Güney Afrika Turu

( CapeTown & Kruger Milli Parkı Johannesburg )  

07/14 Subat 2021

1. Gün                 İstanbul – Johannesburg 

07/02/2021 Siz değerli yolcularımızla saat 17:00 Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalindeki buluşmamızdan sonra Qatar Airways’e ait QR242 N sefer sayılı uçuşumuz ile Doha’da yapacağımız iki saatlik aktarma süresinin ardından Johannesburg’a doğru yola çıkıyoruz. Gecelememiz uçakta.

2. Gün            Johannesburg – Kruger Milli Parkı

08/02/2021 Sabah saatlerinde ki varışımızın ardından aracımız ile buluşup Güney Afrika’nın ve dünyanın en iyi   ve kesinlikle etkileyici vahşi yaşam alanı olan Kruger National Park’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzda güzergahda Güney Afrika ‘nın yerel dokusunu izleyebileceğimiz mazaralar bize eşlik edecek. Varışımızın ardından Lodge mize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz ve gecelememiz Lodge da.

3.Gün             Kruger Milli Parkı

09/02/2021 Lodge de alacağımız kahvaltının ardından her gün doğumunun ve her günbatımının bir mucize olduğu Güney Afrika’nın büyüleyici “game reserve” Kruger National Park’ı 4*4 araçlarımızla tam gün sürecek safarimize başlıyoruz.

“Aslan sabah uyandığında aklında tek düşünce vardır; hızlı koşarak, karnını doyurmak için bir ceylan yakalamak. Ve her sabah ceylan uyandığında aklında tek bir düşünce vardır; hayatta kala- bilmek için aslandan daha hızlı koşmak.” Bu egzotik ve vahşi dünyayı deneyimleyerek belki de hayatınızın en değerli anlarını biriktiriyor olacaksınız. Akşam yemeğimiz ve gecelememiz Kruger Game Reserve de ki lodgemizde.

4.Gün             Kruger Milli Parkı – Johannesburg

10/02/2021 Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp Johannesburg’a doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltımızın  ardından otelimizden ayrılıyor Johannesburg ‘a doğru yola çıkıyoruz. Afrika demek, için tüm canlıların yaşam mucizesine tanıklık etmek demek. Yavru aslanları sevmek Lion Park’a geçiyoruz. Daha sonra Johannesburg’da ki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz ve gecelememiz otelimizde.

5.Gün                Johannesburg- CapeTown

11/02/2021 Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp havalimanına doğru geçiyoruz. Yerel Havayolları ile  yapacagımız uçuşumuzun ardından Capetown’da aracımız ile buluşuyoruz. Afrika’nın güney ucunda, Cape (Kap) yarımadasında bulunan Cape Town, Güney Afrika’da turistlerin en fazla ziyaret ettiği yer. 3.5 milyonluk nüfusuyla Cape Town, Güney Afrika’nın en büyük ikinci şehri. Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusu’nun birleştiği yerde bulunan Cape Town doğal güzellikleri ve gelişmiş şehirciliğiyle bir Afrika şehrinden çok Avrupa şehirlerini andırıyor. Bizi bekleyen transfer aracımız ile Cape Town sehir Turumuza başlıyoruz. Saat Kulesi, Cape Town Konferans Merkezi, St George’s Katedrali, İyi Dilekler Şatosu, belediye binası, Bo Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Uçsuz bucaksız plajları, eşsiz doğal güzellikleri, kültürel çeşitliliği, restoranları, durmak bilmeyen gece hayatı, açık hava marketleri ile Cape Town, insanları, yemekleri ve dillerinin yanı sıra binalarında da bu çeşitliliği size hemen hemen hissettirecek. Şehirde gezinirken yerli tarzı (zulu, xhosa, besotho vs), Hollanda tarzı (Cape Duch) ve Viktorya dönemi mimari yapıları eşine az rastlanır bir mimari enginlik karşılaşacaksınız. Sehir Turumuzdan sonra Kirstenbosch Botanik Bahçelerini geziyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

6.Gün            Cape Town

12/02/2021 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Afrika Kıtasının en güney ucuna Umit Burnuna  doğru hareket ediyoruz. Clifton ve Camps Bay sahilinden geçtikten sonra, Hout bay limanına ulaşıyoruz. Fok adası ziyareti için tekne ile 15 dakikalık bir seyahat yapıyoruz, tekneden inmeden fok kolonisinin yaşamını gözlemledikten sonra tekrar tekne ile Hout bay limanına geri dönüyoruz. Otubüsümüz ile yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuktan sonra dünyaca meşhur olan Ümit burnu milli parkına ulaşıyoruz. Finüküler ile zirveye tarihi fenerin yanına çıkıyoruz. Ümit burnu ziyaretinden sonra öğle yemeğini alacağımız restoranımıza 15 dakikalık bir yolculuktan sonra ulaşıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Afrika penguenlerini gözlemleyebileceğimiz, Boulders Beach e varıyoruz. Gözlemimizden sonra otobüsümüz ile yerel sahil kasabalarını gözlemleyerek otelimize ulaşıyoruz.

7.Gün               Cape Town

13/02/2021 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dünyanın 7 doğa harikasından biri seçilen masa  dağını ziyaret ediyoruz. Teleferik ile zirveye çıkıp muhteşem Cape town manzarasını seyrettikten sonra, yine teleferik ile aşağı inerek otobüsümüz ile dünyada şarap üretimiyle ünlenmiş ve Güney Afrikanın ikinci en eski şehri olan Stellenbosch bölgesine 1 saat 15 dakikalık yolculuktan sonra ulaşacağız. Şarap çiftliklerinden yapacağımız şarap tadımı ve öğle yemeğimizden sonra, Stellenbosh şehir merkezini ve Franschoek kasabasını ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Cape Town’ a ve otelimize geri döneceğiz .

8.Gün            Cape Town- İstanbul 

14/02/2021 Sabah kahvaltımızdan sonra odalarımızı boşaltıyoruz. Uçus Saatimize kadar alışveriş için serbest zamanımız olacak.Havalimanı transferimizden sonra saat 18:50’de Qatar Havayollarına ait QR1372 N sefer sayılı uçuşumuz ile Doha’da yapacağımız bir bucuk saatlik aktarmamızın ardından 15/02 saat 12:30 tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varıyor ve yeni bir macerada görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Güney Afrika Turu

( CapeTown & Kruger Milli Parkı Johannesburg )  

07/14 Subat 2021

İki Kişilik Oda da Kişi Başı    3.690  Usd 

Tek Kişi Farkı                              1.290   Usd 

 • Qatar  Havayolları ile Istanbul –Johannesborg /CapeTown – Istanbul ekonomi sınıf uçak biletleri 
 • Yerel Havayolları ile Johannesburg/ Capetown  iç hat uçuşu
 • Capetown CapeSun vb. 4 gece oda+  kahvaltı  konaklama
 • Kruger Pestana Lodge  vb. 2 gece oda+ kahvaltı+akşam yemeği  konaklama 
 • Johannesburg  Maslow Hotel  vb. 1 gece oda+kahvaltı+akşam yemeği konaklama
 • Kruger Milli Parkında Tüm gün sürecek  mple yemekli safari 
 • Tam gün Öğle yemekli Ümit burnu turu
 • Cape Town tam gün şehir turu  
 • Tam gün Öğle yemekli Masa Dagı  ve   şarap tadımı dahil   şarap çifikleri turu
 • Tekne ile Duiker Adası fok turu
 • Boulders Beach Afrika Penguenlerini turu
 • Johannesburg Aslan Parkı Turu
 • Tüm transferler
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Programda belirtilmeyen Yemekler
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Fazla Bagaj Ucretleri
 • Kişisel Harcamalar

CapeTown                   4* CapeSun Hotel    vb      

Kruger Milli Parkı     4* Pestane Lodge   vb 

Johannesburg            4* Maslov Hotel    vb 

SAW – DOH  –  JNB  14 saat 50 dakika

20:15 SAW (Sabiha Gokcen)  00:20DOH (Doha Intl)  Qatar Airways – QR242 N  07 Şubat 2021, Pz  4 saat 5 dakika

Qatar Airways tarafından işletilmekte  Uçak Tipi 320  1 yetişkin x 30 kg

Bekleme Süresi   1 saat 50 dakika

02:10DOH (Doha Intl)10:05JNB (O.R. Tambo Intl)  Qatar Airways – QR1363 N  08 Şubat 2021, Pt 8 saat 55 dakika

Qatar Airways tarafından işletilmekte  Uçak Tipi 359  1 yetişkin x 30 kg

CPT-   DOH –  SAW 16 saat 10 dakika

18:50CPT (Cape Town Intl)06:00DOH (Doha Intl)  Qatar Airways – QR1372 N  14 Şubat 2021, Pz  10 saat 10 dakika

Qatar Airways tarafından işletilmekte Uçak Tipi 359  1 yetişkin x 30 kg

Bekleme Süresi  1 saat 30 dakika

07:30DOH (Doha Intl)12:00SAW (Sabiha Gokcen) Qatar Airways – QR243 N 15 Şubat 2021, Pt 4 saat 30 dakika

Qatar Airways tarafından işletilmekte Uçak Tipi 333  1 yetişkin x 30 kg