Güney Afrika Turu

Güney Afrika Cumhuriyeti doğası ile tanrının son derece cömert davrandığı bir yer!

Cape Town’un sırtını yasladığı, deyim yerindeyse “başı dumanlı” Masa Dağı’na çıkıp şehri kuş bakışı seyretmeye doyamayacaksınız.  Kruger  doğal yaşam parkı ,  belgesel kanallarını ayağınıza getirecek kadar büyük ve gerçek!

Uzun yıllar İngiliz kolonilerinin hükmü altında kalan ülkede yoğun bir kültürel çeşitlilik;  penguenler  , foklar  , esir ticareti ile gelen Malezyalı Müslümanların rengarenk boyanmış şirin evleri ile yarattıkları şen mahallesi Bo Kaap  , yüzlerce mağazası ve  restoranı, sanat galerileri ile  waterfront  , lesedi kültür köyü  , Ümit Burnu’nu ve burnun doğusunda yer alan Atlantik ve Hint okyanuslarının efsanevi buluşma noktası…  Kahve ve sarap , deniz ürünleri ve kırmızı etle bir gurme cenneti Güney Afrika Cumhuriyeti…

1.Gün        İstanbul – Cape Town

20 Şubat 2020  akşamı saat 23:00 da İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde ki buluşmamızın ardından 21 Subat 2020 saat 02:15’de  Thy ‘ye ait  TK38 sefer sayılı uçak ile Johannesburg’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 11 saatlik uçuşumuzun ardından yerel saatle 11:10 da  Johannesburg O.R. Tambo Intl Havalimanına varıyoruz. Bir bucuk saatlik bekleme suremizin ardından saat 12.30 da British Airlines’a ait BA6417 sefer sayılı ucusumuz ile CapeTown’a doğru hareket ediyoruz.  İki saatlik uçuşumuzun ardından saat 14:30 da  Cape Town havalimanına varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından yerel rehberimiz ve aracımız ile buluşup otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleşip birkaç saat dilendikten sonra akşamüzeri yüreyerek otelimizin de olduğu  V&A Waterfront bölgesini keşfe çıkıyoruz. Akşam yemeğimizden sonra Yüzlerce mağazası ve 100’e yakın restoranı, sanat galerileri ile şehrin en hareketli bölgesi olan Water Front ‘da ki otelimize dönüyoruz.

2.Gün     Cape Town

22 Subat 2020  Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunda Parlemento Binası, Company Gardens, Cape Town kalesi, Reibeck heykeli, hükümet konağı, renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra teleferikle   Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakıyoruz. Waterfrond bölgesine geri dönüyoruz ve  akşam yemeğinden sonra otelimize geçiyoruz.

3.Gün    Cape Town

23 Subat 2020    Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Buradan  Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ve  Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorantda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.           

4.Gün       Cape Town

24 Subat 2020 Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve yörenin ünlü şaraplarını tadacağımız turumuza başlıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Sonrasında  öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Alışveriş için serbest zaman sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün Cape Town – Johannesburg – Kruger Milli Parkı

25 Subat 2020 Kahvaltının ardından  odalarımızı boşaltıp havalimanına gidiyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız Johannesburg uçuşunun ardından aracımız ile buluşup Güney Afrika’nın ve dünyanın en iyi   ve kesinlikle etkileyici vahşi yaşam alanı olan Kruger National Park’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzda güzergahda Güney Afrika ‘nın yerel dokusunu izleyebileceğimiz mazaralar bize eşlik edecek. Varışımızın ardından Lodge mize yerleşiyoruz. Akaşam yemeğimiz ve gecelememiz Lodge da.

6.Gün    Kruger Milli Parkı

26 Subat 2020 Lodge de alacağımız kahvaltının ardından her gün doğumunun ve her günbatımının bir mucize olduğu Güney Afrika’nın büyüleyici “game reserve” Kruger National Park  4*4 araçlarımızla  tam gün sürecek safarimize başlıyoruz.

“Aslan sabah uyandığında aklında tek düşünce vardır; hızlı koşarak, karnını doyurmak için bir ceylan yakalamak. Ve her sabah ceylan uyandığında aklında tek bir düşünce vardır; hayatta kalabilmek için aslandan daha hızlı koşmak.”

Bu egzotik ve vahşi dünyayı deneyimleyerek belki de hayatınızın en değerli anlarını biriktiriyor olacaksınız. Akşam yemeimiz ve gecelememiz Kruger Game Reserve de ki lodgemizde.

7.Gün     Kruger Milli Parkı- Johannesburg

27 Subat 2020 Sabah erken uyanacak misafirlerimizle bir gün doğumu safarisine daha çıkıyoruz ve daha sonra Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Johannesburg ‘a doğru yola çıkıyoruz.Extra olarak  Arzu eden misafirlerimiz ile Lion Park’a gidiyoruz.  Afrika demek, tüm canlıların yaşam mucizesine tanıklık etmek demek. Yavru aslanları sevmek ve zürafaları beslemek isterseniz Honeydew’da yer alan Lion Park’a mutlaka gitmelisiniz. Johannesburg ‘da  şehir merkezi, Mandela Köprüsü, Newtown göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimiz ve gecelememiz otelimizde.

8.Gün     Johannesburg – Lesedi – İstanbul

28 Subat 2020 Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve   Lesedi Kültür Köyü’ne gidiyoruz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, Lesedi Kültür Köyü’nde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Ardından Johannesburg’a hava limanına doğru yola çıkıyoruz. Havalimanına varışımızın ardından check-in,bagaj ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Saat 19:15 de  TK39 sefer sayılı uçuşumuz ile İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. 29 Şubat 2020  sabah 06:05 İstanbul’a varışımızın ardından yeni bir seyahatte buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Güney Afrika Turu 

21/28 Subat  2020

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 3290 Usd 

Tek Kişi Farkı                         : 1290 Usd

 •  Istanbul-CapeTown –Johannesborg– Istanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • AC by Marriott Hotel vb.   4 gece oda+ kahvaltı konaklama
 • Johannesburg Maslow Hotel ‘de 1 gece oda+kahvaltı+akşam yemeği konaklama
 • Pestana Kruger Lodge 2 gece oda+ kahvaltı+akşam yemeği konaklama
 • Kruger Game Reserverde tam gün öğle yemekli safari
 • Tam gün Öğle yemekli Ümit burnu turu
 • Tam gün Öğle yemekli ve 1 şarap tadımı dahil masa dağı ve şarap çiflikleri turu
 • Cape Town ve Johannesburg panoramik şehir turları
 • Öğle yemekli Lesede Kültür Köyü Turu
 • Tekne ile Duiker Adası fok turu
 • Boulders Beach Afrika Penguenlerini turu
 • JNB / CPT/JNB ekonomi sınıfı iç hat biletleri biletleri
 • Tüm transferler
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Programda belirtilmeyen Yemekler
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Fazla Bagaj Ucretleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Johannesburg Aslan Parkı ve 2. Gün Kruger Sabah safarisi
Keyifli bir paylaşımda bulunacağım../ Syka Tour Syka Tour bizi yine , “Dünya’nın öteki ucu” na çağırdı. 🌍🐘🐅🦜🦒☀️🦑🦀 Afrika’nın en güney ucundaki güzel şehir Cape Town ve Ümit Burnu; görkemli Masa Dağı; Güney Afrika bağevlerinde tadımlar; UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki büyüleyici Victoria Şelalesi; nefes kesici manzaralar , Afrika'nın en iyi korunmuş ve bozulmamış safari🐆🦏 bölgesi olmayı hak etmiş , Yüzlerce canlı türü ve yüksek sayıdaki fil sürüleri🐘🐘🐘 ile ünlü Chobe Milli Parkı ve Botswana... Özetlerle paylaşmak istediğim gezimizden sevgilerle... #ozlemsuer #tacımınannesi #sykatour #ozlemsuer360 Güney Afrika’dan ☀️paylaşımlara devam... Zimbabwe - Zambiya sınırındaki Viktorya Şelaleleri 💦yeryüzündeki 🌍yedi doğa harikasından biri. İnsanı kısaca🦜🦚 büyülüyor; 1.7 kilometre genişliğindeki alandan, saniyede yaklaşık 1 milyon litre suyun💦 108 metre aşağıya dökülmesini izlemek nefes kesici. En etkileyici manzaraları, hızla inen dev sularda 💦oluşan gökkuşaklarını🌈, iki ülke arasındaki bu muazzam Viktorya Şelalesi Köprüsü’nü helikopter turu 🚁ile yükseklerden izlemek inanılmaz heyecan ve ilham verici. Bu muhteşem gezi programı için Syka Tour a ve Yasemin Yılmaz a şimdiden teşekkürler. Detaylar storyde👆🏻 ... #ozlemsuer #sykatour #southafrica #tacımınannesi
Ozlem Suer Guney Afrika Gezisi
Ozlem Suer Alp