1.Gün      İstanbul – Kars-Şavşat

Siz değerli dostlarımızla  İstanbul Havalimanı İç hatlar  gidiş terminalinde ki buluşmamızın ardından  saat 09:20 ’de  Thy ‘ye ait  TK2714 sefer sayılı uçak ile Kars a hareket ediyoruz. Varısımızda aracımız ile buluşup  iklim ve bitki örtüsünün sürekli değişimini izleyebileceğiniz ortalama 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Doğu Anadolu – Karadeniz geçişine başlıyoruz. İlk durağımız Sahara Milli Parkı içerisinde yer alan bozulmamış doğal yapısı ile muhteşem bir doğal alan olan Karagöl olacak. Göl çevresinde geçirdiğimiz zaman sonrası Kafkasların ahşap ev geleneğini koruyan ve yaşatan köyler içerisinden geçerek Cevizli Köyü’nde bulunan Tibeti Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Bagratlı prenslerden, Aşut Koh tarafından yaptırılan kilise bölgenin İslamiyeti kabul etmesinin ardından cami olarak kullanılmıştır. Bugün gezimizi tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimiz ve gecelememiz otelimizde.

2.Gün      Şavşat

Kahvaltımızın ardından Arşiyan Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Pınarlı Köyü ve Kayadibi yaylasınından geçerek varacağımız Arşiyan Yaylasında yaklaşık iki  saatlik yürüyüşümüz sırasında yaklaşık 20 ye yakın göl ve  yüzen adaları göreceğiz. Yöre halkı tarafından her birinin farklı hikayesi olduğuna inanılan göllere boğa gölü, kız gölü, peri gölü, dana gölü gibi isimler verilmiş. 12 yüzen ada çevresinde farklı endemik türleri de yer yer görmek mümkün. Daha sonra Pınarlı   köyünü geçip Genciyan Dağı dibinde bulunan Balık  Göle gidiyoruz. Daha sonra Veli Köy ve Yavuz Köyü görüp otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğinden sonra geceleme otelimizde.

3.Gün      Şavşat –Macahel  

Kahvaltımızın ardından Meydancık’a doğru hareket ediyoruz. Meydancık çayı eşliğinde Karcal Dagı Manzaraları ile yapacağımız  yolculuğumuzda  Çağlayan vadisini takip edip Meydan Köyüne varıyoruz. Burada öğle yemeğimiz alıp Maden Şelalesine gidiyoruz. Daha sonra Papart yaylası üzerinden Macahel’ e doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından akşam yemeği ve geceleme pansiyonumuzda.

4. Gün    Macahel  

 Kahvaltıdan hemen sonra Maral Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yarım saatlik bir araç yolculuğunun ardından 10 dakikalik patika yürüyüşü ile Maral Şelalesi’nin heybetli görüntüsü bizi bekliyor. Ücretsiz soğuk su masajı hizmeti vermekte olan şelaleden faydalanmak isteyenler 10 dakika sürecek dik bir inişin ardından şelalenin döküldüğü noktada suya girebilir Girmek istemeyenler şelale manzaası eşliğinde çayını yada kahvesini yudumlayıp doğanın keyfini çıkarabilir. Maral Köyü’nde Bulunan İremit Camii’ni Geziyoruz. Yıllara Meydan Okuyan Bu Ahşap Camii Ilginç Mimarisi Ve El Işçiliği Ile Ilginizi Çekecek. Ardından Aracımız Ile 2 Saat Sürecek Yolculukla Efeler Köyü’nü Geçerek Harika Manzaralar eşliğinde Fındık Yaylası’na Varacağız. Burada Fotoğraf Molası Vereceğiz. Kısa Yürüyüşümüz Ardından Aracımız ile Lekoban Yaylası’na Devam Edeceğiz. Lekoban Yaylası’nda Dinlendikten Sonra Yirmi Dakikalık Bir Yürüyüşle Naciderav Gölü’ne Varacağız. Çok Güzel Manzaranın Eşliğinde Yapacağımız Bu Yürüyüşümüz Sağlıklı Herkesin Yapabileceği Nitelikte. Naciderav Gölü’nde Fotoğraf Molasının Ardından Aracımız Ile Otelimize Dönüşe Geçiyoruz.

5.Gün   Macahel – Arhavi –  Pokut Yaylası 

Sabah kahvaltımızdan sonra Macahel’deki son ziyaret noktamız olan Camili Köyü’ne gidiyoruz. Gurcistan sınırında ki köy gezimizde 1819 yılından önce yapıldığı bilinen restorasyonu 2018 yılında biten camiden sonra Klaskur vadisinde bir heyelan sonucunda oluşmuş Karagöl’ü göreceğiz.  Daha sonra Kamilet vadisinde ki Mencuna Şelalesi ve Çifteköprü’yü göreceğiz .  Çiçekli  Yayla’da geçircek olduğumuz zamanın ardından Pokut Yaylası’na ulaşıyoruz. Geceleme ve Akşam yemeğimiz Pokut yaylasında ki pansiyonumuzda.

6.Gün       Sal Yaylası – Çamlıhemsin – Trabzon- İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve  Sal Yaylasına doğru keyifli yürüyüş yapacağız daha sonra Çinçiva Köprüsü ile devam ediyoruz. Ardından buradan ayrılarak Çat Vadisi’ne hareket edeceğiz. Yol üzerinde olan ünlü Zil Kale ( Kale-i Zir / Aşağı Kale ) ve bölgenin debisi en yüksek şelalelerinden birisi olan Palovit Şelalesi’nin görülüp  Çayeli Çeçeva Haremtepe Çay Tarlasına hareket ediyoruz. Burada çekeceğimiz fotoğrafların ardından öğle yemeğimizi Meşhur Çayeli Kurufasulyesi olarak alıyoruz. Öğle yemeği sonrası meşhur Rize bezleri alışverişi için serbest zaman veriyor ve Trabzon Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Saat 20:00’da Thy ye ait TK2835 sefer sayılı uçuşumuz ile yaklaşık iki saat sürecek uçuşumuzun ardından İstanbul Havalimanında yeni bir seyahatimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz.

En Doğu Karadeniz

5 Gece 6 Gun

İki Kişilik Oda da Kişi Başı   3000  TL 

Tek Kişi Farkı                            550   TL 

İki Kişilik Oda da Kişi Başı   3000  TL 

Tek Kişi Farkı                            550   TL 

İki Kişilik Oda da Kişi Başı   3000  TL 

Tek Kişi Farkı                            550   TL 

 • Thy ile İstanbul/Trabzon /İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Şavşat’ ta 2 gece  oda kahvaltı konseptinde ozel belgeli otelde konaklama
 • Macahel’de 2 gece  oda kahvaltı konseptinde ozel belgeli otelde konaklama
 • Camlıhemsin’de 1 Gece oda kahvaltı konseptinde ozel belgeli otelde konaklama
 • 5 akşam yemeği
 • Programda yazan tüm geziler ve transferler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası 
 • Öğle Yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak alkollu ve alkolsuz içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık Sigortası