fbpx

Sri Lanka & Maldivler Turu

Gündoğan Güneş ile

Sri Lanka & Maldivler

1.Gün                                                İstanbul – Kolombo – Negombo

 

Değerli Misafirlerimizle İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde ki buluşmamızdan sonra  bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve saat 01.55’te Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Kolombo’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15.00’da Kolombo’ya varıyor ve konaklama yapacağımız yaklaşık 40 dakika mesafedeki balıkçı kasabası Negombo’ya doğru yola çıkıyoruz. Kısa çevre tanıtım turunun ardından dinlenme için otelimize geçiyor ve akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

2.Gün   Negombo – Pinnawala – Dambulla 

 

Kahvaltının ardından yaklaşık 2 saat mesafede bulunan Pinnawala’ya doğru yola çıkıyoruz. Pinnewala’da 1975 yılında kurulmuş olan dünyadaki ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edip, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izleyeceğiz. Gezimizin bitişiyle Dambulla’ya devam ediyoruz. Yol üzerinde öğle yemeğimizi alıp, yaklaşık bir buçuk saatlik yolculukla Dambulla’nın Altın Tapınağı olarak da bilinen Dambulla Mağara Tapınağı’na ulaşıyoruz. Burası Sri Lanka’daki en büyük ve en iyi korunmuş mağara tapınağı kompleksidir. 1. yüzyılda mağara içine inşa edilmiş tapınağın içindeki heykel ve freskler Budha ve hayatı üzerine yoğunlaşmıştır. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize transfer oluyoruz.

3.Gün                 Dambulla – Polonnaruwa – Sigiriya – Dambulla

 

Kahvaltının ardından Polonnaruwa’yı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrası UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Polonnaruwa Antik Kent’e ulaşıyoruz. Ören yerine girişimizle bizi benzersiz granit sütunlar, kayaya oyulmuş Buda heykeli, dini yapılar, bu haliyle bile dönemin görkemine ışık tutan saray kalıntıları, sit alanının sakinlerinden maymunlar karşılıyor olacak. Gezimizin bitişiyle yol üzerinde öğle yemeğimizi alarak bir başka antik kent Sigiriya’ya yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve adı Aslan Kayası anlamına gelen Sigiriya Kaya Kalesi adına yakışan görkemli bir kayalığın üstüne kurulmuştur. Kuruluşu M.Ö. 477 yılına dayanan antik kent, deniz seviyesinden 370 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yemyeşil doğanın içinden yükselen, bölgeye kuş bakışı hâkim bu kaleyi hayranlıkla geziyor ve ardından akşam yemeği ve konaklama için Dambulla’ya dönüyoruz.

 4.Gün     Dambula – Kandy – Nuwera Eliya  

 

Kahvaltının ardından yaklaşık 3 saatlik yolculukla ülkenin ortasına Kandi’ye ulaşıyor ve şehri keşfe çıkıyoruz. Merkezde muhteşem bir manzara oluşturan Kandy Gölü’nün etrafında keyifli bir yürüyüş yaptıktan sonra Budistler’in hacı olmak için ziyaret ettikleri Diş Tapınağı’nı ziyarete gidiyoruz. 4.yüzyılda Budha’nın dişi Sri Lanka’ya getirildikten sonra inşa edilen bu kutsal tapınak, Sri Lanka’nın en önemli yerlerinden olarak bilinmektedir. Öğle yemeğimizi gezi esnasında alarak Nuwara Eliya’ya devam ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuz esnasında Sri Lanka’nın yemyeşil çay bahçelerinden geçerek 1900 metre rakımda Nuwara Eliya’ya ulaşıyoruz. Çay fidanlığını görüyor ve çay fabrikası ziyaret ediyoruz. Dünyanın en iyi çayları arasında olan Sri Lanka çayının tadına baktıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

5.Gün    Nuwera Eliya – Yala

 Otelde erken kahvaltının ardından otelden hareketle adanın güneyine Yala Ulusal Parkı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuk esnasında yol üzerinde öğle yemeği molası vererek otelimize ulaşıyoruz. Parkta akşam safarisi için otelden ayrılıyor ve Yala Ulusal Parkı’nın vahşi doğasında safari keyfi yaşıyoruz. 2 saat sürecek olan safari esnasında park sakinleri arasındaki birçok vahşi hayvanın yanı sıra yaban domuzu, yaban bufalosu, tavus kuşu, çakal, tembel ayı, timsahlar, filler, leoparlar ve çeşitli kuşları banyo yaparken ve su içerken görme fırsatı yakalayacağız. Safari sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz .

6.Gün        Yala – Galle – Beruwala  

Otelde erken kahvaltının ardından sabah safarisi için otelden ayrılıyoruz. Park sakinlerini bu kez avlanırken görme fırsatı yakalamak için 2 saatlik safariye başlıyoruz. Safari sonrası doğal limanı ile ticarete devam edip ilginç balıkçılıkları ile dikkati çeken Galle’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz esnasında manzaranın tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Galle’i geziyor ve bu şirin balıkçı kasabasını fotoğraflama imkânı buluyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Beruwela’ya ulaşıyoruz.

7.Gün                 Beruwala – Kolombo 

Kahvaltının ardından yaklaşık iki buçuk saat sürecek yolculukla Kolombo’ya varıyoruz. Başkent Kolombo konumu itibariyle ülkenin önemli ticaret kentidir. Öğle yemeği ve Kolombo şehir turumuzun ardından İstanbul’a dönecek yolcularımızla beraber havalimanına transfer oluyoruz. Yerel saatle 21.30 da TK731 Sefer sayılı uçuşumuz ile İstanbul’a doğru harekete geçiyoruz.  Yaklaşık 12 saatlik uçuşumuzun ardından sabah  12 Aralık 2019  06: 30 da İstanbul Havalimanına varıyoruz.

Seyahatlerine Maldivler Rotasında devam edecek yolcularımız ise akşam yemeklerini ve gecelemelerini Kolombo otelde yapıyorlar.

8.Gün                      Kolombo –Maldiv

Kahvaltının ardından  Havalimanına gidiyoruz ve dış hatlar uçuşumuz ile Maldivler Male Havalimanına varıyoruz. Pasaport ve gumruk işlemlerinden sonra surat motoru ile Maldivler otelimze geçiyoruz. Odalarımızı aldıktan sonra deniz kum ve güneşin tadını çıkarıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9.Gün            Maldiv

Kahvaltı ve Akşam yemeğimizi alacağımız otelimizde tum gün denizin güneşin tadını çıkarıyoruz.

10.Gün            Maldiv

Kahvaltı ve Akşam yemeğimizi alacağımız otelimizde tum gün denizin güneşin tadını çıkarıyoruz.

11.Gün                         Maldiv

Kahvaltı ve Akşam yemeğimizi alacağımız otelimizde tum gün denizin güneşin tadını çıkarıyoruz. Akşam saatlerinde Male Havalimanına gidiyoruz ve yerel saatle 23:45 de TK731 sefer sayılı uçuşumuzla İstanbul ‘a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık  8 saat 40 dakika  lık uçuşumuzun ardında 16 Aralık 2019 sabah saatlerinde İstanbul Havalimanına varıyoruz.

Tur Ucretleri                               İki Kişilik Oda da Kişi Başı                                     Tek Kişi Farkı

 

Srilanka Paketi                              2450  Usd                                                                  690 Usd

Maldivler

Standart Oda konaklama             850  Usd                     

Maldivler

Water Bungolof konaklama      1450 Usd 

Kredi kartına 3, 4 veya 6 taksit imkânı için lüten Syka Tour Satış Bolumu ile görüşünüz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Srilanka Paketi Yolcularımız için Tur Ucretlerine Dahil Olan Hizmetler

  • İstanbul-Kolombo- İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Srilanka Parkurunda 4 ve 5 yıldızlı otellerde oda+kahvaltı+akşam yemeği konaklama
  • Programda belirtiler tüm geziler
  • Programda belirtilen tüm transferler
  • Müze Ören Yerleri Girişleri
  • Sabah ve Akşam Safarileri
  • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

  Maldivler Paketine Dahil Olan Hizmetler

  • İstanbul-Kolombo / Male –İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
  • Kolombo –Male Parkuru ekonomi sınıfı uçak biletleri
  • Male Havalimanı otel Male Havalimanı arası surat tekneleri ile ulaşım
  • Secilen odalarda 5 yıldızlı otelde 3 gece 4 gün oda+kahvaltı+akşam yemeği konaklama

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Bahşiş ve Tipler ( 50 Usd )

Notlar:

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından SYKATOUR kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • SYKATOUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde SYKATOUR dan tazminat hakkı yoktur.
 • SYKATOUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan SYKATOUR sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden SYKATOUR sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, SYKATOUR’un sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SYKATOUR sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • SYKATOUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “SYKATOUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

Syka Tour 

0 212 662 10 45 / 0 530 266 86 67

info@sykatour.com

Yeşilköy İskele Caddesi No 1 Da 1 İstanbul

Tursab A 7107

error

Sosyal Medyada Bizi Takip Etmek İster misiniz ?

Facebook
Facebook
Instagram