1.Gün: ISTANBUL – BELGRAD 13 Şubat 2020  

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan yaklaşık 2,5 saat  saat önce 05:30’da buluşma bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının 1081 sefer sayılı uçuşu ile 08:15’te Belgrad’a uçuyoruz. Yerel saat ile 08:05’te Belgrad’a varışımıza istinaden bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından havalimanından ayrılıp, bizleri bekleyen özel aracımız ile Belgrad şehir turumuza başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir merkezine varışımıza istinaden otobüsümüz ile gerçekleştireceğimiz kısa turumuzda kentin önemli binalarını, günlük yaşamı, Nato tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını göreceğiz. Turumuzun devamında turumuzu yürüyerek devam edeceğiz, yapacağımız yürüyüş turumuzda Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Terazi Meydanı, Kale Meydanı ( Kalemegdan ) ve Taş Meydan göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Belgrad’daki otelimizde. 

2.Gün: BELGRAD  14 Şubat 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek tam gün öğle yemekli Karlofça & Navi Sad Turu’muza katılabilirler. Gecelememiz Belgrad’daki otelimizde.

Karlofça ( Sremski Karlovci) & Novi Sad Turu  | 65 Euro Kişi Başı

Turumuzda ilk olarak bizim tarhimizde de önemli bir yeri bulunan Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret edeceğiz. Burada şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Karlofça Anlaşmasının imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni ziyaretimizin ardından Voyvodina Eyaleti’inin başkenti olan Novi Sad’a doğru hareket edeceğiz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız olan Petrovaradin Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra Novi Sad’ın merkezine hareket edecek ve Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yürüyüş turu yapacağız. Bu turumuzda Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.

3.Gün: BELGRAD 15 Şubat 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Zemun & Avala Kulesi & Tito’nun Mezarı Turumuza katılabilirler. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından organize edilecek Balkan Balkan Gecesi’ne katılabilirler.

Nikola Tesla Müzesi & Tito Müzesi & Zemun Turu | 60 Euro Kişi Başı

Turumuzda ilk ziyaret noktamız Zemun olacak. Zemun panoramik turu esnasında kenti tanıyacak ardından Avala Kulesi’ni ziyaret edeceğiz. 203 metre yükseklikteki tabanı eşkenar üçgen şeklinde “üç ayak” üzerinde planlanan kule “Sırp tripodu” olarak da anılmaktadır. Dünya üzerinde bu prensip üzerine inşa edilmiş olan sayılı kulelerden biridir. Turumuza 1953’te Yugoslavya devlet başkanlığına seçilen ve Yugoslavya’yı Sosyalidt Federal Cumhuriyet sistemine getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen Josip broz Tito’nun mezarını ziyaret ederken devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Ardından Nikola Tesla’nın icatlarının ve kişisel eşyalarının sergilendiği müzenin ziyaret ediyoruz. Müze, 1952’de Tesla biriminin mucidi Nikola Tesla’nın kişisel eşyalarını sergilemek üzere kurulmuş olup, müzede yaklaşık 160.000’e  kadar orijinal belge ve 5700 kadar kişisel eşya sergilenmektedir. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz

Balkan Gecesi |55 Euro Kişi Başı (Akşam yemeği ve 2 içecek dahil)

Turumuzda Balkan mutfağının lezzetlerini, Balkan eğlencesi eşliğinde tadacak ve unutulmaz bir gece yaşayacağız.

4.Gün: BELGRAD – ISTANBUL 16 Şubat 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Saat 12:00’de c.out işlemlerimizi gerçekleştirip kişisel aktiviteleriniz için uçuş saatimize kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde İstanbul uçuşumuz için havaalanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 1084 sefer sayılı uçuşu ile 20:25’te İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 00:10’da İstanbul Yeni Havalimanına varışımız ile turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

EKSTRA TURLAR:

TUR

KİŞİ BAŞI ÜCRET

Karlofça ( Sremski Karlovci) & Novi Sad Turu 

65 EUR

Nikola Tesla Müzesi & Tito Müzesi & Zemun Turu

60 EUR

Balkan Gecesi

55 EUR

TOPLAM

180 EUR

Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 180 EUR olan 3 turdan oluşan esktra tur paketi 150 EUR olacaktır. Bu özel yaklaşık % 20 (30 €) olan ekstra tur indirimi Türkiye’den üçlü paket satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır. Üçlü paket dışında tek esktra tur veya iki esktra turu Türkiye’den satın almak isteyen misafirler için de % 10 özel indirim yapılabilmektedir.

 

 

 

 

SIRBISTAN’IN BEYAZ ŞEHRİ BELGRAD’DA

SEVGİLİLER GÜNÜ

TÜRK  HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

VİZESİZ !

13 ŞUBAT 2020 – 16  ŞUBAT 2020

 

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 369 Eur

Tek Kişi Farkı                         : 120 Eur  

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST-Belgrad/Belgrad-IST gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen ve benzeri 4* otelde 3 gece konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Belgrad panoramik şehir turu 
 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 TL )
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Ekstra Turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilemiş tüm servisler

  
TÜRK HAVAYOLLARI ISTANBUL İstanbul Havalimanı (IST) – BELGRADE Nikola Tesla (BEG) Perşembe 08:15 – 08:05

TÜRK HAVAYOLLARI BELGRADE Nikola Tesla (BEG) –  ISTANBUL İstanbul Havalimanı (IST) Pazar 20:25 – 00.10