1.Gün                   İstanbul – Kars -Savşat 

Öğle saatlerinde ki uçuşumuz için İstanbul Yeni Havalimanı iç Hatlar terminalindeki buluşmamızdan sonra Thy ile Karsa hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 15 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Kars Havalimanına varışımızın ardından aracımız ile buluşuyoruz Ardahan üzerinden Şavşata doğru yola çıkıyoruz.  Ciritdüzü köyünde vereceğimiz molanın ardından Cevizli Tibet Klisesini Ziyaret ediyoruz. Sonrasında Şavsat Karagöl’e varıyoruz. Gölün çevresinde yapacağımız yürüyüş ve fotoğraf molasından sonra Fakir Baykurt’un 1960 yılında yayınlanan kitabının esin kaynağı olan Efkar Tepesine gidiyoruz. Daha sonra Otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeğinden sonra geceleme otelimizde.

2.Gün                  Şavşat

Kahvaltımızın ardından Arşiyan Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Pınarlı Köyü ve Kayadibi yaylasınından geçerek varacağımız Arşiyan Yaylasında yaklaşık iki  saatlik yürüyüşümüz sırasında yaklaşık 20 ye yakın göl ve  yüzen adaları göreceğiz. Yöre halkı tarafından her birinin farklı hikayesi olduğuna inanılan göllere boğa gölü, kız gölü, peri gölü, dana gölü gibi isimler verilmiş. 12 yüzen ada çevresinde farklı endemik türleri de yer yer görmek mümkün. Daha sonra Pınarlı   köyünü geçip Genciyan Dağı dibinde bulunan Balık  Göle gidiyoruz. Daha sonra Veli Köy ve Yavuz Köyü görüp otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğinden sonra geceleme otelimizde.

3.Gün                 Şavşat – Macahel 

Kahvaltımızın ardından Meydancık’a doğru hareket ediyoruz. Meydancık çayı eşliğinde Karcal Dagı Manzaraları ile yapacağımız  yolculuğumuzda  Çağlayan vadisini takip edip Meydan Köyüne varıyoruz. Burada öğle yemeğimiz alıp Maden Selalesine gidiyoruz. Daha sonra Papart yaylası üzerinden müthiş mazaralar eşliğinde  Macahele doğru devam ediyoruz. Varısımızın ardından akşam yemeği ve geceleme pansiyonumuzda.

4. Gün                Macahel 

Kahvaltıdan hemen sonra Maral Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yarım saatlik bir araç yolculuğunun ardından 10 dakikalik patika yürüyüşü ile Maral Şelalesi’nin heybetli görüntüsü bizi bekliyor. Ücretsiz soğuk su masajı hizmeti vermekte olan şelaleden faydalanmak isteyenler 10 dakika sürecek dik bir inişin ardından şelalenin döküldüğü noktada suya girebilir Girmek istemeyenler şelale manzarası eşliğinde çayını yada kahvesini yudumlayıp doğanın keyfini çıkarabilir. Daha sonra bölgenin en eski camisini ziyaret edeceğiz. İremit Camii şu anda bulunduğu konuma başka bir yerden 1853 yılında taşınmış. Ahşap üzerine el ile işlenmiş ve kök boyalarla renklendirilmiş desenlerle kaplı bu camide fotoğraflarımızı çektikten sonra  Macahel’de manzaranın zirve yaptığı yer olarak kabul edilen Kayalar Köyüne doğru yola çıkıyoruz. Biraz yürüyüş yapıp dere kenarına iniyoruz. Burada biraz  keyif yapıp belki derede yüzmenin tadını çıkarabiliriz. Dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme pansiyonumuzda.

5.Gün               Macahel –  Trabzon – İstanbul

Sabah kahvaltımızdan sonra Macahel’deki son ziyaret noktamız olan Camili Köyü’ne gidiyoruz.Gurcistan sınırında ki köy gezimizde 1819 yılından önce yapıldığı bilinen restorasyonu 2018 yılında biten camiden sonra Klaskur vadisinde bir heyelan sonucunda oluşmuş Karagöl’ü göreceğiz.  Daha sonra Kamilet vadisinde ki Mencuna Şelalesi ve Çifteköprü’yü göreceğiz. Çayeli’nin meşhur kurufasulyesinin tadına varıp  akşam saatlerinde Trabzon havalimanına geçeceğiz. İstanbul’a varışımızın ardından yeni bir macerada görüşmek üzere ayrılıyoruz…

Savsat’tan Macahel’e Doğu Karadeniz

4 Gece 5 Gun

İki Kişilik Oda da Kişi Başı   2750  TL 

Tek Kişi Farkı                            450   TL 

İki Kişilik Oda da Kişi Başı   2750  TL 

Tek Kişi Farkı                            450   TL 

  • Thy ile İstanbul/Kars /Trabzon/İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Şavşat’ ta 2 gece  oda kahvaltı konseptinde ozel belgeli otelde konaklama
  • Macahel’de 2 gece  oda kahvaltı konseptinde ozel belgeli otelde konaklama
  • 4 akşam yemeği
  • Programda yazan tüm geziler ve transferler
  • Zorunlu Seyahat Sigortası 
  • Öğle Yemekleri
  • Yemekler esnasında alınacak alkollu ve alkolsuz içecekler
  • Kişisel harcamalar
  • Seyahat Sağlık Sigortası