
 • Giraffe Center Gezisi
 • Masai Köyü Ziyareti
 • Naivasha Gölü Tekne Turu
 • Programda yazan Safariler
 • Milli Park Giriş Ucretleri
 • Tüm Transferler
 • Turkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Kenya Vize Ucreti 50 Usd
 • Seyahat Saglık Sigortası
 • Programda yazılmayan yemekler ve yemekler esnasında alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Kişisel Harcamalar