Sinop & Kastamonu Turu

sinop

Eşsiz doğası, türbeleri, camileri ve köşkleriyle Kastamonu / Candaroğulları’ndan günümüze 700 yıllık bir başyapıt: Muhteşem ahşap işçiliğiyle UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan Mahmut Bey Camisi / Hazırcevap filozof Diyojen’in kenti Sinop / Sinop Arkeoloji Müzesi / 3000 yıllık tarihiyle UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ndeki Sinop Kalesi ve birçok ünlü sürgünün mekânı olmuş tarihi Sinop Cezaevi / Karadeniz’deki fiyort benzeri oluşum Hamsilos Koyu / Türkiye’nin en kuzey noktası İnceburun / Barındırdığı endemik bitkiler ve zengin florayla Avrupa’nın önemli ekolojik noktalarından Küre Dağları Milli Parkı / Valla ve Horma Kanyonları / Erfelek Şelaleleri / Külliyeler, bedestenler, çarşılar, konaklar…  

1.Gün    İstanbul—Sinop

19 Eylül 2019 Sabah erken saatlerde İstanbul Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşuyoruz. TK2842 sefer sayılı uçuşumuzla saat 09:10 da Sinop’a hareket ediyoruz.  Varışımızın ardından aracımız ile buluşup şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Sinop  Arkeoloji müzesi Arslantorunlar Konağı, Sinop Kalesi , Alaattin Camii ve tarihi Sinop Cezaevini göreceğiz. Sonrasında ve   Hamsilos Koyu ve Türkiye’nin en kuzey noktası İnceburun gezilerimizi yapıp otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimiz ve gecelememiz otelimizde.

2.Gün    Sinop  – Kastamonu

20 Eylül 2019 Sabah kahvaltıdan sonra odalarımızı boşatılıyor ve aynı vadi içinde sıralanmış 28 irili ufaklı şelaleden oluşan Erfelek Şelalelerine gidiyoruz. Sonrasında Taskopru Pompeiopolis antik kent gezisi yapıp  Kastamonu’na doğru devam ediyoruz. Kastomonu sehir merkezinde  Kastamonu Kalesi, Kastamonu evleri, Yakupağa Camisi, Saat Kulesi, eski Belediye Binası, Cem Sultan Bedesteni, Aşirefendi Hanı, Nasrullah Camisi, İsmail Bey Külliyesi ve Deve Hanı gezilerimizi yapıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün    Kastamonu

21 Eylül 2019 Sabah kahvaltımızın ardından Kasaba Köyü’nde 14. yüzyıl başyapıtı, iç mekânı çivi kullanılmadan tamamen ahşap olarak inşa edilmiş Mahmut Bey Camisi’nin gezdikten sonra Küre Dağları Milli Parkı’na hareket ediyoruz.  Valla ve Horma kanyonlarının geziyor  Kastamonu’ya dönüyoruz  ve akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

4.Gün        Kastamonu– İstanbul

22 Eylül 2019 Sabah kahvaltımın ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sonrasında Kastamonu Havalimanına gidiyoruz. Saat 13:25 de TK2737 sefer sayılı uçuşumuz ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Havalimanına varışımızın ardından  yeni bir macerada görüşmek üzere ayrılıyoruz.

[sendpulse-form id="2836"]

Kastamonu & Sinop Turu 

19/21 Eylül  2019

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1890 TL

Tek Kişi Farkı                         : 390 TL 

 

 • Thy ile İstanbul /Sinop –Kastamonu/İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • 2 Gece Kastamonu Ugurlu Konakları 1 Gece Snop Antik Otel , Özel belgeli , butik otel konaklaması ve kahvaltılar
 • 3 Akşam yemekleri ,
 • Programda bahsedilen tüm turlar
 • Profosyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Kişisel Harcamalar ve Otel extraları
 • Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yerleri girişleri
Organizasyonu yapan Yasemin Hanım ve Serdar Bey'e çok teşekkürler. Onceki seyahatlerimizden tanıdığım ve bu seyahatte tanıştığım tüm yeni dostlarla yeniden görüşmek üzere iyi haftalar dilerim.
munzurvadisi
Turgut Dizdaroğlu