1. Gün                       İstanbul – Trabzon  – Şavsat

Sabah erken saatlerde   ki uçuşumuz için İstanbul Yeni Havalimanı iç Hatlar terminalindeki buluşmamızdan sonra Thy ile Trabzona hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat  sürecek yolculuğumuzun ardından Tabzon  Havalimanına varışımızın ardından aracımız ile buluşuyoruz ve ardından Artvin’e doğru yola Türkiye’nin şehir merkezinde trafik lambası olmayan iki şehrinden biri olan Artvin’de zigzaglarla yükselerek önce şehir merkezine sonra da Atatepe’ye ulaşıyoruz. Atatepe’de dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu yerdir. Buradan tüm Artvin’i seyrettikten sonra Ardanuç yolu üzerinde bulunan Cehennem Deresi Kanyonuna geçiyoruz. Dünyadaki sayılı kanyon vadileri arasında yer alan Cehennem Deresi Kanyonu Amerika’nın Arizona eyaletine bağlı bulunan Büyük Kanyon’dan (Grand Canyon) sonra dünyanın en büyük ikinci kanyonudur. Kanyon da ki molamızdan sonra Ardından da Berta Vadisi boyunca Şvşata doğru  ilerliyoruz .  Ciritdüzü köyünde vereceğimiz molanın ardından Cevizli Tibet Klisesini Ziyaret ediyoruz. Sonrasında Şavsat Karagöl’e varıyoruz. Gölün çevresinde yapacağımız yürüyüş ve fotoğraf molasından sonra Fakir Baykurt’un 1960 yılında yayınlanan kitabının esin kaynağı olan Efkar Tepesine gidiyoruz. Daha sonra Otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeğinden sonra geceleme otelimizde.

 1. Gün                     Şavşat

Kahvaltımızın ardından Arşiyan Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Pınarlı Köyü ve Kayadibi yaylasınından geçerek varacağımız Arşiyan Yaylasında yaklaşık iki  saatlik yürüyüşümüz sırasında yaklaşık 20 ye yakın göl ve  yüzen adaları göreceğiz. Yöre halkı tarafından her birinin farklı hikayesi olduğuna inanılan göllere boğa gölü, kız gölü, peri gölü, dana gölü gibi isimler verilmiş. 12 yüzen ada çevresinde farklı endemik türleri de yer yer görmek mümkün. Daha sonra Pınarlı   köyünü geçip Genciyan Dağı dibinde bulunan Balık  Göle gidiyoruz. Daha sonra Veli Köy ve Yavuz Köyü görüp otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğinden sonra geceleme otelimizde.

 1. Gün               Şavşat –Macahel

Kahvaltımızın ardından Meydancık’a doğru hareket ediyoruz. Meydancık çayı eşliğinde Karcal Dagı Manzaraları ile yapacağımız  yolculuğumuzda  Çağlayan vadisini takip edip Meydan Köyüne varıyoruz. Burada öğle yemeğimiz alıp Maden Selalesine gidiyoruz. Daha sonra Papart yaylası üzerinden Macahele doğru devam ediyoruz. Varısımızın ardından akşam yemeği ve geceleme pansiyonumuzda.

        4.Gün     Macahel

Kahvaltıdan hemen sonra Maral Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yarım saatlik bir araç yolculuğunun ardından 10 dakikalik patika yürüyüşü ile Maral Şelalesi’nin heybetli görüntüsü bizi bekliyor. Ücretsiz soğuk su masajı hizmeti vermekte olan şelaleden faydalanmak isteyenler 10 dakika sürecek dik bir inişin ardından şelalenin döküldüğü noktada suya girebilir Girmek istemeyenler şelale manzaası eşliğinde çayını yada kahvesini yudumlayıp doğanın keyfini çıkarabilir. Maral Köyü’nde Bulunan İlemit Camii’ni Geziyoruz. Yıllara Meydan Okuyan Bu Ahşap Camii Ilginç Mimarisi Ve El Işçiliği Ile Ilginizi Çekecek. Ardından Aracımız Ile 2 Saat Sürecek Yolculukla Efeler Köyü’nü Geçerek Harika Manzara Eşliğinde Fındık Yaylası’na Varacağız. Burada Fotoğraf Molası Vereceğiz. Kısa Yürüyüşümüz Ardından Aracımız ile Lekoban Yaylası’na Devam Edeceğiz. Lekoban Yaylası’nda Dinlendikten Sonra Yirmi Dakikalık Bir Yürüyüşle Naciderav Gölü’ne Varacağız. Çok Güzel Manzaranın Eşliğinde Yapacağımız Bu Yürüyüşümüz Sağlıklı Herkesin Yapabileceği Nitelikte. Naciderav Gölü’nde Fotoğraf Molasının Ardından Aracımız Ile Otelimize Dönüşe Geçiyoruz.

         5.Gün     Macahel  

Kahvaltı sonrası hava durumuna göre rehberimiz yürüyüş rotası belirleyecek.  Muhteşem bir patika ve çiçek dokusunun bizlere eşlik edeceği yol üzerinde tek bir noktada su kaynağı var. Bu nedenle mutlaka yanınıza su kabı almayı unutmayınız. Bir tarafımız Gürcistan’a kadar uzanan dağlar ve onların dibinde Macahel vadileri, bir tarafımız Otingo Ormanları, tam karşımızda bütün heybetiyle bizi selamlayan Karçal Dağı’nın Üç Kardeşler Zirvesi. Tadına doyum olmaz bu yürüyüşümüz boyunca uzaktan Gorgit Yaylası’nı, Beyazsu Yaylası’nı,  Adagül Yaylası’nı da göreceğiz. Rotamızda bir kaç yerde ufak tefek çıkışlar var fakat bunlar sizi fazla yormayacaktır.  Aynı patikadan geri dönerek pansiyonumuza ulaşacağız

        6.Gün       Macahel –  Trabzon  – İstanbul

 Sabah kahvaltımızdan sonra Macahel’deki son ziyaret noktamız olan Camili Köyü’ne gidiyoruz.Gurcistan sınırında ki köy gezimizde 1819 yılından önce yapıldığı bilinen restorasyonu 2018 yılında biten camiden sonra Klaskur vadisinde bir heyelan sonucunda oluşmuş Karagöl’ü göreceğiz.  Daha sonra Kamilet vadisinde ki Mencuna Şelalesi ve Çifteköprü’yü göreceğiz. Çayeli’nin meşhur kurufasulyesinin tadına varıp  akşam saatlerinde Trabzon havalimanına geçeceğiz. İstanbul’a varışımızın ardından yeni bir macerada görüşmek üzere ayrılıyoruz..

Savsat’tan Macahel’e Doğu Karadeniz

5 Gece 6 Gun

İki Kişilik Oda da Kişi Başı   3000  TL 

Tek Kişi Farkı                            550   TL 

İki Kişilik Oda da Kişi Başı   3000  TL 

Tek Kişi Farkı                            550   TL 

İki Kişilik Oda da Kişi Başı   3000  TL 

Tek Kişi Farkı                            550   TL 

 • Thy ile İstanbul/Trabzon /İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Şavşat’ ta 2 gece  oda kahvaltı konseptinde ozel belgeli otelde konaklama
 • Macahel’de 3 gece  oda kahvaltı konseptinde ozel belgeli otelde konaklama
 • 5 akşam yemeği
 • Programda yazan tüm geziler ve transferler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası 
 • Öğle Yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak alkollu ve alkolsuz içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık Sigortası