Kültür ve Lezzet Durakları
Hatay Turu

Gastronomi alanında UNESCO ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olan Hatay mutfağı , Türk ve Arap kültürlerinin iç içe geçerek yarattığı kültür ve mutfak zenginliği , Özgün lezzetler, Tadı unutulmayacak humus, patlıcanın belki de en lezzetli hali babagannuş, Hatay’a özgü tepsi kebabı, kekik salatası, zahter salatası, yöreye özgü içli köfte oruk , Yapımından tadımına kadar, Hatay’ın en namlı ustalarının ellerinden künefe , Lezzet molaları arasında benzersiz kültürel ziyaretler , Dünyanın sayılı mozaik müzelerinden Hatay Arkeoloji Müzesi , Hıristiyanlık tarihinin en eski ve en önemli kiliselerinden Aziz Piyer Kilisesi , Anadolu’nun ilk camilerinden Habibi Neccar Camisi , Titus Tüneli ve Aziz Simon Manastırı , Organik tarımla üretilen yerel tatlarıyla meşhur, Türkiye’nin tek Ermeni köyü Vakıflı / Eski Hatay sokakları ve çarşılarında hoş sürprizler ve tadı damakta kalacak bir lezzet rotası 

 

1.Gün   İstanbul—Hatay

Siz değerli yolcularımız ile İstanbul  Havalimanında saat 05:30 ‘da buluşmamızın ardından TK2252 sefer sayılı Thy uçuşu ile Hatay’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Hatay  havalimanında transfer aracımız ile buluşuyoruz.  İlk durağımız yöresel serpme kahvaltı nın tadına bakacağımız bir kahvaltıcı olacak. Dünyanın sayılı mozaik müzelerinden Hatay Arkeoloji Müzesi  , Eski  Antakya Çarşısı ve uzun çarşı gezilerimizi yapacağız.  Antakya sokakları ve çarşılarını Antakya çarşıları ve sokakları boyunca sürpriz tadımlar  yapacağız.  Akşam yemeğimizi Antakya’ya özgü tatların keşfini yapacağımız yerel bir restoranda alacağız. Gecelememiz otelimizde.

2.Gün  Hatay 

Oteimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Aziz Simon Manastırı ve Anadolu’nun ilk camilerinden Habibi Neccar Camisi ve Hıristiyanlık tarihinin en eski ve en önemli kiliselerinden Aziz Piyer Kilisesi gezilerimizi yapıyoruz. Öple yemeğimizden sonra   Antakya’nın çağlayanlar bölgesi Defne’de (Harbiye) ’ yi geziyoruz.  Yerel restoranda  Antakya’ya özgü tatların keşfi sonrası konaklama otelimizde .

3.Gün   Hatay   – İstanbul

Kahvaltımızdan sonra  Samandağ’a hareket ediyoruz.  Titus Tüneli, Kaya Mezarları ve Beşikli Mağara gezilerimizi tamamlayıp Yerel lokantada öğle yemeğimizi alıyoruz. Vakıflı Köyü gezimizden sonra  havalimanına transfer oluyoruz.  Saat  16.30 da Türk Hava Yolları’nın TK 2255 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. 18.35’te İstanbul Havalimanı’na varışımızın ardından yeni bir macerada buluşmak üzere ayrılıyoruz.

[sendpulse-form id="2836"]

Kültür ve Lezzet Durakları 

Hatay Turu  

29 Kasım  / 01 Aralık  2019

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1790 TL

Tek Kişi Farkı                         : 390 TL 

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Hatay –İstanbul uçuşları biletleri,
 • Havalimanı vergileri ve harçları
 • 1 Hatay Kahvaltısı
 • 2 Gece 1. Sınıf otellerde oda +kahvaltı konaklama
 • 2 Öğle ve iki , 2 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • Kişisel harcamalar,
 • Programda bulunan yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Öğle Yemekleri
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Bahsişler
 • Seyahat Sağlık Sigortası

 

Organizasyonu yapan Yasemin Hanım ve Serdar Bey'e çok teşekkürler. Onceki seyahatlerimizden tanıdığım ve bu seyahatte tanıştığım tüm yeni dostlarla yeniden görüşmek üzere iyi haftalar dilerim.
munzurvadisi
Turgut Dizdaroğlu