Binlerce Yıldır Yaşayan Şehir
Diyarbakır Turu

Dokuz bin yıl boyunca sınırları içerisinde yaşamın asla yok olmadığı sehir…

Surları dünyanın en uzun ikinci surları olarak kabul edilen , asırların yorgunluğunu üzerlerinde taşıyan hanları , binlerce yıl Mezopotamya insanına meyve yetiştiren yemyeşil bahçeleri , köprüleri , camileri , kervansarayları ile başdöndürücü bir şehir Diyarbakır. 
Kültürel birikimi , tarihi , Mistik dokusu ve özgün mutfağıyla ile misafirlerini kendine hayran bırakan Diyarbakır.

 

 

 

1.Gün    İstanbul—Diyarbakır

08 Kasım 2019

Siz değerli yolcularımız ile İstanbul Havalimanında saat 08:00 ‘da buluşmamızın ardından TK2602 sefer sayılı Thy uçuşu ile Diyarbakır’a  hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Diyarbakır havalimanında transfer aracımız ile buluşuyoruz. Diyarbakır  turumuza Hasan Paşa Hanı’nın da yapacağımız meşhur kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında Virantepe Höyüğü kazılarınada ev sahipliği yapan İç Kale yi geziyoruz. Diyarbakır Arkeoloji Müzesi, Atatürk Müzesi, Saint George Kilisesi, Eski Ceza Evi (dışarıdan) ve Hz Süleyman Camii  ve  UNESCO Dünya Mirası  Listesi’ndeki Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri göreceğimiz yerler arasında. Diyarbakır’ın sembollerinden olan On Gözlü  Köprü yü gezdikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz  yerel mutfağın lezzetlerini keşfedeceğimiz bir restoranda.

2.Gün   Diyarbakır

09 Kasım 2019

Kahvaltımızın ardından Ergani’ye hareket ediyoruz.  Çayönü Höyük ve Ergani Hilar Mağaraları gezilerimizi yapıyoruz. Serbest zamanımızda ölge mutfağından yemeklerin tadılabileceği yerel bir lokantada öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Diyarbakır Barajı Suları altında kalan köyleri ile bir yönüyle trajediyi, diğer yönüyle de Diyarbakır’ın belki de en güzel görüntülerini bize sunacak olan Eğil’de tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Peygamber kabirlerinin bulunduğu “Nebi Harun” Tepesinden baraj göleti seyrinden sonra otelimize dönüyoruz.  Yerel bir restoranda akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün    Diyarbakır—İstanbul 

10 Kasım 2019

Kahvaltımızın ardından şehir turumuzda  5. Harem-i Şerif kabul edilen Ulu Camii , Ahmet Arif Kültür Merkezi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Sülüklü Han, 4 Ayaklı Minare gezilerimizi yapıyoruz. Serbest zamanda vereceğimiz öğle yemeği molamızdan sonra  Ziya Gökalp Müzesi, Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi, entin çokkültürlü yaşamının ilginç örneklerinden  Mar Petyun Katolik Keldani Kilisesi, Surp Giragor Kilisesi gezilerimizi yapıyor ve Dengbej Evi’nde Diyarbakır’ın dengbejleri dinliyoruz.  Daha sonra Diyarbakır Havalimanı’na geçiyoruz. Thy ‘ye ait TK2611 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 20:20 de İstanbul havalimanına doğru yola çıkıyoruz. İki saatlik yolculuğumuzun ardından saat  vardığımız İstanbul Havalimanında yeni bir macerada görüşmek üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

[sendpulse-form id="2836"]

Diyarbakır Turu  

08 /10 Kasım  2019

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1750 TL

Tek Kişi Farkı                         : 350 TL 

 • Thy ile İstanbul /Diyarbakır /İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • 2 Gece  5* RadissonBlu Hotel konaklaması ve kahvaltılar
 • 2 Akşam yemekleri ,
 • 1 Diyarbakır Kahvaltısı
 • Programda bahsedilen tüm turlar
 • Profosyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Kişisel Harcamalar ve Otel extraları
 • Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Seyahat Saglık Sigortası
 • Bahşişler
Organizasyonu yapan Yasemin Hanım ve Serdar Bey'e çok teşekkürler. Onceki seyahatlerimizden tanıdığım ve bu seyahatte tanıştığım tüm yeni dostlarla yeniden görüşmek üzere iyi haftalar dilerim.
munzurvadisi
Turgut Dizdaroğlu