KIRIM & KAFKASYA

Hanlar ve Hanedanlar Ulkesi

Kırım & Kafkasya

Simperepol (2) & Bahçesaray – Sivastopol (1) Balıklava – Yalta (2) & Sudak – Koktobel – Feodosya – Kerc (1) Anapa – Krasnodar (1) 
 
10/09/19-17/09/19 
1. Gün  1. Gün İSTANBUL – KRASNODAR – SİMFEREPOL (AKMESCİT)

 Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC380 sefer sayılı tarifeli seferi ile 22.55’de Krasnodar’a hareket. Yerel saat ile 00.50’de varışımızı takiben özel otobüsümüzle Kırım yarım adasının başkenti Simferepol’e hareket. Varışımıza istinaden otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

2. Gün  2. Gün SİMFEREPOL (AKMESCİT)

Simferepol’de alacağımız sabah kahvaltısının ardından şehir turuna başlıyoruz. Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Simferopol, Kırım’ın aynı zamanda en önemli şehridir. Dağları ve kıyı şeridini birbirine bağlayan, Yalta ve Simferepol arasında bulunan, Dünya’nın en uzun troleybüs hattı bu bölgededir. 1783 yılında Rusya yönetimine giren bu bölge yıllar boyunca en önemli ticaret yollarının merkezi olmuştur. 1783 yılına kadar Kırım hanlığı ve Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altında kalan Kırım bölgesinin başkenti Akmescit, Salgir Çayı kenarında yer alır. Tarım, ticaret ve ulaşım merkezidir. Turumuz esnasında Kebir Cami, Simferepol Tarih Müzesi ve Kırım – Tatar anıtları görülecek yerler arasındadır. Ardından otele yerleşme ve  öğleden sonra  Evpatorya-Gozleve (Gözlü ev) dogru hareket ediyoruz. Evpatorya, Kırım’ın en batısında yer alan, UNESCO tarafından koruma altında olan 2000 senelik tarihi bir şehirdir. Kırım hanlığı döneminde Gozlem evi olarak anılan bu şehri tanıma turumuzda Mimar Sinan’ın en kuzeydeki eseri olan Han Camiini görerek turumuza başlıyoruz. Devamında Yahudi Sinagogu, Ortodoks Kilisesi, Odun pazarı mevkii, Etnografya müzesi, eski şehir, kökleri İstanbul’da Karaköy’e dayanan Karay Kavmi’nin son kalesi olan Karaim Kalesi de görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Aksam yemeğimizi Ceval Restoran’da alıp Kezlev kahvesinden tadacağız. Tur sonrası Simferopol’e dönüş ve Geceleme otelimizde.

3. Gün  3. Gün SİMFEREPOL (AKMESCİT) – BAHÇESARAY – SİVASTOPOL (AKYAR)

Sabah kahvaltısının ardından Sivastopol’e (Akyar) hareket. Yol üzerinde Bahçesaraya ugruyoruz.  Kırım’daki Türk izlerini doya doya yasayacağımız bir güzergahda Karaim Türklerinin eskiden yaşadığı Çufutkale ziyaret ediyor Devamında Zincirli Medrese, Tahtalı Mescit ve Gaspıralı İsmail Bey türbesi ziyaret ediyoruz.  Son olarak Tatarların El Hambra’sı olarak bilinen, Topkapı Sarayı örnek alarak yapılan, Pushkin’in ünlü Gözyaşı çeşmesini barındıran Han Sarayı’nın gezilmesi ile noktalıyoruz. Sonrasında Sivastopol şehrine varış ve şehir turu. Sivastopol şehri coğrafik özelliği sebebi ile tarih boyunca bir denizcilik üssü görevini üstlenmiştir. Ünlü Kırım Savaşı’na sahne olmuştur. Turumuz esnasında Primorskiy Bulvarı, Kartal Anıtı, Komutan Nahimov heykeli ve Rusların ünlü Karadeniz donanması görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme ve akşam yemeği  için  serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle Aksam yemeğimiz için yerel rehberimiz eşliğinde Balık Restoranına geçip, Kuzey Karadeniz deniz ürünlerinden tatma imkani buluyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün  4. Gün SİVASTOPOL (AKYAR) – BALIKLAVA (BALIKLI OVA) – YALTA

Sabah kahvaltısının ardından Yalta’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde  Balıklava ya ugruyoruz.  Balıklava turistik bir bölge olmakla birlikte, Kırım savaşı başta olmak üzere sıcak ve soğuk savaş dönemlerinde büyük rol oynamıştır. Sovyetler Birliği zamanında Karadeniz Donanması için bir denizaltı üssü olan Balıklava’ya yakın zamana kadar özel izinle girilebilmekteyken, bugün bölge turistik gezilere açılmıştır. Turumuz esnasında öğle yemeğimizi Balıklava koyunda yat marinasında alıyoruz. Tur sonrası Kırım Savaşı’nda şehit olan askerlerimiz anısına yaptırılmış Turk Anıtı’na gidiyoruz. Ziyaret sonrası Foros ve Alupka koylarını panoramik olarak görüp Yalta’ya geçiyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Dünyanın paylaşıldığı yer olarak anılan Yalta şehir turumuzda 1945 yılında II. Dünya Savaşı’nı bitiren ünlü Yalta konferansına ev sahipliği yapan Livadya Sarayı bahçesi, Kırlangıç Yuvası (ünlü Yalta Şatosu), eski şehir, Yalta yerel pazarı ve sahil şeridi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5. Gün  5. Gün YALTA

 Sabah kahvaltısının ardından Aya Petri Tatar Yaylası gidiyoruz.. Teleferik ile yapılan bu turumuzda 1300 metrelik bir teleferik yolculuğu yapacağız. Sonrasında at binme ve ATV motorları ile safari imkani bulabileceğimiz bu turumuzda Tatarların yayla mutfağı kültüründen örnekler tadacağız. Turumuzun ardından Yalta’ya dönüş  degustasyonlu Massandra Şarap mahzenlerine gidiyoruz. Çarlık Rusyası döneminde Alaska topraklarının satılmasından gelen maddi gücün bir kısmı ile dağlara delinerek yapılan uzun şarap mahzenlerini ziyaret edeceğimiz bu günde  kansere karşı kullanılan ENOANT isimli mucizevi besin desteğini satın alma fırsatımız da olacak. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. Gün  6. Gün YALTA – SUDAK – KOKTOBEL – FEODOSYA – KERC (KEFE)

Sabah kahvaltısının ardından Kerc’e (Kefe) doğru yola çıkıyoruz. Kıyı şeridinden ilerleyerek yapılan bu koylardaki yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecek. Yol üzerinde çok sığ bir körfez üzerine kurulu ve levrek baliği ile ünlü, Osmanlı kayıtlarında Sogdak olarak gecen Sudak körfezi, jazz festivali ile unlu Koktebel Kasabası, Yavuz Sultan Selim’in Beylerbeyi olarak görev yaptığı Feodosya-Kerch (Kefe) şehirlerini görüp eski Yunan’dan Cenevizliler Altınordu-Kırım hanlığı, Osmanlı İmparatorluğu ve günümüze kadar olan tarih detayları hakkında bilgi alacağız. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7. Gün  7. Gün KERC (KEFE) – ANAPA – KRASNODAR

Sabah kahvaltısının ardından Kafkasya’nın en büyük şehirlerinden Krasnodar’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde yeni inşa edilen Kerc Köprüsü’nden geçiyoruz. Anapa şehrinde öğle yemeği için mola veriyoruz. Anapa şehri Rusya ve Türkiye arasında imzalanan Türk Akımı projesinin başlangıç noktasıdır. Anapa’dan başlayıp Kıyıköy’e kadar uzanan hat tüm Karadeniz geçmektedir. Öğle yemeği molamızın ardından Türk ve Rus Mühendislerin çalıştığı Türk Akımı Projesi’nin başladığı bu bölgeyi ziyaret ediyoruz. Bir sayfiye şehri olan Anapa’da eski yunan kenti Gorgippia’nın kalıntıları bulunmuştur. Nüfusu Ruslar, Kazaklar, Çerkezler ve Rumlardan oluşur. Sonrasında Krasnodar’a hareket. Kuban Irmağı kenarında, Kafkasya’nın ticaret merkezi olan ve Adigeya yerel yönetimini barındıran Krasnodar şehir turumuzun ardından otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8. Gün  8. Gün KRASNODAR – İSTANBUL

 Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılmasından sonra Alexander Nevsky Katedrali & Kovalenko Sanat Müzesi & Arsenal Müzesi gidiyoruz. Alexander Nevsky Katedrali Krasnodar’ın ana Ortodoks kilisesidi ve 200 yıllık tarihe sahiptir. Özellikle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekecek bir görkeme sahiptir. Kovalenko Sanat Müzesi 9 farklı koleksiyonda 10.000’e yakın eser sergilenmektedir. Kafkasya’nın en eski müzelerinden birisidir. 1904 yılında inşa edilen binasının içinde hediyelik eşya alabileceğiniz güzel bir sergisi de bulunmaktadır. Arsenal Müzesi özellikle II. Dünya Savaşı’nda kullanılan tank deniz altı ve roketleri görebilir ve savaş döneminde Alman işgali altında kalan Krasnodar’ın 1941-1945 arası dönemi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Turumuzun ardından aksam yemeği için mola veriyoruz. Devamında havalimanına hareket. Bagaj ve check – in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC381 sefer sayılı uçuşla 03.20’de İstanbul’a hareket. 05.30’da varışımıza istinaden turumuzun sonu. Eve Hoşgeldiniz !

 

TUR TARIHLERI

OTELLER

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA FARKI

0 – 2 YAŞ ÇOCUK

3 – 12 YAŞ ÇOCUK

10/09 /2019

17/09 /2019

3* ve 4* Oteller

 

899 Euro

210 Euro

150 Euro

689 Euro

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Krasnodar  –  İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • 3* ve 4* otel kategorisinde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
 • Havalimanı-otel-havalimanı ve şehirlerarası transferler
 • Programda yazılı olan tüm turlar
 • 3 öğle 1 akşam yemeği
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri   
 • Şehir vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Özel Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar 

Notlar:

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından SYKATOUR kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • SYKATOUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde SYKATOUR dan tazminat hakkı yoktur.
 • SYKATOUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan SYKATOUR sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden SYKATOUR sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, SYKATOUR’un sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SYKATOUR sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • SYKATOUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “SYKATOUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

Syka Tour 

0 212 662 10 45 / 0 530 266 86 67

info@sykatour.com

Yeşilköy İskele Caddesi No 1 Da 1 İstanbul

Tursab A 7107

Sosyal Medyada Bizi Takip Etmek İster misiniz ?

Facebook
Facebook
Instagram