Vietnam & Kamboçya & Laos Turu

Gündoğan Güneş ile

Hindiçin Rüyası

Vietnam&Laos&Kamboçya

1. Gün İstanbul – Ho Chi Minh

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 23:00 da ki buluşmamızdan sonra Türk Hava Yolla- rına ait TK162 sefer sayılı uçuş ile saat 02:25 de Ho Chi Minh‘e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 11 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saatle 17:00 sularında Ho Chi Minh Havalimanına varı- yoruz. Pasaport ve Gümrük işlemlerimizden sonra aracımız ve yerel rehberimiz ile buluşuyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğimizin ardından geceleme otelimizde.

2. Gün Ho Chi Minh – Chu Chi Tunelleri –Mekong Delta -Ho Chi Minh

Sabah kahvaltmızın ardından muhteşem bir zeka ve mühendislik örneği olan Vietnam Savasında Amerikan Askerlerine karsı Viet Kong Gerillalarının sığındığı Chu Chi Tünelleri gezimizin ilk durağı olacak. Öğleden sonra şehir turumuzda ; Eski Başkanlık Sarayı , Savaş Müzesi , Notre Dame Katedra- li ,Posta ofsi , Belediye Sarayı ,Opera Binası ve Ben Thanh Pazarı göreceğimiz önemli noktalar. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde .

3. Gün Ho Chi Minh – Hanoi

Kahvalt sonrasında son zamanlarda “biyolojik hazine bölgesi” olarak nitelendirilen Mekong Delta- sında bulunan My Tho’ya hareket ediyoruz. Burada yapacağımız gezimiz sırasında yüzen köyleri , Mekong Nehri’nin bereketli topraklarından faydalanan yerel halkın yaşamını göreceğiz. Tipik bir del- ta evini at arabası ile ziyaret edecek , pazarda satlan birbirinden değişik tropikal meyveleri tatma imkanına sahip olacağız. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında lokal bir restoranda alacağız. Gezilerimizin bitminde havalimanına transfer oluyoruz ve Hanoi ‘ye uçuyoruz. Varışımızn ardından akşam yemeğimiz yerel bir restoranda . Konaklama otelimizde.

4. Gün Hanoi – HaLong Bay

Kahvalt sonrasında Vietnam’ın doğa harikası Kızılırmak deltası yolunun muhteşem manzaraları eşliğinde Halong Körfezi’ne geliyoruz. Burada bulunan teknemizdeki odalarımıza yerleşiyoruz. Binlerce adacıktan oluşan Halong Körfezi’nde muhteşem bir lagünün ortasına demirlenmiş olan teknemizin hemen yanından denize girebilir , manzaranın keyfni çıkarabilirsiniz. Rehberiniz tarafndan belirle- necek saate yaklaşık yarım saat süren Vung Vieng isimli balıkçı köyünü gezeceğiz. Öğle ve akşam yemeğimizi teknemizde deniz mahsülleri eşliğinde alacağız. Konaklama teknede.

5. Gün              HaLong Bay – Hanoi

Sabah erkenden teknemizde uyanıyoruz. İsteyen misafirlerimiz güvertede Tai Chi yapabilir.Aperatf kahvaltnın ardından UNESCO tarafndan koruma altna alınan Sung Sot Mağarasını ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından teknemizde brunch olarak kahvaltmızı alıyor ve odalarımızı boşaltyoruz. Ha- noi’ye hareket ediyoruz. Varısımızın ardından Alışveriş için Serbest zamanımız olacak. Akşam yeme- ğimiz yerel bir restoranda . Geceleme Otelimizde.

6. Gün               Hanoi – Luang Prabang

Otelde alacağımız kahvaltnın ardından ,Hanoi turumuz için hareket ediyoruz. Tek sütunlu Pagoda , Başkanlık Sarayı ve Ho Chi Minh Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Vietnam’ın ilk üniversitesi olan 11. Yüzyılda kurulan Litaretur Tapınağı’nı görüyoruz. Vietnam’da yaşayan 54 değişik etnik grubun kültürünü yakından tanıyabileceğimiz Etnografya Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında Hoan Kiem Gölü’nde bulunan kutsal tapınağı görüyor ve havalimanına gidiyoruz. Kısa bir ucusun ardından Luang Prabang ‘a varıyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün               Luang Prabang

Sabah erken saatlerde yerli halkın keşişlere yiyecek, çiçek veya diğer kutsal eşyaları sunan bir Budist töreni olan Takbat’ı izliyoruz. Kahvaltınızı yaptktan sonra, Khumu etnik topluluğunun yaşadığı Ban Phanom köyüne gideceğiz. Sonrasında etnik azınlıkların yaşadığı geleneksel Laos köyleri olan Ban Ouay , Ban Ou ve Ban Thapene köylerini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizi yerel bir resto- randa alacağız. Geceleme otelimizde.

8. Gün Luang Prabang – Siem Reap

Kahvaltdan sonra yapacağımız şehir turunda Wat Visoun Stupası , Srilankalese stli That Makro Tapınağı , Wat Aham Şapeli ve beş katlı Wat Mai görceğimiz diğer önemli yerler olacak . Akşama doğru Havalimanına geçip Siem Reap ‘e doğru yola çıkacağız. Varısımızın ardından Akşam Yemeği- mizi almak için yerel bir restorana geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

9. Gün       Siem Reap

Sabah saat 05:00 gibi uyanıyor ve büyüleyici Angkor Wat Tapınaklarının üzerinden güneşin doğu- şunu izlemek üzere tuk tuk’lar ile Tapınaklar bölgesine gidiyoruz. 9. Ve 13. Yüzyıllardan kalma ve bir çok tapınağın iç içe geçtği Angkor Wat ,klasik Khmer mimarisinin doruk noktasıdır. Gezimizin ardından otelimize dönüyor kahvaltmızı alıyor. Kahvaltnın ardından , bu muhteşem arkeoloji parkına dönüyor ve Büyük Angkor Thom şehrini gezerek , Güney Kapısı , Baphoun ve Phimeanakas Tapınakları , File Terasları , Kral Leper ve gizemli gülen Bayon anıtları hakkında bilgiler alıyoruz. Ta Prohm , Banteay Kdei , Takeo , Thommanon , Chau Sayi Thevoda Tapınakları ve Sras Srang Banyo- su göreceğimiz yerler arasındadır.1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

10. Gün       Siem Reap– Bangkok –İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltnın ardından , odalarımızı boşaltyor ve kutsal khmer halkının hayatnı görmek ve yüzen köyleri ziyaret etmek üzere Tonle Sap Gölü’nde keyifi bir tekne turuna çıkıyoruz. Gezimizin bitminde otelimize dönüyor ve odalarımızı boşaltyoruz. Serbest zamanımızın ardın- dan Havalimanına gidiyoruz. Ve yerel havayolları ile Bangkok’a uçuyoruz. Sonrasında Turk Hava Yollarına ait TK69 sefer sayılı uçuşumuz ile yerel saatle 23:25 ‘de İstanbula doğru hareket ediyo- ruz. 01 Subat sabahı 06:20 varış saatmiz sonrasında yeni bir rotada buluşabilmek ümidi ile ayrılıyoruz. 

Ödeme Seçenekleri  
İki Kişilik Odada Kişi Başı  : 3.450  Usd              

Tek Kişilik Oda                      : 4.450 Usd  

Nakit Yada Banka Havalesi      
İlk Ödeme                               :1.150 Usd    
İkinci Odeme 

( 29 Temmuz 2019)               :1.150 Usd   
Bakiye 

( 31 Ekim 2019 )                     :1.150 Usd    

Kredi kartna 3, 4 veya 6 taksit imkânı için lüten Syka Tour Satış Bolumu ile görüşünüz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Türk Havayolları ile İstanbul / Ho Chi Minh , Bangkok / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Yerel Havayolları ile Ho Chi Minh /Hanoi, Hanoi /Luang Prabang , Luang Prabang /Siem Reap , Siem Reap /Bangkok arası ekonomi snıfı uçak biletleri
 • 4 ve 5 yıldızlı otellerde 8 gece oda +kahvaltı konaklama
 • 1 gece teknede 1 gece tam pansiyon konaklama (öğle yemeği –akşam yemeği –kahvaltı)
 • 8 akşam yemeği
 • 1 Öğlen yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Vietnam vize bedeli  +C1 Belgesi Bedeli 130 Usd
 • Kamboçya Vize Bedeli 35 Usd
 • Laos Vize Bedeli ve Davetiye 120 Usd
 • Kişisel Harcamalar ve Extralar
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • İptal Güvence Sigortası

Notlar:

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından SYKATOUR kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • SYKATOUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde SYKATOUR dan tazminat hakkı yoktur.
 • SYKATOUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan SYKATOUR sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden SYKATOUR sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, SYKATOUR’un sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SYKATOUR sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • SYKATOUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “SYKATOUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.