1.Gün          İstanbul –  Cape Town         11/02/2021

Afrika’nın güney ucunda, Cape (Kap) yarımadasında bulunan Cape Town, Güney Afrika’da turistlerin en fazla ziyaret ettiği yer. 3.5 milyonluk nüfusuyla Cape Town, Güney Afrika’nın en büyük ikinci şehri. Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusu’nun birleştiği yerde bulunan Cape Town doğal güzellikleri ve gelişmiş şehirciliğiyle bir Afrika şehrinden çok Avrupa şehirlerini andırıyor. Bizi bekleyen transfer aracımız ile  Cape Town sehir Turumuza başlıyoruz. Saat Kulesi, Cape Town Konferans Merkezi, St George’s Katedrali,   İyi Dilekler Şatosu, belediye binası, Bo Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasında.  Uçsuz bucaksız plajları, eşsiz doğal güzellikleri, kültürel çeşitliliği, restoranları, durmak bilmeyen gece hayatı, açık hava marketleri ile Cape Town,  insanları, yemekleri ve dillerinin yanı sıra binalarında da bu çeşitliliği  size hemen hemen hissettirecek. Şehirde gezinirken yerli tarzı (zulu, xhosa, besotho vs), Hollanda tarzı (Cape Duch) ve Viktorya dönemi mimari yapıları eşine az rastlanır bir mimari enginlik karşılaşacaksınız. Sehir Turumuzdan sonra Kirstenbosch Botanik Bahçelerini geziyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün          Cape Town         12/02/2021

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Afrika Kıtasının en güney ucuna Umit Burnuna doğru hareket ediyoruz. Clifton ve Camps Bay sahilinden geçtikten sonra, Hout bay limanına ulaşıyoruz. Fok adası ziyareti için tekne ile 15 dakikalık bir seyahat yapıyoruz, tekneden inmeden fok kolonisinin yaşamını gözlemdedikten sonra tekrar tekne ile hout bay limanına geri dönüyoruz. Otubüsümüz ile yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuktan sonra dünyaca meşhur olan Ümit burnu milli parkına ulaşıyoruz. Finüküler ile zirveye tarihi fenerin yanına çıkıyoruz. Ümit burnu ziyaretinden sonra öğle yemeğini alacağımız restoranımıza 15 dakikalık bir yolculuktan sonra ulaşıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Afrika penguenlerini gözlemleyebileceğimiz, Boulders Beach e varıyoruz. Gözlemimizden sonra otobüsümüz ile yerel sahil kasabalarını gözlemleyerek otelimize ulaşıyoruz.

3.Gün       Cape Town          13/02/2021

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından  dünyanın 7 doğa harikasından biri seçilen masa dağını ziyaret ediyoruz. Teleferik ile zirveye çıkıp muhteşem Cape town manzarasını seyrettikten sonra, yine teleferik ile aşağı inerek otobüsümüz ile dünyada şarap üretimiyle ünlenmiş ve Güney Afrikanın ikinci en eski şehri olan Stellenbosch bölgesine 1 saat 15 dakikalık yolculuktan sonra ulaşacağız.  Şarap çiftliklerinden yapacağımız şarap tadımı ve  öğle yemeğimizden  sonra, Stellenbosh şehir merkezini ve Franschoek kasabasını ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Cape Town’ a ve otelimize geri döneceğiz .

4.Gün      Cape Town- Johannesburg – Zimbabwe   14/02/2021

Kahvaltının ardından havaalanına transferimiz gerçekleşiyor. Yerel havayolları ile Johannesburg ardından Livingstone uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışta özel aracımız ile yerlilerin gürleyen duman diye adlandırdıkları Zimbabwe Oteli’ne transfer ve odalara yerleşmenin ardından Dünyanın en görkemli şelalelerinden birisi olan Victoria Şelaleleri’nde  Mosia yi Tunya Game Rezerve rotasında akşam yemekli Zambezi tekne turu ile güneşin batışını izleyeceğiz. Geceleme otelimizde.

5.Gün          Zimbabwe    15/02/2021

Kahvaltının ardından üzerinden hiç kaybolmayan gök kuşağı ile ünlü Victoria Şelaleleri turumuzu yapacağız. İngiliz kâşif David Livingstone tarafından keşfedilen şelaleye, dönemin kraliçesi olan Victoria ismi verilmiştir.  Doğanın gücüne yakından tanıklık edeceğiniz; Zambezi Nehri üzerinde, Zambia ve Zimbab ve sınırlarının birleştiği noktada yer alan bu şelale yaklaşık 60 m yükseklikten büyük bir gürültüyle akar. Dünyanın en büyük şelalelerinden birisi olan Victoria Şelalesi’nde geçireceğimiz keyifli zamanın ardından aslanlara yürüyüş yapacağız daha sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel yemekleri yiyebileceğimiz yerel restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

6.Gün      Zimbabwe  – Botswana    16/02/2021

Kahvaltının ardından  Botswana sınırına hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinin tamamlanmasından sonra lodgelarımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra günbatımında Chobe Milli Parkı’nda tekne ile gün batımı safarisi yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.Gün      Botswana  – Kongola – Divundu      17/02/2021

Sabah erken saatte arazi araçları ile gündoğumu safarisine çıkıyoruz. Safari dönüşünde otelimizde kahvaltı alıyoruz. Daha sonra Doğu Caprivi’de bulunan Kongola’ya doğru yola çıkış. Okavango ve Kwando nehirleri arasında 180 kilometre boyunca uzanan ve Caprivi Şeridi’nin en büyük millî parkı olan 32 kilometre genişliğindeki Bwabwata’yı boydan boya geçiyoruz . Angola’da doğan Kwando Nehri, üzerinden geçtiği topraklara göre ad değiştirmekte: Caprivi’yi geçtikten sonra doğuya doğru sapar ve Namibia ile Botswana arasında doğal bir sınır oluşturup Linyati adını alır. Daha sonra da Zambezi Gölü’nün doğusunda Chobe Nehri’ni oluşturur. Son olarak da Zambiya ile Botswana arasında doğal bir sınır olan Zambezi ile birleşir. Yol üzerinde geleneksel bir köyde mola. Köy ziyareti sırasında Caprivi halkının geleneklerinde yaygın olan ahşap mask, tabure, davul, deri işçiliği ve taş oymacılığının yanı sıra geleneksel balık tutma ve tahıl sepeti örme işlerini de görebilirsiniz.   Akşam doğru vardığımız Lodgemize yerleştikten sonra Okavango Nehri üzerinde su aygırları eşliğinde Popa Şelalesi’ne kadar yapacağımız  tekne turunda gün batımını seyredeceğiz.  Okavango Nehri şelaleden sonra Botswana’nın içinde birkaç kola ayrılıp dev bir bataklık bölgesine dönüşür.  Akşam yemeği ve geceleme “lodge”da.

8.Gün         Divundu – Mahango  – Etosha       18/02/2021

Sabah erken saatlerde sabah erken, gün doğuşunu seyredip, Botswana sınırındaki taşkın bölgesi Mahango Parkı’nda arazi araçlarıyla safariye çıkış. Bwabwata Millî Parkı’nın batısında yer alan koruma altındaki Mahango rezervinde çok sayıda fil, bufalo, değişik antilop cinsleri, samur, 400 kadar kuş türü gibi farklı hayvanlar yaşamakta. Daha sonra   Transcaprivi yolunu takip ederek  Buyuk bir yerleşim merkezi olan Rundu üzerinden Etosha Parkı’nın Doğu kapısına doğru yol alacağız. Kuzey Botswana, Zambia ve Zimbabwe’ye bağlanan dar fakat yaklaşık 400 kilometre uzunluğunda bir şerit oluşturan yolda  çoğunlukta olan Kavango halkının yaşadığı tipik kulübeler ile çok sayıda geleneksel köyü görebilirsiniz. Parkın doğu kapısındaki lodge mize yerleşiyoruz. Muhteşem gün batımının ve bu esnada su içmeye gelen hayvanların seyredebiliriz.  Akşam yemeği ve geceleme “lodge” da.

9. Gün      Etosha Milli Parkı     19/02/2021

Bugün, ortasında büyükçe bir göl ve birçok küçük gölet bulunan, bünyesinde yoğun bir yaban hayat barındıran 22 270 kilometrekarelik Etosha Millî Parkı’nın doğusundan batısına  uzanıcağımız safari turumuzu yapacağız.  Parkın bu bölgesinde siyah gergedan, aslan ve çok sayıda file rastlamak mümkün. Hayvanların arasında saklanmayı sevdikleri yüksek otlardan oluşan değişik manzaraları ve zengin bir faunayı keşfedeceksiniz: siyah kafalı İmpala; soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olup, Etosha’da sayısı 300′ ü bulan siyah gergedan; Namibya’nın simgesi ve Afrika’nin en güzel antiloplarından biri olan uzun sivri boynuzlara sahip oryx; Damara dik-dik ler; aslanlar; filler; zürafalar; zebralar; kuşlar; sürüngenler… Okaukuejo’da, su içmek için gölete sürü halinde gelen ve aralarında siyah gergedan, fil ve arslarında olduğu vahşi hayvanları yakından gözlemleyebilirsiniz.Etosha Millî Parkının kapıları gün doğumunda açılıp, gün batımında da kapanıyor. Parkın güney-batı girişine 20 kilometre mesafede, yeşilliklerin içinde bulunan “lodge”umuza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme “lodge” da.

10. Gün              Etosha – Twyfelfontein     20/02/2021     

Kahvaltıdan sonra Kaokoland bölgesinin güney sınırındaki Kamanjab’a  doğru hareket ediyoruz.  Sapa bir yer olan Kaokoland’da, yolların gelişmesiyle, sayıları dünyada az kalmış yarı göçebe çoban kabilelerinden biri olan Himba halkının dağılmış yerleşimlerine ulaşmak artık daha kolay. Yarı çıplak vücutlarının yarattığı etkileyici dış görünüşleri ve geleneksel yaşam tarzlarıyla Himba’lar şüphesiz Namibya’nın en ilginç kabilesini oluşturmakta. Kaokoland’ın kurak tropraklarında yaşayan bu halkının yaşam tarzı ve geleneklerini keşfedebilirsiniz. Daha sonra 200 milyon sene önce sellerin getirdiği ağaç kütüklerinden oluşan Taşlaşmış Orman’ı keşfetmek üzere hareketediyoruz.  Boyu 30 metre ve çapı 6 metreyi bulan kütükler ilginç bir manzara sunmakta. Genişliği 50-160 km arasında değişen ve Atlas Okyanusu’na 1600 km boyunca paralel olarak uzanan Namib Çölü’nün sadece sisli bölgelerinde yaşayan ve merak uyandıran bir bitki olan Welwitschia Mirabilis’i görüyoruz. Yalnızca 2 yaprak ve bir kökten oluşup, dev bir görünüm alana kadar gelişip büyüyen bu bitkinin dünyada bir eşi daha yok. Welwitschia Mirabilis’in en eski örnekleri 1500 yıl öncesine uzanmakta.Akşam yemeği ve geceleme için “lodge” umuza yerleşiyoruz.

11.Gün              Twyfelfontein – Swakopmund          21/02/2021

Kahvaltıdan sonra Damaraland’ın iç kısımlarında bulunan jeolojik oluşumları ile ünlü Twyfelfontein gezimizi yapıyoruz. Bir açık hava galerisini andıran ve  Unesco tarafından Dünya Mirası Listesi’nde alınmış Twyfelfontein, Afrika’nın en zengin kaya resimlerine sahip. Kızıl kum taşından oluşan bir vadideki bu şaşırtıcı ve iyi korunmuş resimler gergedan, fil, deve kuşu ve zürafa gibi hayvanların yanı sıra insan ve diğer hayvanları betimlemekte. 120 milyon yıl önce meydana gelen bir volkan patlaması sonucunda hızlı soğumayla oluşan ve org borusu olarak andlandırılan devasa dikey bazalt oluşumları görülmesinden sonra Çöl yolundan ilerleyerek “inselberg” dedikleri adalar şeklinde dik yamaçlı izole kayalardan oluşan ilginç doğal zenginliklerine sahip Damaraland bölgesinden ayrılıyor ve gemi kalıntılarının görebileceğiniz vahşi okyanus kıyısını takip edip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda.

12.Gün                Swakopmund – Walvis Bay – Swakopmund     22/02/2021                       

Kahvaltının ardından, Walvis Bay Lagünü’ne hareket ediyoruz.  Pelikan Point’a kadar uzanan bir tekne turu yaparak zengin bir ekosisteme sahip Walvis Bay’in çok iyi korunmuş doğal bölgelerinin keşfedeceğiz.  Gezi esnasında flamingo, pelikan, karabatak gibi bölgeye özgü kuş türlerinin ve yunusların yanı sıra Walwis Bay Lagünü’nün ucunda yaşayan fok kolonisini ve istiridye yataklarını görebilirsiniz. Gezi ve deniz kenarında yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Atlantik Okyanusu ile çöl arasına sıkışmış Swakopmund’a dönüyoruz. Modern ve kozmopolit bir görünüme sahip olan kasaba, Rössing maden ocağının açılışından sonra gelişerek günümüzde Namibya’nın en önemli tatil beldesi olmuş. 1910’da inşa edilen fener, dalgakıran, eski postane ve tipik alman evlerinden oluşan sömürge mahallesi gezeceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

13. Gün            Swakopmund –   Dead Vlei – Sesriem Kanyonu – Solitaire – Namib Sossusvlei        23/02/2021

Kahvaltımızdan sonra Ülkenin hemen hemen ortasından geçen Oğlak Dönencesi’ni aşarak , Atlas Okyanusu’na 1600 km boyunca paralel olarak uzanıp genişliği 50-160 km arasında değişen ve tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış dünyanın en eski çölü Namib’in keşfedeceğiz.   Sossusvlei’de, 300 metre’yi aşan dünyanın en yüksek kum tepelerini görebilirsiniz. Namib Çölü’nün bütün güzelliğini sergilendiği bu bölge elmas yatakları bulunduğu için sadece 1977 den beri geziye açık. Göz alabildiğince ufka doğru uzanan nefes kesici kum tepeleri, güneşin hareketine göre solgun turuncudan parlak kırmızıya, pembeden mor rengine dönüşen inanılmaz bir renk cümbüşü sergilemekte… Ve Dead Vlei, kumlukların arasında yer alan ve üzerinde hayalet gibi duran sadece bir kaç ölü ağacın bulunduğu kurumuş bir göl. Sossusvlei’de öğle yemeğinin ardından, Atlas Okyanusu’na doğru yola çıkış. “Kervan geçmez” ıssız bir yerde bulunduğu için Solitaire adını taşıyan kasabadan geçerek Kuiseb Kanyon’unda 6 km boyunca ilerleme. Kuiseb Nehri, Orange Nehri’ne kadar uzanan uçsuz bucaksız taşlı ovalarla çölün arasında bir sınır oluşturmakta.  Gecelememiz ve akşam yemeğimiz  Akşam yemeği ve geceleme Sesriem’de “lodge” da.

14. Gün             Namib – Kalahari Çölü            24/02/2021

Dünyanın en büyük millî parklarından biri olan Namib Naukluft’dan hereket ederek , Nubib ve Zaris sıradağlarının arasından geçeceğiz. Maltahöhe’ye doğru hareket edeceğiz. Köyün okulu tarafından yönetilen Nama gençlik Korosu gösterisini seyeredeceğiz.  Renkli Nama giysileri içindeki çocukların el hareketleri eşliğinde, zevk ve gururla eğlenceli şarkılar söyleyerek gerçekleştirdikleri bu gösteri size duygu dolu anlar yaşatacak. Öğlen yemeğimizin ardından kendine özgü toprak yapısı ve bitki örtüsüne sahip Kalahari Çölü’nde bir “buşman” rehber eşliğinde yürüyüş. Çölün asıl sakinleri olan Buşmanların adı, beyaz sömürgeciler tarafından önemli bir etnik grup olan San halkına verilmiş. Ufak boylu olan San halkı, çalıların arasında, doğayla uyum içinde, yarı göçebe olarak yaşamakta ve bilinen hiç bir dile benzemeyen “klik dili” konuşmakta. Dilin damağa sürtmesiyle birlikte ünsüz harflerden oluşan “klik” sesleriyle iletişim kurmaktalar. Kalahari’nin kurak topraklarında yaşayan Buşmanların doğal çevresi, yaşam tarzı ve geleneklerini keşfedip bu ilginç deneyimi yaşadıktan sonra kızıl kum tepelerini aşarak Kalahari çölünde bir safari yapacağız. Yarı kurak bir iklime sahip olan Kalahari’de zürafa, değişik antilop türleri, gazel, mirket, devekuşu, zebra ve bir çok kuş türü yaşamakta. Akşam yemeği ve geceleme Lodge’mizde.

15. Gün            Kalahari Çölü  –  Windhoek – Johannesburg –İstanbul       25/02/2021

Güney Afrika, Angola, Zimbabwe, Zambya ve Namibya’ya kadar uzanan ve susuz ülke anlamına gelen Kalahari Çölü Mariental Lodgemizden “Rüzgarın yeri” anlamına gelen Windhoek’ e hareket ediyoruz. Etrafında bulunan sıcak su kaynaklarından dolayı ilk yerliler tarafından “buharın yeri” veya “ateş suyu” olarak anılan şehre Almanlar 1890 da yerleştiği Windhoek gezimizi tamamlayıp havalimanına doğru hareket ediyoruz. TurkHava Yollarına ait TK8343 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 14:10 da jehannesburg’ a doğru hareket ediyoruz. Yaklasık 1 saat 45 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından  bekleme suremiz ve aktarmamız için Johannesesburga iniş yapıyoruz. Uluslararası uçuşumuz ile İstanbula doğru yola çıkıyoruz. 

Büyük Güney Afrika Turu

11 / 25  Şubat  2021    

İki Kişilik Oda da Kişi Başı    5.750  Euro

Tek Kişi Farkı                              1.250  Euro 

 • 3 & 4 otel ve lodge ve safari kamplarında 14 gece oda+kahvaltı  konseptinde konaklama
 • 8 akşam yemeği
 • Programda bahsedilen tüm müze ve ören yerleri girişleri
 • Tüm Safariler
 • Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Mesleki Seyahat Sigortası
 • Uluslararası uçuşlar
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Bahşişler
 • Her türlü kişisel harcama
 • Vize ve ülke giriş ücretleri
 • Seyahat sağlık ve iptal sigortası