1.Gün 25 /01/2020 İstanbul – Havana

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 02.25’de Havana’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 08.00’de Havana’ya varıyor ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Havana’nın nispeten daha modern kısmı olan Miramar Bölgesi’ni, meşhur Devrim Meydanı, Afrika-Küba sentezinden doğan Hammel Sokağı, Beyaz Saray’ın Havana’daki ikizi Capitol Binası bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ünlü sanatçı Jose Fuster’in seramik ve fayanslarla kapladığı mahelleyi gezeceğiz. Sonrasında otelimize gidiyoruz. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün 26 /01 /2019 Havana

Kahvaltının ardından klasik Amerikan arabaları ile gerçekleştireceğimiz şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Es- ki Kenti, Colomb Mezarlığı, kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gö- receğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp, Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş tu- rundan sonra, San Jose Pazarı’nda ülkeye özgü birçok el işi, hatıra eşya alabileceğiniz serbest zamanımız olacak. Küba’nın simgelerinden olan “Coco Taxi”leri kullanarak otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

3.Gün 27 /01 /2019 Havana 

Kahvaltının ardından Pinar del Rio’ya hareket ediyoruz. Burada dünyaca ünlü Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikayı gezecek ve üretimin her aşamasını göreceğiz. Gezi sonunda buradan puro alabilirsiniz. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Vadinin ortasında bulunan Palanque Restoran’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

4.Gün 28 /01 /2019 Trinidad – Cayo Santa Maria

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Küba’da kolonyal mimarinin en iyi ko- runduğu kent olan Trinidad şehir turumuz için yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad şehri gezisi esnasında Romantik Mü- zesi ve aynı adla anılan; yerel içecekler, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra otobüsümüz ile Cayo Santa Maria’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün 29 /01/2019   Cayo Santa Maria

Kahvaltının ardından her şey dâhil konseptinde ki otelimizde tüm gün boyunca deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün 30 /01/2019 Cayo Santa Maria – Santa Clara – Havana

Kahvaltının ardından Santa Clara gezimiz için yola çıkıyoruz. Varışı takiben gerçekleş- tireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimiz esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasındadır. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra, Havana’ya hareket ediyoruz. Otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam ise, Buena Vista Social Club gecesine katılacak Kübalı sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, unutulmaz bir gece yaşayacak ve akşam yemeğimizi de burada alacağız. Günün sonunda konaklama otelimizde.

7. Gün 31/ 01/2019 Havana

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Havana’yı dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

8. Gün 01/02/2019 Havana – İstanbul

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 09.35’te Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Karakas’ta yaklaşık 1 saat 30 dakikalık teknik bir duraklamanın ardından uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Saat farkından dolayı günü uçakta geçiriyoruz.

9. Gün 02/02 2019 İstanbul

Saat 10.15’te İstanbul’a varıyoruz.

Sömestre Küba Turu 

25 Ocak – 02  Subat  2020

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 2890 Usd 

Tek Kişi Farkı                         : 990 Usd

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul  . – Havana – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Havana’da 5 gece, 4* otelde konaklama.
 • Cayo Santa Maria’da 2 gece, 5* otelde her şey dâhil konaklama,
 • Sabah Kahvaltıları
 • Akşam Yemegi
 • Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler.
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Öğle yemekleri ve akşam yemekleri esnasında alınacak içecekler 
 • Şahşi Harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Küba Vize Ücreti (60 USD)
Keyifli bir paylaşımda bulunacağım../ Syka Tour Syka Tour bizi yine , “Dünya’nın öteki ucu” na çağırdı. 🌍🐘🐅🦜🦒☀️🦑🦀 Afrika’nın en güney ucundaki güzel şehir Cape Town ve Ümit Burnu; görkemli Masa Dağı; Güney Afrika bağevlerinde tadımlar; UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki büyüleyici Victoria Şelalesi; nefes kesici manzaralar , Afrika'nın en iyi korunmuş ve bozulmamış safari🐆🦏 bölgesi olmayı hak etmiş , Yüzlerce canlı türü ve yüksek sayıdaki fil sürüleri🐘🐘🐘 ile ünlü Chobe Milli Parkı ve Botswana... Özetlerle paylaşmak istediğim gezimizden sevgilerle... #ozlemsuer #tacımınannesi #sykatour #ozlemsuer360 Güney Afrika’dan ☀️paylaşımlara devam... Zimbabwe - Zambiya sınırındaki Viktorya Şelaleleri 💦yeryüzündeki 🌍yedi doğa harikasından biri. İnsanı kısaca🦜🦚 büyülüyor; 1.7 kilometre genişliğindeki alandan, saniyede yaklaşık 1 milyon litre suyun💦 108 metre aşağıya dökülmesini izlemek nefes kesici. En etkileyici manzaraları, hızla inen dev sularda 💦oluşan gökkuşaklarını🌈, iki ülke arasındaki bu muazzam Viktorya Şelalesi Köprüsü’nü helikopter turu 🚁ile yükseklerden izlemek inanılmaz heyecan ve ilham verici. Bu muhteşem gezi programı için Syka Tour a ve Yasemin Yılmaz a şimdiden teşekkürler. Detaylar storyde👆🏻 ... #ozlemsuer #sykatour #southafrica #tacımınannesi
Ozlem Suer Guney Afrika Gezisi
Ozlem Suer Alp