Sonbaharda Doğu Karadeniz & Macahel Yaylaları Turu

Macahel Turu

 UNESCO’nun “Dünya Biyosfer Rezervi” ilan ettiği Maçahel’e sonbaharda sarı, kırmızı, kahverenginin binbir tonuna boyanan yaylalarda muhteşem bir gezi..

1.Gün  İstanbul –  Trabzon- Hopa 

Gezimize başlamak üzere saat 04:30  da Atatürk Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşuyoruz. Saat 05:35 de  Turk Hava Yollarına ait TK2826 sefer sayılı uçuş  Trabzon’ a  hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat 40 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından  Trabzon Havalimanında aracımız ile buluşup  Turumuza başlıyoruz. İlk durağımız ,  Karadeniz’e Rize Kalesi’ne ve kente hakim panoromik manzara noktalarından biri olan Rize Botanik Bahçesi olacak. Sonra Camlıhempsine doğru yola devam edeceğiz. Zil Kale ,  Palovit Şelalesi , Pokut Yaylası sizi hayran bırakacak duraklarımız .   Daha sonra Otelimize yerleşmek üzere Hopa’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi yerel tatları tadacağımız bir restoranda alacağımız. Gecelememiz otelimizde.

2.Gün  Hopa -Borçka -Karagöl -Macahel

Sabah kahvaltımızdan sonra otelizden ayrılıyor ve Borcka’ya geçiiyoruz.  Sonrasında müthiş doğa manzaraları eşliğinde Karagöl’ e doğru devam ediyoruz. Bir heyelan gölü olan Karagöl 1900’lü yılların başında bugün Klaskur olarak bilinen yaylanın yakınında bulunan bir tepenin kayması sonucu Klaskur Deresi’nin önünü kapatması ile oluşmuştur. 2002 yılında Milli Parka kapsamına alınan bu cennette piknik yaparak öğle yemeğimizi almış olacağız. Sonrasında Maçahel’ e doğru devam edeceğiz. Merkezde ki gezimizden sonra bölge sartlarını en iyi şekilde yaşayabileceğimiz otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün   Maçahel

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından  Maçahel Yaylalarını keşfe çıkıyoruz.  Unesco tarafından Biosfer Rezervi olarak kabul edilen ; Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Macahel, bir dünya harikası. Toplamda 18 köyden oluşan, ancak 1921’de belirlenen Türkiye-Rusya sınır anlaşması çerçevesinde bu köylerin 12 si Gürcistan’da 6 sı ise Türkiye sınırları içinde kalmış. Gürcü dilinde Maca (el), Hel (bilek) anlamına geliyor. Gürcü dilindeki eski adı ile Hertvis, yeni adı ile Camili köyü bu köyler içinde bileği temsil ediyor. Bugün Macahel’i oluşturan 6 köy Camili, Efeler, Kayalar, Uğur, Düzenli ve Maral’dır. Öğle yemeğimizi piknik yaparak, akşam yemeğimiz ise otelimizde açık büfe olarak hazırlanan yerel tatlardan oluşacak. Geceleme Otelimizde.

4.Gün                                                                                                  Macahel – Arhavi -İstanbul

Sabah kahvaltımızdan sonra odalarımızı boşatıyoruz  ve otelimizden ayrılıyoruz. Artvin’de gezilecek ve görülecek önemli  duraklardan biri olan Arhavi Mençune Selalesine varıyoruz. Şelalesinin yüksekliği yaklaşık 90 metre yüksekliğinde olup Türkiye’nin en yüksek şelalesidir. Şelale gezimizden sonra Trabzon’a doğru devam ediyoruz.  Varışımızdan itibaren Trabzon’da öğle yemeği ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Saat 22:45 ki TK2831 sefer sayılı uçuşumuz ile İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Ataturk Havalimanına varıyoruz.

          SONBAHAR’DA          DOĞU KARADENİZ YAYLALARI & MACAHEL 

29 Agustos / 01 Eylül 2019

12 /15 Eylül 2019

26/29 Eylül 2019

 

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 2250 TL 

Tek Kişi Farkı                         : 490  TL

  • Thy ile Ataturk Havalimanı –-Trabzon  -Atatürk Havalimanı ekonomi sınıfı uçak biletleri
  • 3 Gece butik odellerde oda + Kahvaltı +Akşam Yemeği Konaklama
  • Programda bahsedilen tüm geziler
  • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Öğle Yemekleri 
  • Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
  • Kişisel harcamalar
  • Seyahat Sağlık Sigortası 
  • Bahşiş ve Tipler
Sevgili Gündoğan Bey ve Yasemin Hanım , Sizlere teşekkür ediyorum. İlginizden ve Hizmetlerinizden çok memnun kaldık. Herşey için Çok Teşekkür ederim.
ref
Sule Küre