Sonbaharın Renkleri ile Orta Karadeniz

Amasra & Kastamonu & Sinop & Safranbolu

1.Gün 07 Kasım Perşembe                       İstanbul  -Amasra-Kastamonu  

Çarşamba Akşamı misafirlerimiz ile  daha sonra bildirilecek noktalarda otobüsümüz ile buluşuyor ve yola çıkıyoruz.   Gece yapacağımız 6 saatlik konforlu yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde ilk durağımız Amasra’nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi olacak.  Fatih Sultan Mehmet’in ‘’Lala Lala Çeşm-i Cihan (Dünya’nın Gözü) bu mu ola?’’ dediği ve hayranlığını ifade ettiği Uyuyan Prenses lakaplı Amasra’yı tepeden görebileceğimiz Bakacak Tepesi sizi kendisine hayran bırakacak. Boztepe olarak adlandırılan ada ile ana karayı birbirine bağlayan Kemere Köprüsü ise tarihi ile büyüleyecek. Bir müze kent olan Amasra’nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra’nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısı ise size farklı duygular yaşatacak. Amasra turları ile doğal güzelliklerin peşinde gitmeye hazır olun. Daha sonra Kastamonu’ na doğru devam ediyoruz.  Varışımızdan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün   08 Kasım Cuma                    Kastamonu 

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltımızdan sonra    Kastamonu şehir merkezine hareket edip Kastamonu şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında ; Kastamonu Kalesi, Kastamonu evleri, Yakupağa Camisi, Saat Kulesi, eski Belediye Binası, Cem Sultan Bedesteni, Aşirefendi Hanı, Nasrullah Camisi, İsmail Bey Külliyesi ve Deve Hanı gezileri.  Kasaba Köyü’nde 14. yüzyıl başyapıtı, iç mekânı çivi kullanılmadan tamamen ahşap olarak inşa edilmiş Mahmut Bey Camisi’nin gezdikten sonra   akşam yemeği ve konaklama.

3.Gün    09 Kasım  Cumartesi   Kastamonu – Sinop

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Sinop’a doğru devam ediyoruz. İlk  gezeceğimiz nokta  Aynı vadi içinde sıralanmış 28 irili ufaklı şelaleden oluşan Erfelek Şelaleleri olacak. Daha sonra Hamsilos Koyu ve Türkiye’nin en kuzey noktası İnceburun gezilerimizi yapacağız ve sehir merkezindeki otelimize gideceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün   10  Kasım Pazar   Sinop – Safranbolu – İstanbul

Sabah otelimizde  alacağımız kahvaltıdan sonra odalarımızı boşaltıyor ve  Sinop şehir turumuza başlıyoruz. Gezimizde  Sinop Müzesi, Arslantorunlar Konağı, Sinop Kalesi ve tarihi Sinop Cezaevini  ve Alaattin Cami ‘ni göreceğiz. Daha sonra Sinoptan ayrılıp Safranbolu ‘ya devam edeceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu özel yöreyi gezmeye başlayacağız.  Safranbolu’nun merkezinde sizi tarihi ahşap konakların bulunduğu eşsiz güzellikteki mimari yapılar karşılayacak.Yemeniciler Çarşısı Arastası ve Bakırcılar Çarşısı ve  Cinci Han göreceğimiz yerler arasındadır. Safranbolu gezimizin bitiminde İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.  Yaklaşık 6 saat sürecek  yolculuğumuzdan sonra  İstanbul’a varıyor ve yolcularımız ile iniş noktalarında vedalaşıyoruz.

[sendpulse-form id="2836"]

Sonbaharın Renkleri ile

Orta Karadeniz

07/10 Kasım 2019

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 990 TL

Tek Kişi Farkı                         : 270 TL 

  • Lux otobüslerle Ulaşım
  • Kastamonu Ugurlu Konakları otelde 2 gece oda+kahvaltı+akşam yemeği konaklama
  • Sinop Antik Otel 1 gece oda+kahvaltı+akşam yemeği konaklama
  • Programda yazan tüm geziler ve transferler
  • Türkçe rehberlik hizmeti
  • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  • Şehir ve otel vergileri
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Müze ören yerleri girişleri
Organizasyonu yapan Yasemin Hanım ve Serdar Bey'e çok teşekkürler. Onceki seyahatlerimizden tanıdığım ve bu seyahatte tanıştığım tüm yeni dostlarla yeniden görüşmek üzere iyi haftalar dilerim.
munzurvadisi
Turgut Dizdaroğlu