5* DELUXE AMADEUS STAR NEHİR GEMİSİ İLE
ROMANTİK TUNA NEHRİ
“NOEL PAZARLARI ÖZEL SEFERİ”

evropa

Nehir turlarının en tanınan ve prestijli markalarından olan Lüftner Cruises’a ait en yeni gemi olan olan Amadeus Star 2019 Nisan ayında suya indirilmiştir. 164 yolcu kapasiteli olan deluxe gemi yolcularına maksimum rahatlığı sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir ve 82 kabini bulunmaktadır.  Gemide ayrıca fitness salonu, restoran, 2 ayrı lounge, asansör, kapalı havuz da mevcuttur.

Romantik Tuna Nehri
4

     Dış Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat (Haydn Deck)                                        599 €
2. Kat French Balkonlu Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat (Strauss Deck)       799 €
3. Kat French Balkonlu Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat (Mozart Deck)       899 €
3. Kat Suit Balkonlu Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat (Mozart Deck)           1199 €
Havalimanı & Liman Vergileri & Seyahat Sağlık Sigortası                        + 300 €

* Dış kabinler 16,5 metrekaredir, pencereleri vardır ve açılmaz.
* French balkonlu kabinler 17,5 metrekaredir, açılan pencereleri vardır.
* Suite balkonlu kabinler 26 metrekaredir, açılabilen pencereleri ve dışarı çıkılabilen balkonları vardır.

01.Gün / 16 Aralık 2019 / Nürnberg, Almanya

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 07:30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1503 no’lu sefer ile 09:05’ de Nürnberg’e uçuş. Yerel saat ile 10:05’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile ücretsiz olarak gerçekleşecek Nürnberg Şehir Turumuzun ardından limana transfer. Nürnberg Noel Pazarını da ziyaret edeceğimiz tur sırasında ünlü Lebkuchen’ı tatmayı unutmayın…Gemimiz akşamüzeri demir alarak seyrine başlayacaktır.

02.Gün / 17 Aralık 2019 / Regensburg, Almanya

Saat 13.30’da varacağımız Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi Regensburg’da 20.00’ye kadar demirli kalıyoruz.

 *Ekstra Regensburg Turu; Almanya’nın en eski yerleşimlerinden olan Regensburg M.S. 179 yılında Romalılarca askeri üs olarak kurulmuş olup aynı zamanda 2. Dünya Savaşında en az hasar gören Alman şehirlerindendir. Yapacağımız yürüyüş turumuzda; 12.yy. yapılmış olan Taş Köprü, Regensburg St. Peter’s Katedrali, Eski Belediye Binası, Gökbilimci Kepler’in evi ve Roma döneminden kalma Porta Praetoria görülecek yerler arasındadır…

03.Gün / 18 Aralık 2019 / Passau, Almanya & Linz, Avusturya

Gemimiz sabah saat 08.00’de Passau’ya varacaktır. Ekstra tura katılacak misafirlerin ayrılmasından sonra tekrar hareket edecektir. Saat 16.30’da Linz’e varacak olan gemimiz akşam yemeğinden sonra saat 22.00’de Linz limanından hareket edecektir.

*Ekstra Passau Yürüyüş ve Salzburg Turu; 3 nehrin şehri (Tuna, Inn ve Ilz) olarak da bilinen romantik Barok kasabası Passau’daki yürüyüş turu sırasında Dünyanın En Büyük Kilise Orguna da sahip olan St. Stephen Katedrali ve geleneksel Passau Noel Pazarını ziyaret edeceğiz. Yürüyüş turu sonrası araçlarımızla Mozart’ın şehri Salzburg’a hareket ediyoruz. Avusturya göller bölgesinden geçerken mükemmel manzaralar bize eşlik edecek.  Salzburg Şehir Turumuz ve serbest zamanın ardından Linz’de demirlemiş olan gemimize akşam yemeği için dönüyoruz.

 04.Gün / 19 Aralık 2019 / Emmersdorf (Melk) & Viyana, Avusturya

Sabah saat 08.00’de varacağımız Emmersdorf’tan 11.30’da ayrılıp Viyana’ya doğru Tuna nehrinde hareket ediyoruz. Gemimiz 19.30’da Viyana’ya gelecek ve bu gece limanda demirli kalacaktır.

*Ekstra Melk Benedictine Manastırı Turu; Umberto Eco’ya ”Gülün Adı” romanı için esin kaynağı olan bu ünlü  manastırı lokal rehberler eşliğinde gezeceğiz. 12. Yy. Babenberg Hanedanlığı döneminde yapımına başlanmış ve Habsburg döneminde muhteşem bir manastır haline gelip, 16-17 yy’da ünü zirveye ulaşmıştır. 100.000 cilt üzerindeki antik kitap kolleksiyonu ile Avrupa’nın en zengin kütüphanesine de sahip olan manastır halen müze ve okul olarak aktif kullanılmaktadır. Tur sonrası öğle yemeği zamanı gemimize dönüyoruz.

*Ekstra Viyana Klasik Müzik Konseri Gecesi; Konser Strauss ve Mozart eserlerinden oluşmaktadır. Işıklar altında panoramik bir tur sonrasında varacağımız ve sizlere unutulmaz bir Viyana akşamı yaşatmak için seçeceğimiz konser salonu tarihi ve en güzelleri arasından seçilmektedir.

05.Gün / 20 Aralık 2019 / Viyana, Avusturya

Gemimiz bugün tüm gün limanda demirli kalacaktır. Avusturya’nın başkentini doyasıya keşfedebilmek için düzenlenecek ekstra turlarımıza katılabilirsiniz.

*Ekstra Viyana Şehir Turu; Viyana merkezinde öğle yemek saatine kadar sürecek panoramik turumuzda; modern, renkli sıradışı apartmanlar olan, Usta Mimar Hundertwasser’in tasarımı konutlarını, sanat ve şıklık merkezi olan ve eski şehri çevreleyen meşhur Ring Strasse boyunca Savunma Bakanlığı, Şehir Parkı, Viyana Opera Binası, Müzeler Bölgesi, Parlamento Binası, Belediye Binası ve Hofburg Sarayını (dışarıdan) göreceğiz.  Sonrasında 18.yy Yazlık Sarayı olan Schonbrunn’a giderek muhteşem barok bahçelerinde fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeği zamanı turumuzu yayalaştırılmış Kartner Caddesi ve St Stefan Kilisesi civarında sonlandırıp, gemimize dönüşe kadar serbest zaman veriyoruz.

 06.Gün / 21 Aralık 2019 / Viyana-İstanbul

Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Viyana havalimanında yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1888 no’lu sefer ile saat 19:35’de İstanbul Havalimanına uçuş. Saat 23:55 ’de varış ve turumuzun sonu.

*Ekstra Viyana Ormanları Turu: Dileyenler kahvaltı sonrası havalimanına transfer öncesi gerçekleştirilecek olan Seegrotte Yeraltı Gölü ve Mağarası, Heiligen Kreuz Manastırı, Mayerling Av Köşkü ve Termal Baden Kasabası görülecek yerler arasında. Sonrasında İstanbul uçuşumuz için havalanına geçiş yapıyoruz.

• 5* Deluxe Amadeus Star gemisinde belirtilen kabin tipinde 5 Gece 6 Gün Tam Pansiyon konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)
• THY ile İstanbul Havalimanı – Nürnberg / Viyana – İstanbul Havalimanı arası uçuşlar
• Havalimanı – Liman arası transferler
• Nürnberg Şehir & Noel Pazarı Turu
• 5 çayı & yemeklerden sonra alınan çay/kahve ve geceyarısı ikramları
• Türkçe Rehberlik hizmeti
• Ekstra turlarda kullanılmak üzere özel kulaklık sistemi
• Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)

• Liman ve havalimanı vergileri (kişi başı +300 €)
• Gemi personel servis ücreti (gecelik pp 12 €)
• Türkçe rehberli olarak düzenlenecek ekstra turlar
• Kuru temizleme, alışveriş gibi şahsi harcamalar
• Vize Ücreti (Schengen vizesi)
• Yurtdışı çıkış harcı

NOT: Ekstra tur içerik ve sıralaması ile gemi liman saatleri bilgi amaçlı verilmiş olup; su seviyesi, Kaptan’ın gerekli duyması gibi durumlarda değişiklik gösterebilir.