Güney Hindistan Turu

Uzakdoğu Turları

Güney Hindistan Turu ‘nda ülkenin en eski şehri Madurai’den ; Periyar Bölgesi’nin vahşi doğa hayatına ; Kerala Eyalet’nin “Backwaters” olarak bilinen su kanallarının büyüleyici manzaralarına; Arap Denizi’ne açılan Kerala’nın tarihi limanı Cochin’e ve geleneksel balıkçı ağlarına; Maharashtra Eyalet’nin başkent ve Hindistan’ın eski giriş kapısı Bombay’a kadar uzanan olağan dışı bir seyahat ile Baharat diyarı olarak tanınan Güney Hindistan’nın uzak ufuklarının doğasını, sanatını, insanlarını ve onların zevkleri, keyfileri ve inançlarıyla yaşamlarını yakından tanıyabilme fırsatı…

1.Gün     İstanbul—Mumbai

20 Kasım 2019 Siz değerli misafirlerimiz ile saat 17:00’ da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşuyo ruz. Thy ‘na ait TK720 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 20:30 ‘da Mumbai ‘ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saat 15 dakikalık uçuşumuz boyunca geceleme uçakta.

2.Gün     Mumbai

21 Kasım 2019 Yerel saatle 06:15 de varacağımız Chhatrapat Shivaji Havalimanında pasaport ve gümrük işlemlerimizden sonra yerel rehberimiz ve aracımız ile buluşup otelimize geçiyoruz. Kahvaltımızdan sonra Önce Mumbai’nin yaklaşık 9 km açığında yer alan Fil Adası’na hareket ediyoruz. Burada adanın merkezinden yükselen iki tepeye oyulmuş kaya tapınaklarla karakterize edilmiş olan Fil Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. Adını da Portekizliler tarafndan bu mağaralarda bulunmuş taştan bir fil heykelinden alan ada ve mağaralarda bulunan Lord Shiva’ya adanmış 6. yüzyıldan kalma tapınakta, yaratcı Brahma, koruyucu Vishnu ve yok edici Shiva’yı temsil eden üç başlı dev heykel ile birlikte Shiva ve Parvat’nin evliliğini de anlatan heykelin arasında bulunduğu heykelleri görüyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyor ve bu kez Mumbai şehrini gezmeye başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında, İngiliz hâkimiyet döneminde inşa edilen 26 metrelik Hindistan Kapısı, geniş bir sanatsal, arkeolojik ve tarihi materyale ev sahipliği yapan Chatrapat Shivaji Müzesi, Londra’daki Big Ben’i de tasarlayan mimar tarafndan tasarlanan 85 metre yüksekliği ile devasa Rajabai Saat Kulesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Chatrapat Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ile farklı mimari yapısı ile Tanrı Ganesh’e adanmış Hindu tapınağı Shree Siddhivinayak Ganapat bulunmaktadır. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

3.Gün     Mumbai – Cochin

22 Kasım 2019 Otelimizde sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltımızın ardından yerel hava yolları ile Cochin’e hareket ediyoruz. Kısa sureli uçuşumuzun ardından Cochin şehir turu için yola çıkıyoruz. 1555 yı lında inşa edilen ve muazzam duvar resimleri ile bizi Ramayana Destanı’nın içine çekecek olan Matancherry Sarayı ile güne başlıyoruz. Öğle yemeği sonrası durağımız ünlü kâşif Vasco de Gama’nın orijinal mezarının bulunduğu St. Francis Kilisesi. Akşam Kathakali Dans Merkezi’ne gidiyor ve Güney Hindistan folkloruna ait dansların örneklerini izliyoruz. Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan bu danslar Kerala Bölgesi’nin uluslararası ününe büyük bir katkı sağlamıştır. Performans sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün     Cochin- Alleppey- Kumarakum

23 Kasım 2019 Sabah kahvaltının ardından Alleppey’e doğru yola çıkıyoruz. Kerala Arka Suları Arap Denizi’ne paralel olarak uzanan tuzlu suya sahip lagünler ve göllere verilen isimdir. Toplam beş adet geniş göl kimi doğal kimi insan yapımı su kanalları ile birbirine bağlanmış ve 38 ırmak tarafndan beslenmektedir. Yaklaşık 900 km uzanan Kerala Arka Suları çevresine kurulmuş birçok köy bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi de Ketuvallam adı verilen bu teknelerde alıyoruz. Çevremizdeki sıra dışı Kerela yaşam tarzını seyrederek farklı ve inanılmaz bir deneyim yaşıyoruz. Burada insanlar kendine has kültürü ile bu sularda yaşamını sürdürüyor. Gezimiz sonrasında Kumarakum’a ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kumarakum’daki otelimizdedir.

5.Gün     Kumarakum – Periyar

24 Kasım 2019 Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltıdan sonra muhteşem manzaralar eşliğinde Periyar’a doğru yola çıkıyoruz.Sisli dağların eteğinde bulunan Periyar, yüksek alanlardaki sık yağmur ormanlarını içinde barındırmaktadır. Bereketli bitki örtüsü, ansızın fşkıran şelaleler, kadife vadilerin canlı manzarası, dağ geçitlerindeki yolculuğumuzun arka planını oluşturacaktır. Bu sakin, adeta bir rehabilite merkezi olan yerin dolambaçlı dağ yolları, çay plantasyonları ile sınırlandırılmıştır. Varışımızın akabinde Natonal Park’ta Antlop, bizon, sambar, yaban domuzu, fil ve birçok farklı kuş çeşidinin doğal yaşamına tanık oluyoruz. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Öğleden sonra Periyar Gölü’nde bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Çeşitli hayvanları da görebileceğimiz gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün      Periyar – Madurai

25 Kasım 2019 Sabah Kahvaltımızın ardından Tapınaklar kenti olarak adlandırılan Madurai’de doğru yola çıkıyoruz. Madurai’de yapacağımız şehir turumuzda Meenakshi Amman Tapınağı, Madurai Pazarı, 17. yy’dan kalma Hindu-İslami Tirumala Nayak Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği otelde. Daha sonra Meenakshi Tapınağında düzenlene gece ibadetine katlıyoruz. Her akşam tanrı Şiva’nın eşi tanrıça Parvat’nin (bölgedeki adıyla Meenakshi) tapınağına ilahiler eşliğinde taşınması unutamayacağınız bir deneyim olacaktır. Konaklama Madurai’deki otelimizdedir.

7.Gün     Madurai – Trichy

26 Kasım 2019 Otelde alacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık beş saatlik yolculuğumuzdan sonra çok sayıda kanalın suladığı çeltiklerle çevrili olan ve Tamil Nadu’nun “pirinç kasesi” olarak adlandırılan Thanjavur doğru hareket ediyoruz. Şehir turunda, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve kral Rajarajan Cholan tarafından inşa edilmiş, 1000 senelik Brahadeeshwarar Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Bu yapıt, granit taşından yapılan 80 tonluk monolitk kubbesi ile şüphesiz şehrin en etkileyici tapınağı. Daha sonra, kısa adı Trichy olan Tiruchirapalli’ye hareket ediyoruz. Trichy’ye varışıta  bir adanın üstünde inşa edilen ve Vişnu’ya ithaf edilen muazzam tapınak  şehir Srirangam’ı ziyaret ediyoruz. Yedi surla çevrilmiş olan müstahkem mabetler dev bir alanı kaplamaktadır. Piramit şeklindeki 21 gopuram yani kapıkulesinin yükseldiği Sri Ranganathaswamy Tapınağı’nın bulunduğu alanının keşfi sonrasında Trichy’nin girşinde bulunan, 434 basamakla çıkılan, XVII. Yüzyıl- da Madurai kralların tarafndan inşa etrilmiş ve Shiva’ya adanmış Rock Fort Temple kale-tapınağı uzaktan izliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8. Gün     Trichy—Pondichery– Chennai

27 Kasım 2019 Sabah kahvaltımızdan sonra Pondichery şehrine doğru yola çıkıyoruz. Balıkcılık yaparak geçimini sağlayan insanların yaşadığı bu şehir Fransız ve Hint Mahallaleri olarak ayrılmıştır. Şehir turu esnasında, bir öğretmen, şair, yazar, düşünür, mistk ve yogi olan Guru Sri Aurobin- do tarafndan 1926’da “Mother” olarak adlandırılan Mirra Alfassa’nın yardımıyla kurulmuş, dünyaca meşhur bir yoga ve meditasyon merkezi Sri Aurobindo Ashram’ı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Chennai ye doğru hareket ediyoruz . Chennai’ye vardıktan sonra şehir turumuzu gerçekleştriyoruz. Chennai, Hindistan’ın en büyük ve güzel şehirlerinden biridir. Şehre ayak bastığınızda ülkenin tüm renkleri ve romantizmi sizi selamlayacaktr. 1653 yılında İngiliz Doğu Hindistan Şirket tarafn- dan yapılan ve önünde 17. yüzyılda gemi enkazından kurtarılmış bir bayrak direği bulunan St. Ge- orge Kalesi, Hindistan’ın ilk İngiliz kilisesi olan, yapılışından itbaren günümüze ulaşabilmiş en eski kilise St. Mary Kilisesi, Hindistan’ın en eski kiliselerinden Hz. İsa’nın havarisi Aziz Thomas’ın mezarının bulunduğu Saint Thomas Katedrali ve Hint mimarisinin zengin örneklerini sunan tanrı Shiva’ya ithaf edilen Kapaleeshwarar Tapınağı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Konaklama ve akşam yemeği Chennai’deki otelimizdedir.

9.Gün     Chennai – Colombo – İstanbul

28 Kasım 2019 Kahvaltıdan sonra alış veriş ve cevreyi gezmek için serbest zamanımız olacak. Son rasında havalimanına doğru hareket edeceğiz. Saat 16:00 da Srilanka’ın başketi Colomboya hareket edeceğiz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından havalimanında kısa bir beklememiz olacak. Sonrasında Thy ‘ye ait TK731 sefer sayılı ucusumuz ile İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Gecelememiz uçakta. 11 saatlik uçuşumuzun ardından 29 Kasım 2019 sabah 06:30 civarında İstanbul Havalimanına varıyoruz ve yeni bir macerada görüşebilmek ümidi ile vedalaşıyoruz.

Gündoğan Güneş Eşliğinde

Güney Hindistan Turu

 

20/28 Kasım 2019

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 2890 Usd 

Tek Kişi Farkı                         : 690 Usd

 •  İstanbul– Bombay—Kolombo- İstanbul arası Thy ile ekonomi sınıf uçak bilet 
 • Yerel Havayolları ile Mumbai – Cochin / Chennai -Kolombo arası ekonomi sınıf uçak biletleri
 • 4 ve 5 yıldızlı otellerde oda+ kahvalt konaklama
 • 7 akşam yemeği + 1 öğle yemeği 
 • Programda belirtler tüm geziler
 • Programda belirtlen tüm transferler
 • Müze Ören Yerleri Girişleri 
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Öğle Yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Hindistan Vizesi
 • Seyahat Sağlık Sigortası 
 • Bahşiş ve Tipler ( 80 Usd ) 
Sevgili Gündoğan Bey ve Yasemin Hanım , Sizlere teşekkür ediyorum. İlginizden ve Hizmetlerinizden çok memnun kaldık. Herşey için Çok Teşekkür ederim.
ref
Sule Küre