Kızıl Başkent
Moskova Turu

KIZIL BAŞKENT: MOSKOVA

29 EKİM ÖZEL TURU

NOVODEVİÇİY MEZARLIĞI, MOSKOVA METROSU, ARBAT CADDESİ VE GÖSTERİLİ İLK AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL

İSTANBUL’DAN MOSKOVA’YA TÜRK HAVA YOLLARI DİREK SEFERLERİ İLE

29 EKİM – 01 KASIM 2020

3 GECE / 4 GÜN

1.Gün: ISTANBUL – MOKSOVA  29 EKİM 2020 PERŞEMBE

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 07.05’te buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile 09:35’te Moskova’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 12:40’da Moskova’ya varıyoruz. Moskova’ya varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda GUM, Lenin’in Anıt Mezarı, Aziz Vasil Katedrali, Kremlin, Kızıl Meydan, Tverskaya Caddesi, Lubyanka Meydanı, KGB Binası ve Bolshoi Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik turu takiben UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Nazım Hikmet’in de mezarının bulunduğu Novodeviçiy Mezarlığını ziyaret edeceğiz. Ardından her bir durağı ayrı bir sanat eseri olan Moskova Metrosu’nun en güzel duraklarını gezeceğiz. Yerel bir restoranda gösterili “Hoş Geldiniz” akşam yemeği. Geceleme Moskova’daki otelimizde. 

2.Gün: MOSKOVA 30 EKİM 2020 CUMA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin ve Çevresi turlarına katılabilirler. Geceleme Moskova’daki otelimizde.  

Kremlin (Hazine Odası Dâhil) ve Çevresi Turu | 70 € Kişi Başı

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan ve Rusya devlet başkanı’nın resmi ikametgâh yeri olan ve adı “şehir içinde bir kale” anlamına gelen Kremlin’in yapımı 1495 yılında tamamlanmıştır. Kızıl Meydan, Lenin’in Anıtmezarı, Kremlin’de Katedral Meydanı, Meryem’in Göğe Yükselişi Katedrali ve Hazine (Silahhane: Saray giysileri, taçlar, tahtlar, mücevherler, silahlar, arabalar, at koşumları, hediye altın ve gümüş takımlar) görülecek yerler arasındadır. 

3.Gün: MOSKOVA 31 EKİM 2020 CUMARTESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Moskova’nın güneyindeki Tsaritsyno Sarayı turuna katılabilirler. Geceleme Moskova’daki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Işıklar Altında Moskova gece turuna katılabilirler. 

Tsaritsyno Sarayı Turu | 50 € Kişi Başı

1775 yılında, bugün sarayın bulunduğu alanın içinden geçen ve bölgenin güzelliğine hayran kalan Çariçe Katerina’nın emri ile Tsaritsyno Sarayı 1776 yılında Moskova’nın güneyine inşa edildi ve “Çariçe’nin” anlamına gelen bugünkü adını aldı. Çariçe Katerina’nın ölümü üzerine sarayın inşaatı yaklaşık 200 seneden fazla yarım ve terkedilmiş şekilde kaldı. Sarayın inşaası 2005-07 yılları arasında tamamlanmıştır.  

Işıklar Altında Moskova Gece Turu | 40 € Kişi Başı

Moskova içerisinde sadece muhteşem kültür ve tarih barındırın bir şehir değil, aynı zamanda ışıkların 24 saat parladığı, büyük, canlı ve hayat dolu bir şehirdir. Bu turumuzda Moskova’nın eşsiz gece atmosferini keşfe çıkacağız.  

4.Gün: MOSKOVA – İSTANBUL 1 KASIM 2020 PAZAR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Tretyakov Galerisi ve Puşkin Müzesi turuna katılabilirler. Gezilerimizin ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile 20:45’te İstanbul’a hareket. 2 Kasım 2020, saat 00:05’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.  

İki Müze: Tretyakov Galerisi Puşkin Müzesi Turu | 50 € Kişi Başı

1856 yılında Moskova’da tüccar Pavel Tretyakov tarafından kurulan sanat müzesi. Dünyanın en önemli güzel sanatlar koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Müzede yaklaşık 250 sanatçının yaklaşık 130.000 eseri sergilenmektedir. Bu sanatçıların en bilinenleri arasında Andrey Rublev, İvan Ayvazovski, Viktor Vasnetsov ve İlya Repin, Kazimir Maleviç sayılabilir. Ardından Moskova’nın en önemli sanat müzelerinden biri olan Puşkin Müzesini gezeceğiz. Müze, Eski Yunan, Roma, eski Mısır, Ortaçağ’dan 20. yüzyıla uzanan müthiş bir sanat koleksiyonunu barındırıyor. Bunun dışında Batı Anadolu’dan çalınmış Troya hazineleri de müzede sergilenmektedir.

EKSTRA TURLAR:

TUR

ÜCRETİ

Kremlin (Hazine Odası ve Elmas Fonu Dâhil) ve Çevresi Turu

70 EUR

Tsaritsyno Sarayı Turu

50 EUR

İki Müze: Tretyakov Galerisi Puşkin Müzesi Turu

50 EUR

Işıklar Altında Moskova Gece Turu

40 EUR

TOPLAM

210 EUR

 • Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 210 EUR olan 4 turdan oluşan esktra tur paketi 175 EUR olacaktır.
 • Ekstra tur indirimi Türkiye’den satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

KIZIL BAŞKENT: MOSKOVA

29 EKİM ÖZEL TURU

NOVODEVİÇİY MEZARLIĞI, MOSKOVA METROSU, ARBAT CADDESİ VE GÖSTERİLİ İLK AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL

İSTANBUL’DAN MOSKOVA’YA TÜRK HAVA YOLLARI DİREK SEFERLERİ İLE

29 EKİM – 01 KASIM 2020

3 GECE / 4 GÜN

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 490 Eur

Tek Kişi Farkı                         : 100 Eur  

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Moskova – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • Havalimanı vergileri,
 • Tercih edilen otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama (Sabah kahvaltıları dahil),
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Moskova panoramik şehir gezisi,
 • Novodeviçiy Mezarlığı turu, (35 EUR)
 • Moskova Metrosu ve Arbat Caddesi turu (35 EUR),
 • İlk akşam alınacak gösterili “Hoş geldiniz” yemeği
 • Yurtdışı Çıkış Harcı,
 • Öğle Yemekleri,
 • Programda belirtilmeyen akşam yemekleri,
 • Vize Ücreti,
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,
 • Kişisel harcamalar,
 • Minibar ve otel harcamaları

TK 413 29 EKİM ISTVKO 09:35 – 12:40

TK 416 01 KASIM VKOIST 20:45 – 00:05+1