Görkemli Mısır

Görkemli Mısır Gezisi

23 Kasım / 01 Aralık 2019

1.Gün                      İstanbul –Luxor

22/11/2019 Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde 22 Kasım 2019 tarihinde  saat 22:00 ’da  buluşuyoruz. THY’ ye ait TK682 numaralı uçuşumuz ile 23 Kasım 2019 00:50’de Luxor ‘a hareket ediyoruz.  Yerel saatle 02:50 de varışımızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra aracımız ile buluşup otelimize geçiyoruz ve dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün                     Luxor-Karnak Tapınakları

23/11/2019 Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıp Nil Nehri üzerinde seyahatimize devam edeceğimiz 5* Sonesta Saint George Cruise gemimize geçip c/in lerimizi yapıyoruz. Öğle yemeğimizden sonra Karnak Tapınakları gidiyoruz. Mısır’ın en zarif tarihi eserlerine ev sahipliği yapan Luksor, Mısır’da Abidos’tan sonra 2. en eski şehirdir. Luksor ve Karnak kasabalarından oluşan dünyanın en büyük açık hava müzesine sahip şehir her yıl binlerce turist ağırlamakta, mistik dokusu ile adeta insanın başını döndürmektedir.  Gezilerimizi tamamlayıp gemimize geri donuyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

3.Gün                  Krallar Vadisi—Esna

24/11/2019 Kahvaltıdan sonra gemimizden ayrılıp  Krallar Vadisine gidiyoruz. Krallar Vadisi birçok mezarlığa ev sahipliği yapmaktadır. Bu mezarların bir çoğunun bunulup gün yüzüne çıkarılmıştır.  3000 yıllık gizemini koruyan ilk kral mezarı kabul edilen Kral Tutankamon’un mezarınıda bu vadidedir. Kraliceler vadisinde Nefertitinin mezarı ve sonrasında vadideki en önemli yerlerden biri olan Hatşepsut’un Mezarı göreceğimiz yerler arasındadır. Gemimize donduğumuzde  Kaptanın Hoşgeldiniz Partisinden sonra hoş bir akşam yemeği yiyeceğiz. Geceleme Gemimizde.

4.Gün                   Edfu – Kom Ombo

25/11/2019 Kahvaltıdan sonra gemimizden ayrılıp Nil Nehri’nin batı kanadındaki Edfu şehrinde yer alan ve Horus’a ithaf edilen muazzam bir Mısır tapınağı olan Edfu Tapınağına gidiyoruz.  Karnak Tapınağı’ndan sonraki en büyük ve günümüze kadar en iyi muhafaza edilmiş antik Mısır tapınağı olan Edfu’dan sonra gemimize donup öğle yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında  timsah-başlı tanrı Sobek ve şahin-başlı tanrı Horus olmak üzere, iki Mısır tanrısına birden adanmış olan Kom Ombo Tapınagını ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

5.Gün              Aswan

26/11/2019 Bu gün “Yüksek Baraj” diye adlandırılan Nil üzerine kurulmuş Büyük Aswan Barajı’nı  ve baraj sularının altında kalmadan kurtarılan  Tanrıça Isıs adına yapılan Philae  Tapınagı  ve bitmemiş Obelisk göreceğimiz yerler arasında.  Akşam yemeğimizden sonra Gemimizde düzenlenen Nubian Folklorik Dans gösterisini izliyoruz. Geceleme Gemimizde.

6.Gün          Aswan –Abu Simbel –Aswan 

27/11/2019 Sabah saatlerinde gemiden valizlerimizle beraber çıkıp yaklaşık üç saatlik yolculuktan sonra Güney Mısır’da Firavun 2. Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini için yaptırılmış olan Abu Simbel Tapınağı’na gidiyoruz. aTpınak Aswan Barajı yapımında sular altında kalma tehlikesine karşı, UNESCO liderliğinde 6 sene süren çalışma sonrası geriye taşınmıştır. Bu büyüleyici gezinin ardından öğle yemeğini yerel bir restoranda alıp Aswan’a geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.  

7.Gün              Aswan – Kahire

28/11/2019 Sabah otelimizden ayrılıp Kahire ‘ye gitmek üzere havalimanına gidiyoruz. Kahireye varışımızın ardından İlk durağımız Mısır antik dünyasının kalbi Mısır Müzesi. Öğle yemeğinin ardından şehir merkezini gezmeye başlıyoruz: 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Çarşısı’nı geziyoruz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun bitiminde otele transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda ve konaklama otelde.

8.Gün                                                              Kahire

29/11/2019 Kahvaltının ardından piramitleri gezmek üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız dünyanın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos Piramitleri oluyor. Gizemli piramitleri gezdikten sonra; kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i görüyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası Mısır’ın antik başkenti Memphis’te bulunan, Basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramiti’ni geziyoruz. Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramiti’ni gezdikten sonra otele dönüyoruz. Akşam yemeği Nil Nehri’nde teknede. konaklama otelimizde.

9.Gün              Kahire –İskenderiye

30/11/2019 Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı oşaltıyoruz ve İskenderiye’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık ikibucuk saatlik bir yolculuktan sonra varışımızın ardından sehir turumuzu yapıyoruz ve serbest zamanımızdan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi deniz mahsulleri restoranında alacağız ve  gecelememiz otelimizde.

10.Gün           İskenderiye-İstanbul

01/12/2019 Kahvaltımızdan sonra İskenderiye sehir turumuzu yapacağız. Yüzlerce sene öncesine, girişinde “bilim bizi tanrıların gazabından kurtarır” yazan bir İskenderiye kütüphanesine gidiyoruz. Kütüphane, Büyük İskender’in M.Ö. 332 yılında kurduğu İskenderiye şehrinde olan bu kütüpanekumandan Logus’un savaşlardan pek haz etmeyen oğlu Ptolemaios tarafından kuruldu ve 300 yıl boyunca dünyanın en büyük arşivi olma özelliğini korudu. Havalimanına geçeceğiz ve yerel saat ile 15:50 de TK689 Sefer sayılı uçuşumuz ile  İstanbul’a döneceğiz. 

Tur Ucretleri                               İki Kişilik Oda da Kişi Başı                                     Tek Kişi Farkı

                                                                    2.690  Usd                                                               900 Usd  

Kredi kartına 3, 4 veya 6 taksit imkânı için lüten Syka Tour Satış Bolumu ile görüşünüz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Thy ile İstanbul-Luxor ,İskenderiye – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Aswan—Kahire arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 5 gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama
 • 5 yıldızlı Nil Cruise gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama
 • 5 Akşam Yemeği
 • Tüm Transferler
 • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Fazla Bagaj ücretleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Vize Ucreti 60 Usd
 • Tipler ve Bahşişler 50 Usd

Notlar:

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından SYKATOUR kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • SYKATOUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde SYKATOUR dan tazminat hakkı yoktur.
 • SYKATOUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan SYKATOUR sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden SYKATOUR sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, SYKATOUR’un sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SYKATOUR sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • SYKATOUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “SYKATOUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.