1.Gün: ISTANBUL – LVIV  29 EKİM 2020 PERŞEMBE

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 05.45’te buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK441 sefer sayılı uçuşu ile 08:15’te Lviv’e uçuyoruz. Yerel saat ile 09:20’de Lviv’e varıyoruz. İkinci Dünya Savaşı’nda zarar görmemiş ender yerleşimlerinden Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan kentlerden biri. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, Gotik ve Rönesans üslubunda yapılmış, günümüzde hemen hemen tamamı korunmuş binalarıyla şirin bir Doğu Avrupa kenti. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan kent, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturuyor. Varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, “Aslanlar Kenti” adıyla anılan Lviv kentinin opera binasını, ünlü Maria Zankovetska Tiyatrosu’nun binasını, Svobada Meydanı’nı, uzaktan Lviv Kalesi’ni, St George Yunan-Katolik Katedrali’ni, Cizvitlerden kalma Aziz Petrus ve Pavlos Kilisesi’ni, Dominik Katedrali ve Manastırı’nı, Katedral Meydanı’ndaki Boim Şapeli’ni, Rynok Meydanı’nı görecek olup, kentin farklı yüzleri hakkında fikir edineceğiz. Yerel bir restoranda “Hoş geldiniz” akşam yemeği. Konaklamamız Lviv’de ki otelimizde. 

2.Gün: LVIV 30 EKİM 2020 CUMA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek, tüm gün sürecek olan ekstra Eczacılık Müzesi, Çikolata Fabrikası Satış Mağazası, Kahve Fabrikası ve Arsenal (silah deposu), Potocki Sarayı, Lontskogo Hapisanesi ve Ulusal Müzesi Turu’na katılabilirler. Konaklamamız Lviv’deki otelimizde.

Eczacılık Müzesi, Çikolata Fabrikası Satış Mağazası, Kahve Fabrikası ve Arsenal (silah deposu), Potocki Sarayı,  Lontskogo Hapisanesi ve Ulusal Müzesi Turu |55 Eur Kişi Başı

Bu turumuzda yüzlerce yıl önce insanların hastalıklarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’nin ardından içinde Osmanlı’ya da ait silahların bulunduğu meşhur silahlıkları göreceğiz. Daha sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve dört katlı satış merkezine gezip ardından Kahve Fabrikası’nda bir kahve molası vereceğiz ve sonrasında Potocki Ailesi’nin kendileri için 1880’lerde yaptırdığı Potocki Sarayı’nı gezeceğiz. Saray Sovyet döneminde düğün organizasyonları için kullanıldı. Günümüzde konut Ukrayna Cumhurbaşkanlığına aittir. Son olarak Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkûmların hapsedildiği, eski bir hapishane olan ancak günümüzde müzeleştirilmiş Lontskogo Hapisanesi ve Ulusal Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. 

3.Gün: LVIV 31 EKİM 2020 CUMARTESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek öğle yemekli Şatolar turu’na katılabilirler. Konaklamamız Lviv’deki otelimizde.

Öğle yemekli Şatolar turu | 70 Eur Kişi başı

Bu esktra gezimiz sırasında Lviv bölgesinde 16. Yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 2 tanesini görme imkânımız olacak, kendinizi adeta şövalyeler zamanında hissedecek ve şövalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkânına sahip olacaksınız. Şato gezilerinin ardından öğle yemeğimizi aldıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. 

4.Gün: LVIV- İSTANBUL 1 KASIM 2020 PAZAR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında geçmişten bugüne Ukrayna köy yaşamının sergilendiği açık hava müzesi olan Etnoğrafya Parkı’nı gezeceğiz. Ardından yüzlerce yıllık ağaçları, kuş sesleri ve dingin ortamın her biri olağanüstü bir ustalığın eseri olan mermer heykellerle buluştuğu, film setini andıran Lychakiv Mezarlığı’nı gezeceğiz. Gezilerimizin ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile 21:10’da İstanbul’a hareket. 2 Kasım 2020, saat 00:25’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki  organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.

EKSTRA TURLAR:

TUR

ÜCRETİ

Eczacılık Müzesi, Çikolata Fabrikası Satış Mağazası, Kahve Fabrikası ve Arsenal (silah deposu), Potocki Sarayı,  Lontskogo Hapisanesi ve Ulusal Müzesi Turu

55 EUR

Öğle yemekli Şatolar Turu

70 EUR

TOPLAM

125 EUR

 • Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 125 EUR olan 2 turdan oluşan esktra tur paketi 100 EUR olacaktır.
 • Ekstra tur indirimi Türkiye’den satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

 

UKRAYNA’NIN BATI YÜZÜ: LVİV

ETNOGRAFYA PARKI, LYCHAKİV MEZARLIĞI VE İLK AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL

İSTANBUL’DAN LVİV’E TÜRK HAVA YOLLARI DİREKT SEFERLERİ İLE 29 EKİM ÖZEL TURU

VİZESİZ! (YENİ ÇİPLİ KİMLİKLERLE SEYAHAT İMKÂNI)

29 EKİM – 1 KASIM 2020

3 GECE / 4 GÜN

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 420 Eur

Tek Kişi Farkı                         : 100 Eur  

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Lviv – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • Havalimanı vergileri,
 • Tercih edilen otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama (Sabah kahvaltıları dahil),
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Lviv panoramik şehir gezisi,
 • İlk akşam alınacak “Hoş geldiniz” yemeği (40 EUR),
 • Etnografya Parkı turu (25 EUR),
 • Lychakiv Mezarlığı turu (35 EUR),
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL),
 • Öğle Yemekleri,
 • Programda belirtilmeyen akşam yemekleri,
 • Programda dâhil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,
 • Kişisel harcamalar,
 • Minibar ve otel harcamaları,

TK 441 29 EKİM ISTLWO 08:15 – 09:20

TK 4144 01 KASIM LWOIST 21:10 – 00:25+1