DALMAÇYA KIYILARI

croatia-dalmation-coast-cliffs

Girintili çıkıntı sahil şeridi, yüzlerce adası, körfezleri ve yarımadalarıyla düşsel manzaralar sunarken , doğa ve kültür değerleriyle, azizlerin koruduğu yüksek surlarla çevrili tarihi kentleriyle Akdeniz’in farklı bir yüzünü sergiliyor Dalmacya Kıyıları…

1.Gün           İstanbul –Zagreb  

13 Haziran 2020  

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05.00’da buluşmamızdan sonra bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1053 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.05’de Zagreb’e hareket edyoruz. Yerel saat ile 08.20’da varışımızın  ardından, özel otobüsümüz ile Hırvatistan’ın başkenti ve ülkenin en büyük kenti Zagreb şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin en canlı noktalarından aynı zamanda yerli halkın buluşma noktası Ban Jelacic Meydanı, at üzerinde devasa boyutuyla yükselen asker Josip Jelacic Heykeli kentin kültürünü ve ruhunu deneyimleme imkânı yakalayabileceğiniz Hırvatistan’ın da en büyük açık hava pazarı olan Dolac Market, ülkenin de sembollerinden Hırvatistan’ın en yüksek yapısı olma özelliğine sahip Zagreb Katedrali, Avrupa’nın en özgün ibadet yerlerinden St. Mark’s Kilisesi, tarihi binaları, otantik kafeleri, hediyelik eşya satan dükkanları ile 17 ve 18. yüzyıl mimarisini yansıtan Yukarı Kasaba (Upper Town, Gornji Grad), Yılın her dönemi turist çekmeyi başaran atölye, kafe, bar, restaurant gibi çeşitli mekanların sıralandığı sevimli ve renkli evlerle çevrelenmiş olan Tkalciceva Caddesi, sarı renkli yapısı ile 1895 yılından beri Mareşel Tito Meydanı‘na ayrı bir güzellik katan Hırvatistan Ulusal Tiyatrosu, tur sonrası otelimize yerleşme ,serbest zaman, geceleme otelimizde.

2.Gün         Zagreb – Opatija

14 Haziran 2020

Sabah kahvaltının ardından kırmızı kiremitli evleri, şarapları, ve dağlık köyler arasında uzanan üzüm bağları nedeniyle Hırvatistan’ın Toscana’sı olarak adlandırılan İstria bölgesine giriş yapıyoruz. Avrupalı zengin turistlerin gözdesi nostaljik havasıyla, özellikle palmiyelerin muhteşem görüntüsü karşısında etkileneceğiniz çok farklı ve güzel Opotija’ya öğle saatlerinde varıyoruz. Yat limanı, restoranları.. biraz yetmişli yılların Türk filmlerini andıran, nostaljik havasıyla sahil yolu, yol boyunca müzik ziyafeti sunan gruplar, valslere eşlik eden çiftler, şehrin en görünen yerlerine demirlemiş çok şık yatlar, terk ettiğimizde keşke burada biraz daha kalabilseydik diyeceğiniz Opatija da serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün       Opatija – Zadar  

15 Haziran 2020   

Sabah kahvaltısının ardından Alfred Hitchcock, “Dünyadaki en güzel gün batımı Zadar sahilinden seyredilebilir.” dediği Zadar’a hareket ediyoruz. Zadar şehir turuna eski şehir ile başlıyoruz. St. Mary Kilisesi, hemen yakınlarında bulunan Roma Forumu, St. Anastasia Katedrali, St. Donatus Kilisesi görüldükden sonra akşam üsütü muhteşem günbatımı saatlerinde turistler Zadar’ın Adriyatik sahilini doldururken bizler de sizi bu güzelliklerle baş başa bırakıyoruz. 2005’te Hırvat mimarı Nikola Baši tarafından yapılan 70 metre uzunluğundaki mermer basamakların altına yerleştirilen farklı çap ve uzunluktaki 35 tane tüp sayesinde deniz dalgaları ve rüzgarın sesini doğal bir orkestraya çevirirken, gün batımı sonrası solar panellerin gündüz depoladığı güneş enerjisini akşam ışık oyununa çeviren büyük bir şölenide hayranlıkla izleyebileceksiniz. Gün batımı sonrası otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

4.Gün     Zadar – Trogir – Sibernik – Split    

16 Haziran  2020

Sabah kahvaltısından sonra ilk durağımız deniz kenarına kurulmuş, dantel gibi görünen bir Orta Çağ kasabası Sibernik. Dalmaçya’nın en önemli katedrallerinden UNESCO Dünya Mirası kapsamındaki St. James Katedrali, Ardından denizin turkuvaz yansımaları; ağaçlar ve denize bir dantel gibi uzanan küçük güzel kasabalardan geçerek UNESCO Dünya Kültür Mirası üyesi; karaya minicik bir köprü ile bağlanan küçük bir Venedik’i andıran Trogir’i geziyoruz, son durağımız Hırvatistan’ın meşhur liman kenti Split. Split turumuzda; Doğu Roma İmparatorluğundan kalan en iyi korunmuş eserlerden, canlı Akdeniz hayatının yaşandığı şehrin kalbi Diclotean Palace, sahil kafeleri ve restoranları ile Split’in en renkli bölgesi Riva, Akdeniz’in çamları ile kaplı orman, yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve temiz hava almak isteyenlerin bir numaralı adresi Marjan Tepesi, serbest zamanınızda harika şehir manzarasını seyredebileceğiniz St. Dominus’s Çan Kulesi’ni gezerek Split şehir turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.Gün         Split

17 Haziran 2020

Sabah kahvaltısından sonra serbest gün, arzu eden misafirlerimiz sadece 1 saat uzaklıkda olan 860 değişik tür bitki, 18 tür tatlı su balığı, 222 değişik kuş çeşidi olan, şelaleleri, şelalenin döküldüğü havuzu, travertenleri, hayvan ve bitki çeşitliliği, arkeolojik sit alanları, orman içindeki yürüyüş yolları, tertemiz korunmuş çevresi ve daha birçok özelliği ile eşsiz bir doğa harikası Krka Millî Parkı nı gezebilir, arzu eden misafirlerimiz yine harika bir gün geçirmek için Hvar Adası’nı tercih edebilir. Geceleme otelimizde.

6.Gün          Split – Omis  -Makarska  – Neum 

18 Haziran 2020

Sabah kahvaltısından sonra Dalmaçya Kıyılarının birbirinden güzel sahil kasabalarını gezmeye devam ediyoruz. Bugünkü ilk durağımız Omis. Adriyatik Denizi ile Cetina Nehri’nin buluştuğu noktada konumlanmış kumlu plajları,koyları,sarp kayalıkları ve muhteşem denizi ile olağanüstü güzellikte sunan Omis den sonra yat limanı, doğal güzelliği ile bir başka cazibe merkezi Makarska yı gezdikden sonra Bosna Hersek’ e geçerek güzel sahil şehri Neum da otelimize yerleşme . Geceleme otelimizde.

7.Gün           Neum – Kotor – Budva   

19 Haziran 2020

Sabah kahvaltının ardından odaları boşaltıyor ve otelimizden ayrılarak Dünya’nın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a geliyoruz. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turunda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı göreceğiz. Budva gezimiz sonrası turumuzu bitirerek otelimize yerleşme, Geceleme otelimizde.

8. Gün          Budva –Dubrovnik-İstanbul

20 Haziran 2020

Sabah kahvaltısından sonra Dubrovnik’e hareket. Adriyatik’in incisi Dubrovnik keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan en işlek caddesi Stradun, muhafızlarıyla ünlü Pile Kapısı, 1400′ler ve 1500′lerde veba gelecek korkusundan şehre her giren kişinin yıkanmasının şart olduğu Onofri Çeşmesi, Eski şehri yaklaşık 2 km’lik uzunluğu ve 25 metrelik yüksekliğiyle çevreleyen dünyaca ünlü Şehir Surları, Gotik ve Rönesans mimarisinin barok ilavelerle taçlandırıldığı en muhteşem örneklerden Rektör Sarayı, 1317‘den beri faaliyet gösteren, içerisinde kilise ve müzenin dışında eczanesi ile de ilgi çeken Franciscan Manastırı görülerek Dubrovnik turumuzu tamamlıyoruz. Turumuz sonrası serbest zaman. Saat 17:30 Dubrovnik Havalimanı’na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları’nın TK 440 sefer sayılı uçuşu ile 21.05’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat 22.15’te varış ve turumuzun sonu.

Dalmaçya Kıyılıları  

          13/ 20 Haziran  2020     

İki Kişilik Oda da Kişi Başı    799  Euro

Tek Kişi Farkı                              299 Usd 

 • Programda belirtilen havayolu ile belirtilen parkurda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Alan/otel/alan transferleri, şehirler arası transferler
 • 3 ve 4*  otellerde oda+kahvaltı (Continental kahvaltı) konaklamalar
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri dahil
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Türkçe tur liderliği hizmeti
 • 50 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)
 • 125 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Seyahat Saglık Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
 • Bahşişler ( Günlük kişi başı 3 €)