Sevgililer Günü
Saraybosna Turu

saraybosna

DOĞA, TARİH VE KÜLTÜRÜN BULUŞTUĞU ŞEHİR SARAYBOSNA ‘DA

SEVGİLİLER GÜNÜ

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

VİZESİZ !

13 ŞUBAT 2020 – 16 ŞUBAT 2020

3 GECE / 4 GÜN

1.Gün: ISTANBUL – SARAYBOSNA  13 Şubat 2020

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan yaklaşık 2,5 saat  saat önce 08:00’da buluşma bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının 1021 sefer sayılı uçuşu ile 10:40’da Saraybosna’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 10:45’te Saraybosna’ya varışımıza istinaden bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından havalimanından ayrılıp, bizleri bekleyen özel aracımız ile Saraybosna şehir turumuz için hareket ediyoruz. Dünyaca ünlü merkezi Başçarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Boşnak kahvesi ve alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Boşnak Gecesi Turu ‘na katılabilirler. Geceleme Saraybosna’daki otelimizde.

Boşnak Gecesi| 50 Euro Kişi Başı

Boşnak müziği eşliğinde yöresel yemeklerin tadına varacağınız eğlence dolu bir gece sizleri bekliyor olacak

2.Gün: SARAYBOSNA  14 Şubat 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek tam gün Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu’muza katılabilirler. Geceleme Saraybosna’daki otelimizde.

Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu | 60 Euro Kişi Başı

Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Eski Hamam, Tabaşica Camii, Eğri Köprü ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’da bir süre serbest zamanımız oluyor. Avrupa’nın en güçlü su kaynağının bulunduğu yerde olan Blagaj Tekkesi’ni gördükten sonra Osmanlı dokusunu koruyabilmiş mimari ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel olacak. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar üzerinden otelimize geri dönüyoruz.

3.Gün: SARAYBOSNA  15 Şubat 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Travnik & Umut Tüneli &Vrelo Bosna Turu ‘muza katılabilirler. Geceleme Saraybosna’daki otelimizde.

Travnik & Umut Tüneli &Vrelo Bosna Turu | 50 Euro Kişi Başı

Bu turumuzda; ilk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Umut Tüneli. Umut Tüneli’nin ardından Travnik’e hareket ediyoruz, yol üzerinde Bosna Savaşı’nın unutulmayan katliamlarından biri olan Ahmici Köyü’ndeki Anı Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Nobel Ödüllü Yazar Ivo Andriç’in doğduğu şehir olan Travnik’te Osmanlı Kalesi’nden şehir manzarasını ve devamında 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği Göksu (Plava Voda) ve tarihi dokusu bozulmamış yapılarını görüyoruz. Travnik gezimizin ardından Bosna Nehri’nin doğduğu yer olan Vrelo Bosna’yı ziyaret ediyoruz. Doğal bir park olan Vrelo Bosna’da ufak göller, dereler ve çınar ağaçlarının arasında doğanın muhteşem güzelliğine doyacaksınız.”

4.Gün: SARAYBOSNA – ISTANBUL 16 Şubat 2020

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Saat 12:00’de c.out işlemlerimizi gerçekleştirip kişisel aktiviteleriniz için uçuş saatimize kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde İstanbul uçuşumuz için havaalanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 1026 sefer sayılı uçuşu ile 20:20’te İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 00:20’da İstanbul Yeni Havalimanına varışımız ile turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

TUR

KİŞİ BAŞI ÜCRET

Boşnak Gecesi

50 EUR

Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu

60 EUR

Travnik & Umut Tüneli &Vrelo Bosna Turu

50 EUR

TOPLAM

160 EUR

Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 160 EUR olan 3 turdan oluşan esktra tur paketi 130 EUR olacaktır. Bu özel yaklaşık % 20 ( 30 € ) olan ekstra tur indirimi Türkiye’den üçlü paket satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır. Üçlü paket dışında tek esktra tur veya iki esktra turu Türkiye’den satın almak isteyen misafirler için de % 10 özel indirim yapılabilmektedir.

DOĞA, TARİH VE KÜLTÜRÜN BULUŞTUĞU ŞEHİR SARAYBOSNA ‘DA

SEVGİLİLER GÜNÜ

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

VİZESİZ !

13 ŞUBAT 2020 – 16 ŞUBAT 2020

3 GECE / 4 GÜN  

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 299 Eur

Tek Kişi Farkı                         : 100 Eur  

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST-Saraybosna/Saraybosna-IST gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen ve benzeri 4* otelde 3 gece konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Saraybosna panoramik şehir turu
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Ekstra Turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilemiş tüm servisler

TÜRK HAVAYOLLARI ISTANBUL İstanbul Havalimanı (IST) – SARAYBOSNA (SJJ) Perşembe 10:40 – 10:45  
TÜRK HAVAYOLLARI SARAYBOSNA (SJJ) – ISTANBUL İstanbul Havalimanı (IST) Pazar 20:20 – 00.20