1.Gün         14 Kasım 2020                                          İstanbul – Cape Town

13 Kasım   akşamı saat 23:00 da Sabiha Gökçen Havalimanı  Dış Hatlar gidiş terminalinde ki buluşmamızın ardından  14 Kasım  2020 saat 01:40 ’de  Emirates Havayollarına ait  EK2227  sefer sayılı uçak ile Dubai’de ki kısa sureli beklememizin ardından  Capetown’a hareket ediyoruz. Geceleme Uçakta.               

Uçuşumuzun   ardından yerel saatle 16:45 de Cape Town havalimanına varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından yerel rehberimiz ve aracımız ile buluşup otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleşip birkaç saat dilendikten sonra akşamüzeri   otelimizin de olduğu  V&A Waterfront bölgesini keşfe çıkıyoruz. Akşam yemeğimizden sonra Yüzlerce mağazası ve 100’e yakın restoranı, sanat galerileri ile şehrin en hareketli bölgesi olan   otelimize dönüyoruz.

2.Gün       15 Kasım 2020                                                                   Cape Town

Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunda Parlemento Binası, Company Gardens, Cape Town kalesi, Reibeck heykeli, hükümet konağı, renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra teleferikle   Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakıyoruz. Waterfrond bölgesine geri dönüyoruz ve  akşam yemeğinden sonra otelimize geçiyoruz.

4.Gün       16 Kasım 2020                                                                    Cape Town

Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Buradan  Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ve  Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorantda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.  

4.Gün     17 Kasım 2020                                                                     Cape Town

Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve yörenin ünlü şaraplarını tadacağımız turumuza başlıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Sonrasında  öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Alışveriş için serbest zaman sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün    18  Kasım 2020                 Cape Town – Johannesburg – Sun City

Kahvaltının ardından  odalarımızı boşaltıp havalimanına gidiyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız Johannesburg uçuşunun ardından aracımız ile buluşup Sun City’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde “Aslan Parkı Gezisi yapacağız. Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, yavru sevme, kendi ortamlarında oyunlarını görme ayrıca kurtarılmış bir çok diğer hayvan dostlarımızla enfes bir deneyim yaşayacağız. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz.  Geceleme otelimizde.

6.Gün    19  Kasım 2020             Sun City

Otelimizde alacağımız  kahvaltıdan önce  her gün doğumunun ve her günbatımının bir mucize olduğu Güney Afrika’nın büyüleyici “game reserve”  Pilanesberg Parkına Sabah safarimizi yapmak üzere gidiyoruz. Pilanesberg National Park’ta  safari araçları ile yapılacak olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince şayet şansımız varsa Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız , sonrasında otelimize geçip kahvaltımızı yapacağız.

“Aslan sabah uyandığında aklında tek düşünce vardır; hızlı koşarak, karnını doyurmak için bir ceylan yakalamak. Ve her sabah ceylan uyandığında aklında tek bir düşünce vardır; hayatta kalabilmek için aslandan daha hızlı koşmak.”

Kahvaltımızın ardından yapacağımız ikinci safari olan Gün Batımı safarisine kadar , otelimizin imkanlarından faydalanabilir dinlenebilirsiniz.  Akşama doğru yeniden Gün batımı safarisi i.in buluşuyoruz. Bu egzotik ve vahşi dünyayı deneyimleyerek belki de hayatınızın en değerli anlarını biriktiriyor olacaksınız. Gecelememiz otelimizde.

7. Gün     20 Kasım 2020            Sun City

Kahvaltıdan sonra  tüm gün serbest zamanımızda  Sun City ‘nin eğlenceli ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz.  The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

8.Gün   21 Kasım 2020    Johannesburg –  – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve  Johannesburg havalimanına doğru yola çıkıyoruz.  Havalimanına varışımızın ardından check-in,bagaj ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.  Saat 22:20 de  EK766 sefer sayılı uçuşumuz ile İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Dubaide yapacağımız aktarma ve kısa bekleme suresinden sonra 22 Kasım  öğlen  13:50  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına  varışımızın ardından yeni bir seyahatte buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Güney Afrika Turu

14/21 Kasım  2020

İki Kişilik Oda da Kişi Başı    2.890  Usd 

Tek Kişi Farkı                               890   Usd 

 • Emirates Havayolları ile Istanbul-CapeTown –Johannesborg– Istanbul ekonomi sınıf uçak biletleri 
 • Capetown CapeSun vb. 4 gece oda+  kahvaltı  konaklama
 • Sun City Soho Hotel vb. 3 gece oda+ kahvaltı+  konaklama 
 • Planesburg Game Reserve’de Gün Doğumu ve Gün Batımı safarisi
 • Tam gün Öğle yemekli Ümit burnu turu
 • Cape Town tam gün şehir turu ve masa dağı turu
 • Tam gün Öğle yemekli ve 1 şarap tadımı dahil masa dağı ve şarap çifikleri turu
 • Tekne ile Duiker Adası fok turu
 • Boulders Beach Afrika Penguenlerini turu
 • Johannesburg Aslan Parkı Turu
 • CPT/JNB ekonomi sınıf iç hat biletleri biletleri
 • Tüm transferler
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Programda belirtilmeyen Yemekler
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Fazla Bagaj Ucretleri
 • Kişisel Harcamalar