fbpx

Güney Afrika & Zimbabwe & Botswana Turu

 Afrika’nın en güney ucundaki güzel şehir Cape Town ve Ümit Burnu; görkemli Masa Dağı; Güney Afrika bağevlerinde tadımlar; UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki büyüleyici Victoria Şelalesi; nefes kesici manzaralar , Afrika’nın en iyi korunmuş ve bozulmamış safari bölgesi olmayı hak etmiş , Yüzlerce canlı türü ve yüksek sayıdaki fil sürüleri ile ünlü Chobe Milli Parkı ve Botswana…

 

1.Gün     İstanbul –  Cape Town

19 Ocak 2019  saat 23:00 ‘da Ataturk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşuyoruz ve Türk Hava Yollarına ait TK44 sefer sayılı uçuşumuz ile 20 Ocak 2019 tarihinde saat 02:25 de Cape Town’a doğru hareket ediyoruz. Konforlu uçuşumuzun ardından yerel saatler 12:35 de Cape Town Havalimanına varıyoruz. Afrika’nın güney ucunda, Cape (Kap) yarımadasında bulunan Cape Town, Güney Afrika’da turistlerin en fazla ziyaret ettiği yer. 3.5 milyonluk nüfusuyla Cape Town, Güney Afrika’nın en büyük ikinci şehri. Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusu’nun birleştiği yerde bulunan Cape Town doğal güzellikleri ve gelişmiş şehirciliğiyle bir Afrika şehrinden çok Avrupa şehirlerini andırıyor. Bizi bekleyen transfer aracımız ile  Cape Town sehir Turumuza başlıyoruz. Saat Kulesi, Cape Town Konferans Merkezi, St George’s Katedrali,   İyi Dilekler Şatosu, belediye binası, Bo Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasında.  Uçsuz bucaksız plajları, eşsiz doğal güzellikleri, kültürel çeşitliliği, restoranları, durmak bilmeyen gece hayatı, açık hava marketleri ile Cape Town,  insanları, yemekleri ve dillerinin yanı sıra binalarında da bu çeşitliliği  size hemen hemen hissettirecek. Şehirde gezinirken yerli tarzı (zulu, xhosa, besotho vs), Hollanda tarzı (Cape Duch) ve Viktorya dönemi mimari yapıları eşine az rastlanır bir  mimari enginlik karşılaşacaksınız . Sehir Turumuzdan sonra otelimize yerleşiyoruz.  Geceleme otelimizde.

2.Gün     Cape Town

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Afrika Kıtasının en güney ucuna Umit Burnuna doğru hareket ediyoruz. Clifton ve Camps bay sahilinden geçtikten sonra, hout bay limanına ulaşıyoruz. Fok adası ziyareti için tekne ile 15 dakikalık bir seyahat yapıyoruz, tekneden inmeden fok kolonisinin yaşamını gözlemdedikten sonra tekrar tekne ile hout bay limanına geri dönüyoruz. Otubüsümüz ile yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuktan sonra dünyaca meşhur olan Ümit burnu milli parkına ulaşıyoruz. Finüküler ile zirveye tarihi fenerin yanına çıkıyoruz. Ümit burnu ziyaretinden sonra öğle yemeğini alacağımız restoranımıza 15 dakikalık bir yolculuktan sonra ulaşıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Afrika penguenlerini gözlemleyebileceğimiz, Boulders beach e varıyoruz. Gözlemimizden sonra otobüsümüz ile  yerel sahil kasabalarını gözlemleyerek otelimize ulaşıyoruz. 

3.Gün      Cape Town

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından  dünyanın 7 doğa harikasından biri seçilen masa dağını ziyaret ediyoruz. Teleferik ile zirveye çıkıp muhteşem Cape town manzarasını seyrettikten sonra, yine teleferik ile aşağı inerek otobüsümüz ile dünyada şarap üretimiyle ünlenmiş ve Güney Afrikanın ikinci en eski şehri olan Stellenbosch bölgesine 1 saat 15 dakikalık yolculuktan sonra ulaşacağız.  Şarap çiftliklerinden yapacağımız şarap tadımı ve  öğle yemeğimizden  sonra, Stellenbosh şehir merkezini ve Franschoek kasabasını ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Cape Town’ a ve otelimize geri döneceğiz .

4.Gün      Cape Town-Victoria Falls

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından  Cape town havalimanına hareket ediyoruz.Check in işlemlerinin ardından öncelikle yaklaşık 2 saatlik bir uçuş ile Johannesburg ve ardından 1 saat 35 dakikalık bir uçuş ile ile Victoria falls havalimanına ulaşıyoruz. Falls a varışımızın ardından, otobüsümüz  ile Victoria Falls şehir turunu yapacağız ve otelimize ulaşacağız. Dileyen misafirlerimiz akşam yemekli Sunset Tekne Turuna katılabilirler. ( 100 Usd )

5.Gün      Victoria Falls

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından  dünyanın en geniş şelalesi olan Victoria Falls turu için hareket ediyoruz. 1989 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine eklenen Victoria şelalesi adı batı dünyası adına yeni keşif yaptığı varsayılan David Livingstone tarafından verilmiştir. Bir İskoç olan Livingstone , kraliçesini onurlandırmak için batı dünyasına keşfini bu isimle duyurmuştur.

Yöresel olarak ise şelalenin adı Mosi-oa-Tunya ( Homurdayan Adam ) dır. 1,7 kilometreden daha geniş bir alandan en yüksek yeri 128 metre olan bir boşluğa akmaktadır. Victoria Şelalesinin en ünlü yanı ise asla kaybolmayan bir gökkuşağına sahip olmasıdır. Yerliler bu renkli şöleni uğurlu saymışlardır.  Turumuzun bitiminde otelimize geri donuyoruz.  Günün geri kalanında arzu eden misafirlerimiz extra olarak  Aslanlarla yürüyüş safarisi yapabilecek. ( 175 usd)

6.Gün     Victoria Falls-Botswana 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otobüsümüz ile hareket ederek yaklaşık birbucuk saatlik  yolculuğumuzun ardından, Botswana Chobe ye ulaşıyoruz.Odalarımıza yerleşme ve serbest zamanın ardından, akşam üzeri nehir Safarisi için otelimizin iskelesinden tekneler ile hareket ediyoruz.  Safari bitiminde otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde. 

7.Gün     Botswana  – Johannesburg

Sabah erken saatlerde safari araçlarımız ile hareket ederek, Chobe milli parkının içinde, kara safarimize çıkıyoruz.  Safari sonrası otelimize donuyor ve kahvaltımızı ediyoruz. Sonrasında Havalimanına hareket ediyoruz. Yaklasık birbucuk saatlik uçuşumuzun ardından  Johannesburg a varacağız.Havalimanından hareket ile johannesburg panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra, otelimize ulaşıyoruz. Altın ve gümüş madenleri sayesinde Güney Afrika’nın en zengin şehrine dönüşen Johannesburg’da dünyanın farklı köşelerinden gelen insanlar bu şehri daha da renkli kılıyor. Farklı kültürlerin yarattığı yüksek enerjiyle Jo’Burg; 24 saat dinamik ve hareketli bir atmosferi içinde barındırıyor . Aksam Yemeği ve geceleme otelimizde.

8.Gün     Johannesburg –İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Lesedi Kültür Köyü ‘ne doğru yola çıkıyoruz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Lesedi Köyü ziyareti sonrasısularında havalimanına gitmek üzere hareket ediyoruz. Türk Hava Yollarına ait TK39 sefer sayılı uçuş ile istanbula doğru hareket ediyoruz. Konforlu uçuşumuzun ardından 28 Ocak 2019 05:55 ‘de  Ataturk Havalimanına varıyoruz.

Güney Afrika & Zimbabwe  Botswana Turu 

20 /28 Ocak 2020

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 4190 Usd 

Tek Kişi Farkı                         : 690 Usd

 • Istanbul-CapeTown –Johannesborg– Istanbul  ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Radisson Red Waterfront Hotel de  5*   3 gece oda kahvaltı konaklama
 • 2 gece Victoria Falls- Zimbabwe  Kingdom Hotel de 4* oda kahvaltı konaklama
 • 1 gece Chobe – Botswana lodge da 4* Tam pansiyon konaklama
 • 1 Gece Radisson Blu Sandton Hotel de 5*  Yarım pansiyon konaklama
 • Chobe de 1 kara , 1 nehir safarisi
 • Victoria Falls Şelale turu
 • Tam gün Öğle yemekli Ümit burnu turu
 • Tam gün Öğle yemekli ve 1 şarap tadımı dahil masa dağı ve şarap çiflikleri turu
 • Cape Town ve Johannesburg panoramik şehir turları
 • CPT/JNB – JNB/VFA – VFA/JNB iç hat uçak  biletleri
 • Tüm transferler
 • Tüm Güney Afrika – Zimbabwe – Botswana vergileri dahildir.
 • Zorunlu seyahat
 • Programda belirtilmeyen Yemekler
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Fazla Bagaj Ucretleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Kapı Vizeleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası

 

Keyifli bir paylaşımda bulunacağım../ Syka Tour Syka Tour bizi yine , “Dünya’nın öteki ucu” na çağırdı. 🌍🐘🐅🦜🦒☀️🦑🦀 Afrika’nın en güney ucundaki güzel şehir Cape Town ve Ümit Burnu; görkemli Masa Dağı; Güney Afrika bağevlerinde tadımlar; UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki büyüleyici Victoria Şelalesi; nefes kesici manzaralar , Afrika'nın en iyi korunmuş ve bozulmamış safari🐆🦏 bölgesi olmayı hak etmiş , Yüzlerce canlı türü ve yüksek sayıdaki fil sürüleri🐘🐘🐘 ile ünlü Chobe Milli Parkı ve Botswana... Özetlerle paylaşmak istediğim gezimizden sevgilerle... #ozlemsuer #tacımınannesi #sykatour #ozlemsuer360 Güney Afrika’dan ☀️paylaşımlara devam... Zimbabwe - Zambiya sınırındaki Viktorya Şelaleleri 💦yeryüzündeki 🌍yedi doğa harikasından biri. İnsanı kısaca🦜🦚 büyülüyor; 1.7 kilometre genişliğindeki alandan, saniyede yaklaşık 1 milyon litre suyun💦 108 metre aşağıya dökülmesini izlemek nefes kesici. En etkileyici manzaraları, hızla inen dev sularda 💦oluşan gökkuşaklarını🌈, iki ülke arasındaki bu muazzam Viktorya Şelalesi Köprüsü’nü helikopter turu 🚁ile yükseklerden izlemek inanılmaz heyecan ve ilham verici. Bu muhteşem gezi programı için Syka Tour a ve Yasemin Yılmaz a şimdiden teşekkürler. Detaylar storyde👆🏻 ... #ozlemsuer #sykatour #southafrica #tacımınannesi
Ozlem Suer Alp
error

Sosyal Medyada Bizi Takip Etmek İster misiniz ?

Facebook
Facebook
Instagram