Slovenya - Avusturya - Almanya
İsviçre - Fransa

300-parca-xxl-puzzle-neuschwanstein-castle-educa-16744-90

 Rönesans ve Barok mimarideki tarihi yapıları, kalesinden seyrine doyulmayan şehir manzarası arasında size her an yemyeşil ağaçlar ve parklar eşlik edeceği Ljubljana ; “Anda” kalmak isteyeceğiniz bir duygu ve sonsuzluk hissi uyandıran Bled Gölü; “Avusturya’nın İncisi” olarak da bilinen  UNESCO dünya Mirası listesinde yer alan  Hallstatt ; Barok mimarisinin tüm ihtişamını sergilediği Salzburg; 19. yüzyıl Neo-romantisizm mimari stiliyle inşa edilen Neuschwanstein Şatosu ;Bavyera Eyaletinin başkenti Münih  , Yarı ahşap mimarili renkli evleri, kuleleri ve çeşmeleriyle bir Walt Disney prodüksiyonu kadar masalsı ama bir prodüksiyon olamayacak kadar gerçek Rothenburg  ; Almanya’daki meşhur romantik yol rotası üzerinde bulunan muhteşem kent Heidelberg  ; Alsace Şarap Yolu’nun can alıcı durağı, masal kitaplarında anlatılan kasabalardan farksız ambiyansıyla zaten yılın her dönemi etkileyici Colmar ;Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein Şelalesi  ; Avrupa’nın en keyifli şehirlerinden biri olan Luzern  ; Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki büyülü kent Bern  ; boğazlar anlaşmasıyla belleğimize yer eden Montrö ve Cenevre ile Arupanın en güzel şehir ve kasabaları…

1.Gün                  İstanbul  –  Ljubljana 

 İstanbul havalimanı Dış Hatlar Terminalinde sabah 04:00 de ki buluşmamızın ardından Thy ‘ye ait TK1061 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 07:00 da Ljubljana’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 15 dakikalık yolculuğumuzun ardından  Ljubljana’ya varıyoruz.  Pasaport ve gümrük işlemlerimizden sonra yerel rehberimiz ve aracımız ile buluşuyoruz . Avrupa’nın en yeşil ikinci ülkesi olan Slovenya’nın ejderha efsanesi ile ünlü başkenti Ljubljana’nın tüm güzelliklerini rehberimiz eşliğinde tanımaya başlıyoruz. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı var. İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafiti ile dolu, sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi görüldükten sehre yaklaşık 60 km uzaklıkta ki Unesco tarafından koruma altına alınmış 21,5 km uzunluğuyla dünyanın en uzun yeraltı mağarası ünvanına sahip Postojna Mağarasını geziyoruz. Belli bir kısmına trenle gidilen mağarada rehber eşliğinde sarkık ve dikiklerin arasında yapacağınız yürüyüşle bu doğa harikasının yarattığı muhteşem atmosfere hayran kalacaksınız. Daha sonra Ljubljana’ya geri donuyor ve otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün       Ljubljana  – Bled- Hallstadt-  Salzburg

Kahvaltımızdan sonra otelimizden ayrılıyor ve Bled Gölü’ne gidiyoruz. Bled Gölü, Slovenya’nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıp sonra büyüleyici bir manzaraya sahip Bled Kalesini geziyoruz. Ardından Hallstatt’a hareket ediyoruz. Göl kıyısına kurulmuş ve etrafı dağlarla çevrilmiş olan büyüleyici Hallstatt gölü kenarında kuğuları ve muhteşem manzarayı izleyerek yapılacak yürüyüş sonrasında verilecek serbest zamanda sizi UNESCO dünya mirası listesinde yerini almış Hallstad’ın muhteşem güzelliği, sakinliği ve huzuruyla baş başa bırakıyoruz. Daha sonra Salzburg’a doğru hareket edip otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün         Salzburg    – Fussen – Münih

Kahvaltımızdan sonra Salzburg’un en önemli ve en gözde yerlerinden 900 yıllık tarihe sahip Avrupa’nın en büyük kalesi Festung Hohensalzburg(dışarıdan), çiçekler ve birbirinden etkileyici heykellerle donatılmış sahip Mirabell Sarayı bahçesi, Orta Çağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residence Meydanı, aşıkların aşklarının sonsuza dek sürmesi için dileklerini yazdıkları kilitlerin asıldığı Makartsteg köprüsü, kuşların ve nehrin sesi ile oluşan mükemmel senfoniyi banklarda oturarak iliklerinize kadar hissedebileceğiniz Salzburg şehrini ikiye ayıran Salzach Nehri, tabelaları ferforjeden yapılmış ünlü markaların mağazalarının olduğu Salzburg’un kalbi ve en güzel caddesi Getreidegasse Caddesi, Getreidegasse Caddesi üzerinde dikkatinizi çekecek Mozart’ın doğduğu ev(dışardan görülecek) , altın rengi kocaman bir küre üzerinde ayakta duran bir adam heykeli ile Kapitelplatz birbirinden güzel kafelerin, seyyar kütüphanelerin bulunduğu Mozart’ın ihtişamlı heykelininde bulunduğu Mozartplatz, Barok mimarinin en güzel örneklerinden dış cephe kabartmaları, heykelleri ve iç mekânı ile göz alıcı Salzburg Katedrali görüldükten sonra  Füssen’e hareket ediyoruz . Masal kralı Bavyera hükümdarı 2. Ludwig’in inşa ettirdiği, filmlere konu olmuş, efsaneler anlatılmış, Almanya’nın Füssen kasabasının bitişiğinde, Alp dağlarının orta yerinde bulunan dünyaca ünlü Neuschwanstein Şatosu’nun bulunduğu Schwangau köyünü ziyaret ediyoruz. Daha sonra  Münih’ e geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz.

4. Gün             Münih  – Rothenburg

Bavyera Eyaletinin başkenti Münih şehir turumuzda müzeler, kafeler, dükkanlar, tarihi yapılar ve kiliselerle Münih’in en hareketli merkezi Marienplatz, zarif kubbeleri etkileyici Çan Kulesi’yle eski belediye binası Altes Rathaus, cephesinde krallar, prensler, dükler ve halk kahramanlarının heykellerinin olduğu, Münih denilince ilk akla gelen yapı yeni belediye binası ve Orta Çağ’da surlarla çevrili şehrin üç ana kapısından biri Isartor Kapısı görüldükten sonra Münih gezimizi tamamlayarak Yılda 15 milyon turistin ziyaret ettiği Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Rothenburg’a hareket ediyoruz. Rothenburg’a akşam üstü saatlerinde varışımızdan sonra yapacağımız şehir gezisinde meydanlara açılan arnavut kaldırımı sokaklar şehrin en güzel ve en fotojenik meydanı Plönlein, belediye binasının (Rathaus) bulunduğu şehrin ana meydanı Markt Meydanı, şehri baştan başa saran 2,5 km uzunluğunda 42 kulenin bulunduğu surlar, yöresel dantel işlemeler satan minik dükkanlar, oyuncakçılar, minik pastaneler ile süslü Schmiedgasse gezilerek otelimize yerleşme ardından serbest zaman.

5.Gün         Rothenburg – Heidelberg-  Colmar

Sabah kahvaltısının ardından Heidelberg’e hareket ediyoruz.  Neckar Nehri kenarında, Orta Çağ’dan kalma Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın sadece yayalar için ayrılmış olan en uzun caddesi ünvanına sahip, 1,5 km’lik uzunluğuyla şehrin kalbinin attığı Hauptstrasse, ortasında bir Herkül heykeli ve çeşme bulunan Marktplatz Meydanı, Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış, üzerinde bulunan 200 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki tablo güzelliğinde bir görünüm sergileyen Eski Köprü, bazı yerleri yıkılmış olsa da görkemli ve görmeye değer, şehrin olağanüstü manzarasını seyredebileceğiniz, sırtını yeşil ormana dayayan Heidelberg Kalesi(dışardan, kale içi hariç) görülecek yerler arasındadır. Heidelberg gezimiz sonrası  Colmar  ‘a geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz.

6. Gün     Colmar – Equeisheim –Riquewıhr –Colmar

Sabah kahvaltısının Fransa’nın saklı cenneti Alsace bölgesinin turistik başkenti Colmar turumuza başlıyoruz. Rengarenk binaları, aslında Venedik’te olduğundan çok daha dar ve kısa kanallarıyla kelimenin tam anlamıyla bir peri masalını andıran Colmar’ın en ünlü bölgesi “Küçük Venedik” (Petite Venice). Küçük Venedik’e yaklaşırken karşımıza çıkan gotik mimarinin özelliklerini taşıyan eski gümrük binası Koifhus, Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, Mısır Çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert, Rönesans döneminden kalma şimdilerde restorant olarak kullanılan, asık suratlı kafa figürleriyle kasabadaki en ünlü yapılardan Maison des Têtes yani Kafalar Evi, 1200’lü yıllarda inşa edilmiş heybetli yapısıyla Dominicains kilisesi, 1537 den günümüze iki katlı sekizgen yapısı ile Colmar ın en ünlü evlerinden Pfister evi, görüldükten sonra bir sonraki durağımız Alsace’nin bir başka cennet köyü Equisheim, sadece 15 km sonra 1200’lu yıllardan kalma Orta Çağ Kulesi ile dikkat çeken, dağların eteklerine yayılmış üzüm bağlarıyla çevrelenmiş, gezerken insana buralar gerçek mi dedirten Alsace’nin en güzel köylerinden Requewihr’i geziyoruz. Günün son durağı Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi binalarının bulunduğu Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg şehir turumuza başlıyoruz. Etrafında rengârenk Alsace evlerinin bulunduğu Petit France bölgesi, dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen şehrin kalbi Notre Dame, tarihi kent merkezi Grand İlle de Notre Dame’nin karşısındaki şehrin en ünlü yapılarından Kammerzell Evi, Barok mimarisinin en üst sınırı denilen Rohan Sarayı, görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Konaklama Colmar da otelimizde.

7. Gün           Colmar –  Schaffhausen – Luzern

Kahvaltımızın ardından her yıl milyonlarca turistin 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Ren  Nehri’nin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein Şelalesi’ndeyiz. Burada vereceğimiz   moladan sonra cenneti Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varışımızın ardından yapılacak turumuzda; iki kulesiyle şehrin sembollerinden Evangelist Kilisesi, İsviçre‘nin en büyük saatinin bulunduğu St.Peterskirche Kilisesindeki saat kulesi, dünya markalarının ve şık restoranların bulunduğu şehrin en gözde caddesi Bahnhoffstrasse, nehrin kenarında bulunan keyifli yürüyüş yolu Schipfe görüleceğiz. Sabah kahvaltısının ardından ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye ise Luzern onun içindeki incidir” dediği Luzern’e geçiyoruz. Kuğuların yüzdüğü gölde 1333 yılında tahtadan yapılmış sardunyalarla süslü, üzerinde 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Chapel Köprüsü, Fransız Devrimi sırasında hayatlarını kaybeden İsviçreli paralı askerler anısına tasarlanmış mızrak yarası almış aslan figürlü heykel, son olarak Reuss Nehri kenarında yapılacak yürüyüş sonrası otelimize yerleşiyoruz.

8. Gün           Luzern – Bern –Möntro – Cenevre

Kahvaltıdan sonra Orta Çağ atmosferini içinde barındıran Alp dağları ve şehri çepeçevre saran Aare Nehrinin enfes karışımı, Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki büyülü kent Bern. Eski şehir Altstadt, 100 metrelik kulesiyle Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Bern Katedrali, 800 yıldır varlığını koruyan Bern’in simgesi saat kulesi, 1246 yılında inşa edilmiş hapishane kulesi Kafigturm, görüldükden sonra boğazlar anlaşmasıyla belleğimize yer eden Montrö ve  Charlie Chaplin anıtının yanı sıra gölün içerisinde bulunan bronz çatal ve denizatı heykelleri ile çok beğeneceğiniz Vevey gezimizden sonra  Cenevre’ye geçiyoruz. Cenevre gölü, Mont Blanc rıhtımı, Cenevre’nin sembolü Jet d’Eau Fıskiyesi,  ve Çiçek Saati’ni gördükten sonra havalimanına geçiyoruz.  Saat 18:30’da Thy ‘ye ait TK1920 sefer sayılı uçuşumuz ile İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 15  dakikalık uçuşumuzun ardından İstanbul Havalimanına varıyor ve yeni bir seyahatte görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Slovenya – Avusturya – Almanya- İsviçre – Fransa

14/ 21 Kasım  2020

İki Kişilik Oda da Kişi Başı    899  Euro

Tek Kişi Farkı                              399 Usd 

  • Thy ile İstanbul/Ljubliana– Cenevre /İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bilietleri
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 7 gece oda+akahvaltı konseptte konaklama
  • Programda yazan tüm geziler , Transfer hizmetleri
  • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Kişisel Harcamalar
  • Vize Ucreti , Yurt Dışı Cıkış Harcı
  • Seyahat Sağlık Sigortası