Gündoğan Güneş Eşliğinde
Sonbaharda Japonya Turu

Gündoğan Güneş Eşliğinde
Sonbaharda Japonya Turu

09 /17 Kasım 2019

1.Gün             İstanbul –Tokyo

09 Kasım 2019

Siz değerli misafrlerimiz ile 08 Kasım 2019 saat 23:00 da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşmamızın ardında saat 02:00 da TK52 sefer sayılı uçuşumuz ile Tokyo’ya doğru hareket ediyoruz. Gecelememiz uçakta. Yaklaşık 11 saat 30 dakikalık uçuşumuzun ardından Tokyo Narita Havalimanına yerel saatle 19:00 da varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından bizi bekleyen aracımız ile buluşup otelimize geçiyor ve dinleniyoruz.

2.Gün              Tokyo – Hiroşima

10 Kasım 2019

Sabah kahvaltımızdan sonra otelimizden ayrılıyor ve hızlı trenle yapacağımız 4 bucuk saatlik yol- culuğun ardından Hiroşima’ ya varıyoruz. Bat Japonyanın Çugoku bölgesinde bulunan Hiroşima, nükleer saldırıya maruz kalan ilk şehir olarak dünya tarihindeki yerini almıştır. Hiroşima’ya varışımızın sonrasında şehri gezmeye başlıyoruz. Burada nükleer bomba atlan ilk şehir olan Hiroşima’ya adanmış UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Barış Anıt Parkı’nı gezeceğiz Geceleme otelimizde. 

3.Gün Hiroşima -Miyajima –Himeji

11 Kasım 2019

Sabah kahvaltımızdan sonra Miyajima’yı gezmek için feribot iskelesine ulaşıyoruz. Feribotla ulaşacağımız Miyajima Japonya’nın en iyi 3 manzarasında birine sahiptir. “Miyajima Adası, Japonya’nın güneybatı ucunda yer alan küçük bir ada… Eski çağlardan beri dini sebeplerle ziyaret edilen ada; deniz, doğa ve kırmızı tapınaklarının oluşturduğu muhteşem ahenk dolayısıyla Japonya’da en “güzel” üç destnasyondan biri olarak kabul ediliyor .İlk ziyaret yerimiz gelgitler sebebi ile su üzerinde yüzüyormuş gibi duran Torii Kapısı olacak. Gezilerimiz sonrasında serbest zamanda alacağımız öğle yemeğimizden sonra aracımızla Himeji’ ye devam edeceğiz. Akşam yemeğimizden sonra gecelememiz otelimizde.

4.Gün                        Himeji – Kiyoto -Osaka

12 Kasım 2019

Kahvaltımızdan sonra Japonya’nın en görkemli kalesi olarak kabul edilen Beyaz Heron Kalesi (Shirasagijo) olarak da bilinen Himeji Kalesini ziyaret edeceğiz ve sonrasında Kiyoto’ya doğru devam ediyoruz. 1000 yıldan uzun süre Japonya’ya başkentlik eden Kyoto’da tarih ve mimari kapalı perdeler arasında saklı değil aksine vitrinde sergilenen değerli süs eşyalar gibi göz kamaştrıcı. 794 yılından 1860’lı yıllara kadar hükmünü sürdüğü imparatorluğun izlerini taşıyan nadir Japonya şehirlerinden bir tanesi olan Kiyoto; geleneksel Japon mimarisi evleri ve fotoğraf karesini andıran bahçeleriyle bir tanıtm belgeselini andırıyor. Yüzden fazla tarihi eseri ile UNESCO Dünya Mirası Alanı olan şehir Budist tapınaklarından kraliyet ailesine ait villalara, anıtlardan mabetlere kadar ülke tarihinin ilham kaynağı olmuş. Varışımızdan takiben Geyşa mahallesi olarak da bilinen Gion’u geziyoruz daha sonra Kyoto’nun mutağı olarak bilinen geleneksel Japon mutağına özgü herşeyi bulabileceğiniz bir pazar yeri olan Nishiki Market uğrayacağız. Akşam yemeğimizden sonra gecelememiz otelimizde.

5.Gün Osaka – Kiyoto – Osaka

13 Kasım 2019

Bu gün Japonya’nın tapınak şehri olarak nitelendirilen Kiyoto gezimize , bir Şinto tapınağı olan binlerce ‘tori’ yani kemerli geçiten oluşan Fushimi İnari Tapınağını ziyaret ile başlıyoruz. Daha sonra yürüyerek momiji manzarasını en iyi gözlemleyeceğiniz yer olan bir Zen tapınağı Tofukuji geçiyoruz. Serbest zamanımızda alacağımız öğle yemeğinden sonra Eski bir budizm okulu olan Kiyomizudera tapınağı gezeceğimiz yerler arasında. Geceleme Osaka da ki otelimizde.

6.Gün    Osaka – Ashi Gölü – Fuji Dagı –Tokyo

14 Kasım 2019

Sabah kahvaltımızın ardından hızlı trenle Ashi Gölü’nde doğru hareket ediyoruz. Hakone Gölü olarak da bilinen bu doğal krater gölü, Fuji Dağı’ndan muhteşem manzaralar sunmaktadır. Burada doğanın tadını doyasıya çıkarmanın en güzel yolu olan tekne turumuzu yapacağız daha sonra Japonya’nın en yüksek volkanik dağı olan Fuji Dağı’na doğru ilerliyoruz. Komagatake Dağı’ndan bineceğimiz teleferik ile dağın ve gölün en muhteşem manzaralarına tanık olacağız. Daha sonra Tokyo’ya devam edeceğiz. Geceleme Otelimizde.

7.Gün     Tokyo

15 Kasım 2019

Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. İmparator Meiji’ye adanmış, Tokyo’nun en önemli tapınaklarından olan Meiji Tapınağı ve Tokyo’nun en iyi parkı olan Yoyogi Parkı’nı gezecek ve ardından 200 mt’den fazla yüksekliği ile Metropolitan Binası’nı göreceğiz. Özel transfer aracımız ile Asakusa Kannon Tapınağı’na gideceğiz. Bu güzel Japon mimari yapısını gördükten sonra şehrin en popüler mahallelerinden biri olan Ginza Bölgesi’nde yürüyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda. Konaklama otelimizde.

8.Gün  Tokyo  -İstanbul

16 Kasım 2019

Kahvaltıdan sonra Tokyo Gezimize, Japon imparatorunun gösterişli ikametgahı olan İmperial Saray ın bahçeleri ile başlıyoruz. Shinjuku , Akihabara ve Shibuya göreceğimiz diğer önemli yerler ara- sında. Serbest zamanımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel saatle 21:25’te TK53 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız ertesi gün 04:05’tr ( 17 Kasım 2019)

Tur Ucretleri                               İki Kişilik Oda da Kişi Başı                                     Tek Kişi Farkı

                                                                   4.990  Usd                                                               1090 Usd  

Kredi kartına 3, 4 veya 6 taksit imkânı için lüten Syka Tour Satış Bolumu ile görüşünüz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 •  
 • Thy ile İstanbul –Tokyo –İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Tokyo—Hiroşima / Osaka – Odawara arası Hızlı Tren Bileti 
 • 1. sınıf otellerde 7 gece konaklama
 • 7 sabah kahvaltısı +1 akşam yemeği
 • 1 Öğle Yemeği
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • Programda belirtilen geziler,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Yerel rehberlik hizmetleri,
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri.
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Dahil olmayan öğlen ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak alkollü ve alkosuz içecekler
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Kişisel Harcamalar
 • Bahişler

Notlar:

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından SYKATOUR kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • SYKATOUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde SYKATOUR dan tazminat hakkı yoktur.
 • SYKATOUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan SYKATOUR sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden SYKATOUR sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, SYKATOUR’un sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SYKATOUR sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • SYKATOUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “SYKATOUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.