İTALYAN RİVİERASI
LİGURİA

cinqueterreuntitled

Avrupa denilince hep aynı şehirleri duymaktan bıkmadınız mı?  Londra, Paris, Roma üçgeninden kurtulup, Avrupa’nın her biri birbirinden gösterişli ve heyecan verici destinasyonlarına radarınızı çevirmeye ne dersiniz? İşte size bambaşka bir seyahat, nefes kesen manzaralar sunan Liguria…

1.Gün       İstanbul –Milano-Cenova

08 Temmuz 2020

Sabah erken saatlerde İstanbul Yeni Havalimanı Dış  Hatlar gidiş terminalinde ki buluşmamızın ardından Thy ‘ye ait TK1873 sefer sayılı uçuşumuz ile saat  07:40 da Milano’ ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile Cenova’ya hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Liguria bölgesinin başkenti kabul edilen ve tarihi çok eski dayanan bu güzel liman kentindeki bir çok yapı UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alınmıştır. Şehir turumuz sırasında ;  Eski Liman , Caricamento Meydanı , San Giorgio Sarayı , S.Lorenzo Meydanı ve Katedral , Gesu Kilisesi , De Ferrari Meydanı , San Matteo Meydanı ve Kilisesi , Doria Ailesinin sarayları ve Campetto Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır.Turumuzun ardından Cenova’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam limanda bulunan birbirinden leziz tatların servis edildiği restoranlarda akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

2. Gün       Cenova – Santa Margherita- Rapallo  

09 Temmuz 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve 2004 yılında Avrupa Başkenti seçilmiş olan güzel şehir Cenova’daki turumuza devam ediyoruz. İlk durağımız şehrin en önemli müzelerinden olan Galata Museo del Mare olacak. Ortaçağ’da Ceneviz Cumhuriyeti’nin başkenti olan bu şehir ,aynı zamanda Akdeniz’in en önemli liman şehirlerinden biriydi.O dönemde yolları İstanbul’a düşen Cenevizliler 14. Yüzyılda Galata kulesini inşa ettiler. Bu yüzden Galata ismini Cenova’da bir çok yerde duymanız mümkün. Şehrin şimdi kaybolmuş olan antik limanı Galata , bu meşhur müzeye de ismini vermiş. Müze gezimizin sonrasında  Cenova’dan ayrılıyor ve İtalyan Rivierası’nın yine çok önemli ve güzel kasabalarından biri olan Rapallo’ya doğru hareket ediyoruz. Küçük bir liman şehri olan Rapallo’nun en önemli simgelerinden biri olan Castello Sul Mare , su üzerindeki muhteşem görüntüsü ile bizi karşılıyor. Rapallo şehir turumuzun ardından bu muhteşem kıyı şeridinin şirin kasabalarından biri olan Santa Margherita’Yı görüyor ve Rapallo’daki otelimize yerleşiyoruz.. Akşam sahilde muhteşem manzaralar eşliğinde birbirinden güzel restoranlarda akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Konaklama buradaki otelimizde.

3.Gün          Rapallo – San Frutuoso– Portofino–  Rapallo

10 Temmuz 2020   

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İtalyan Rivierası’nın  tam ortasında bulunan Santa Margherita’da keyifli bir geziye başlıyoruz. Muhteşem konumu ile bir tatil ve balıkçı kasabası olan Santa Margherita ‘da palmiye ağaçları ile çevrili lüks yat limanı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Buradaki gezimizin ardından tekne ile bir başka cennet köy Santa Frutuoso’ya devam edeceğiz. Tepeden inerken olağanüstü bir manzaraya sahip olan köy , Portofino burnunu çevreleyen körfezde yer alıyor. Adeta tüm yapıları sanat gibi olan köydeki gezimizin ardından ise şarkılara konu olmuş rengarenk evleri , lüks kafe ve butikleri ile İtalya kıyılarının incisi Portofino’ya devam ediyoruz. İtalya’nın en çok rağbet gören ve 1959’da ünlü şarkıcı Vittorio Palentieri’nin “I found my love in Portofino “ ( Portofino’da aşkımı buldum) şarkısı ile ismini tüm Dünyaya tanıtmış olan Portofino’da geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından Rapallo’daki  otelimize geri dönüyoruz.. Konaklama otelimizde.

4.      Gün Rapallo – Cinque Terre  – Rapallo     

11 Temmuz  2020

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, İtalya’nın cennet köşelerinden biri olan Cinque Terre gezisi için hareket ediyoruz. Aracımız ile tren istasyonuna hareket edeceğiz.Köylerin içinden geçen tren ile  ulaşacağımız bu bölgenin isim anlamı “ Beş Topraklar”’dır. Kayalara oyulmuş renkli evleri ile beş köyden oluşan bölge muhteşem manzarası ile sizi büyüleyecek. Köylerin sarı , kırmızı , turuncu ve toprak renklere boyanmış evleri güneş ışığı ile renk değiştirerek adeta bir doğa harikası oluşturuyor. Sadece tren ve tekne ile ulaşılabilinen bölgede yaklaşık 1000 yıldır yaşayan köylülerin bu doğal yaşama nasıl ayak uydurduklarına yakından şahit olacaksınız. Bölge güzelliğinden dolayı  1998’de UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne de alınmıştır.Beş köyün en güzel ve en önemlilerinden olan Riomaggiore ,Monterosso ve Vernazza’ya uğrayacağız. Dileyen misafirlerimiz Monteresso’da vereceğimiz 3 saatlik serbest zamanda çok daha küçük olan diğer iki köyü Corniglia ve Manarola’yı gezebilirler. Unutulmaz gezimizin ardından yine tren ve aracımız  ile Rapallo ’daki otelimize dönüyoruz.  Konaklama otelimizde.

5.Gün      Rapallo – Milano –İstanbul  

12 Temmuz  2020

Otelde alacağımız kahvaltının ardından kişisel aktiviteler için serbest zaman. Öğle saatlerinde Milano’ya  hareket ediyoruz.. Türk Hava Yolları’nın TK1876 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:45’te İstanbul’a hareket. Saat 23:40’da İstanbul’a varış ve yeni bir seyahatte görüşmek üzere ayrılıyoruz.

İtalyan Rivierası Liguria  

          08/12 Temmuz 2020       

İki Kişilik Oda da Kişi Başı    1200 Euro

Tek Kişi Farkı                              490 Usd 

 • İstanbul/Milano/İstanbul Parkurunda Ekonomi Sınıf Uçak Biletleri
 • 1 gece Cenova ‘da 4* otelde oda+kahvaltı konaklama
 • 3 gece Rapallo ‘ da 4* otelde oda+kahvaltı konaklama
 • Programda bahsedilen tüm turlar ve transferler
 • Lokal Rehberlik Hizmetleri
 • Türkçe Tur Lideri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Shengen Vize Hizmeti 140 Euro
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Müze ve Ören yeri giriş Ücretleri
 • Programda belirtilmeyen geziler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti