İtalya'nın İki İncisi
Roma & Floransa

İTALYA’NIN İKİ İNCİSİ: ROMA – FLORANSA

29 EKİM ÖZEL TURU

ROMA’DA İLK AKŞAM “HOŞGELDİNİZ” YEMEĞİ, ROMA VE FLORANSA ŞEHİR GEZİLERİ VE

LUCCA TURU DAHİL!

1.Gün: ISTANBUL – ROMA 28 EKİM 2020 ÇARŞAMBA

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 06.30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK1861 sefer sayılı uçuşu ile 09.00’da Roma’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 09.45’de Roma’ya varıyoruz. Roma’ya varışımızın ardından yapacağımız şehir turumuzda Roma’ya varışımızın ardından yapacağımız şehir turumuzda Kolezyum, Roma Forumu, San Pietro Meydanı, Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Venedik Meydanı, II Vittorio, Emanuele Anıtı, Imperial Forumu, Via Del Corso görülecek yerler arasında. Turumuzun bitiminde otele transfer ve check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.. Odalara yerleştikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Geceleme Roma’daki otelimizde. 

2.Gün: ROMA 29 EKİM 2020 PERŞEMBE

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei turuna katılabilirler. Geceleme Roma’daki otelimizde.

Napoli & Pompei Turu | 110 € Kişi Başı

Roma’dan yaklaşık olarak 3 saatlik mesafede bulunan UNESCO Dünya Mirası listesindeki Pompei Antik Kenti ile güne başlıyoruz. MS 79 yılında eteklerine kurulduğu Vezüv Yanardağının patlaması sonucu kayıplara karışan kentin yaşayışına dair bilgiler alırken sokaklarında dolaşarak kazılar ile günümüze kadar çıkarılan evleri, mozaikleri ve taşlaşmış insanları inceleme fırsatı bulacağız. Günümüzün ikinci durağı ise Napoli. Şehre varışımızla birlikte yapılacak turumuzda Napoli Limanı, San Carlı Tiyatrosu, I. Umberto Galerisi, San Francesco Di Paola Bazilikası, Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo, Plebiscito Meydanı görülecek yerler arasında. 

3.Gün: ROMA – FLORANSA 30 EKİM 2020 CUMA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Floransa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Floransa’ya varıyoruz. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuza 1296 – 1436 yılları arasında inşa edilen ve şehrin sembollerinden biri olan Santa Maria Del Fiore (Duomo) Katedrali ile başlıyoruz; Arno nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Signoria Sarayı, saat kulesi görülecek yerler arasında. Geceleme Floransa’daki otelimizde.

4.Gün: FLORANSA 31 EKİM 2020 CUMARTESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana turuna katılabilirler. Geceleme Floransa’daki otelimizde. 

Toscana Turu | 110 € Kişi Başı

Gezimize 1987 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmiş olan Pisa Kulesi ile başlıyoruz. 1178 yılında üçüncü katını da çıktıktan sonra eğilmesi bir türlü durdurulamamış kulenin yanı sıra vaftizhane, katedral ve Miracoli Meydanı da göreceklerimiz arasında. Fotoğraf molamızın ardından Toskana’nın kalbindeki San Gimignano’ya doğru yola çıkıyoruz. Etrafı surlarla çevrili bu Ortaçağ kasabasının antik ruhunu bugün dahi hissedebiliyor olmanın zevkine varacağımız bir yürüyüş turu bizleri bekliyor. Gezimize son olarak yine UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan ve İtalya’nın en çok turist çeken kentlerinden biri olan Siena ile devam ediyoruz. Kentin kendine has dar sokaklarında yapacağımız yürüyüş sonrası Campo Meydanı’ndaki cafelerde soluklanma ve kentin tadını çıkarmak için serbest zaman veriyoruz.

5.Gün: FLORANSA – İSTANBUL 01 KASIM 2020 PAZAR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip İtalya’nın sakin kasabalarından Lucca’ya doğru yola çıkıyoruz. 12. yüzyıldan beri ayakta bulunan Rönesans kentinin, çevresini saran surlar ile turumuza başlıyoruz. Kentte yapacağımız yürüyüşümüzde Piazza Anfiteatro, San Paolina, Piazza San Michele, San Frediano Kilisesi, San Martino Katedrali görülecek yerler arasında. Kentin ortaçağdan kalma evlerini ve sokaklarını keşfetmeniz için serbest zaman. Gezimizin ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK1326 sefer sayılı uçuşu ile 18.30’da İstanbul’a hareket. Saat 23.05’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.

EKSTRA TURLAR:

TUR

ÜCRETİ

Napoli & Pompei

110 EUR

Toscana Turu

110 EUR

TOPLAM

220 EUR

 • Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 220 EUR olan 2 turdan oluşan avantajlı ekstra tur paketi yaklaşık %20 özel indirim ile 175 EUR olacaktır.
 • Ekstra tur indirimi Türkiye’den satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

İTALYA’NIN İKİ İNCİSİ: ROMA – FLORANSA

29 EKİM ÖZEL TURU

ROMA’DA İLK AKŞAM “HOŞGELDİNİZ” YEMEĞİ, ROMA VE FLORANSA ŞEHİR GEZİLERİ VE

LUCCA TURU DAHİL

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE DİREKT ROMA GİDİŞ BOLOGNA DÖNÜŞ

28 EKİM – 01 KASIM 2020

ROMA (2) – FLORANSA (2)

4 GECE / 5 GÜN

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 490 Eur

Tek Kişi Farkı                         : 120 Eur  

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile direkt İstanbul – Roma, Bologna – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • Havalimanı vergileri,
 • Belirtilen 4* veya benzeri otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama (Sabah kahvaltıları dahil),
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Roma panoramik şehir gezisi,
 • Roma’da ilk akşam alınacak “Hoş geldiniz” yemeği (40 Eur),
 • Lucca turu (50 Eur)
 • Roma – Floransa arası transfer,
 • Floransa panoramik şehir gezisi,
 • Roma şehir vergileri (20 Eur),
 • Floransa şehir vergileri (20Eur),
 • Yerel rehberlik hizmeti,
 • Türkçe rehberlik Hizmeti.
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL),
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,
 • Vize Ücreti,
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,
 • Kişisel harcamalar,
 • Minibar ve otel harcamaları.

TK 1861 28 EKİM ISTFCO 0900 0945

TK 1326 01 KASIM BLQIST 1830 2305