Çarların Şehri
St. Petersburg Turu

st petersburg

ÇARLARIN ŞEHRİ: ST. PETERSBURG

29 EKİM ÖZEL TURU

PETERSBURG KANALLARINDA TEKNE GEZİSİ VE GÖSTERİLİ İLK AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL

İSTANBUL’DAN ST. PETERSBURG’A TÜRK HAVA YOLLARI DİREK SEFERLERİ İLE

29 EKİM – 1 KASIM 2020

3 GECE / 4 GÜN 

1.Gün: ISTANBUL – ST. PETERSBURG  29 EKİM 2020 PERŞEMBE

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 09.15’te buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK401 sefer sayılı uçuşu ile 11:45’te St. Petersburg’a uçuyoruz. Yerel saat ile 15:10’da St. Petersburg’a varıyoruz. St. Petersburg’a varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi St. Petersburg merkezi, Preobrajenski Kilisesi, Smolni Manastırı, Dekabristler Meydanı, Aurora Zırhlısı, Çeşme Kilisesi, Tatar Camii ve Saçılmış Kanlar Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam küçük bir tekneyle ile St. Petersburg kanallarında gezinti. Yerel bir restoranda gösterili “Hoş geldiniz” akşam yemeği. Geceleme St. Petersburg’daki otelimizde. 

2.Gün: ST. PETERSBURG 30 EKİM 2020 CUMA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan, Aziz İzhak Katedrali ve Ermitaj Müzesi turlarına katılabilirler. Geceleme St. Petersburg’daki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Işıklar Altında St. Petersburg gece  turuna katılabilirler. 

Aziz İzhak Katedrali ve Ermitaj Müzesi Turu | 75 € Kişi Başı

Aziz İzhak Katedrali, St. Petersburg’un en büyük, dünyanın da en büyük 4. Ortodoks katedralidir. Günümüzde müze olarak hizmet vermekle birlikte ibadete açıktır. İnşaası 40 sene süren, Aziz İshak Katedrali’nin kubbeleri üzerinde 100 kilodan fazla altın, iç süslemeler için 300 kilodan fazla altın kullanılmıştır. Ardından Çariçe Katerina’nın kışlık sarayı olan, dünyanın en büyük ve eski müzelerinden olan Ermitaj Müzesi’ni gezeceğiz. 1764 yılında Çariçe II. Katerina tarafından kurulan müzede yaklaşık 3 milyon değerli sanat eserinin sergileniyor. Her bir esere bir dakika seyretmek isterseniz, 24 saatte Ermitaj turunuz 8 sene sürüyor. Müzenin açılış kapanış saatlerine göre bu süre 15 seneye çıkıyor.

Işıklar Altında St. Petersburg Gece Turu |40 € Kişi Başı

St. Petersburg içerisinde sadece muhteşem kültür ve tarih barındırın bir şehir değil, aynı zamanda ışıkların 24 saat parladığı, büyük, canlı ve hayat dolu bir şehirdir. Bu turumuzda geceleri muhteşem aydınlatılan St. Petersburg’un eşsiz mimari yapılarını keşfe çıkacağız.

3.Gün: ST. PETERSBURG 31 EKİM 2020 CUMARTESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan St. Petersburg dışındaki Puşkin Kasabası turuna katılabilirler. Geceleme St. Petersburg’daki otelimizde.

Puşkin Kasabası Turu |50 € Kişi Başı

Adını Rus şair, Rus edebiyatının temel direği, Aleksandr Puşkin’den almaktadır. Kasabanın en önemli yapısı olan Katerina Sarayı St. Petersburg’dan 27 km uzakta bulunur. Aynı zamanda Çarlık Sarayı olarak adlandırılan bu saray özellikle çarların yazın gelip kaldıkları saraydır. Sarayın uzunluğu 400 metredir. 18. yüzyılda inşa edilmiş bu yapı, 2. Dünya Savaşı esnasında Almanlar tarafından tahrip edilmiştir. Ancak sonradan Ruslar tarafından aslına uygun bir şekilde restore edilmiştir. Saray 6 defa yıkılıp tekrar inşa edilmiştir.

4.Gün: ST. PETERSBURG – İSTANBUL 1 KASIM 2020 PAZAR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Petro ve Pavel Kalesi turuna katılabilirler. Gezilerimizin ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK402 sefer sayılı uçuşu ile 16:05’te İstanbul’a hareket. Saat 19:45’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki  organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.

Petro ve Pavel Kalesi Turu | 40 € Kişi Başı

Neva Nehri’nin üzerine bir adacık olarak 1700’lerin başında inşa edilen kale, St. Petersburg’da ki ilk yapıdır. Yıldız şeklindeki kale, 1920’lerin başlarında Bolşevikler tarafından hapishane olarak kullanılmıştır. Birçok Romonov’un mezarı da bu adada bulunmaktadır ve Rus tarihinde önemli bir konuma sahiptir.

EKSTRA TURLAR:

TUR

ÜCRETİ

Aziz İzhak Katedrali ve Ermitaj Müzesi Turu

75 EUR

Puşkin Kasabası Turu

50 EUR

Petro ve Pavel Kalesi Turu

40 EUR

Işıklar Altında St. Petersburg Gece Turu

40 EUR

TOPLAM

205 EUR

 • Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 205 EUR olan 4 turdan oluşan esktra tur paketi 170 EUR olacaktır.
 • Ekstra tur indirimi Türkiye’den satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

ÇARLARIN ŞEHRİ: ST. PETERSBURG

29 EKİM ÖZEL TURU PETERSBURG KANALLARINDA TEKNE GEZİSİ VE GÖSTERİLİ İLK AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL

İSTANBUL’DAN ST. PETERSBURG’A TÜRK HAVA YOLLARI DİREK SEFERLERİ İLE

29 EKİM – 1 KASIM 2020

3 GECE / 4 GÜN

Tur Ucreti

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 490 Eur

Tek Kişi Farkı                         : 100 Eur  

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – St. Petersburg – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • Havalimanı vergileri,
 • Belirtilen ve benzeri kategorideki otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Petersburg panoramik şehir gezisi,
 • İlk akşam alınacak gösterili “Hoş geldiniz” yemeği (Rus Gecesi 65 EUR),
 • Tekneyle kanal gezisi (35 EUR),
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL),
 • Öğle Yemekleri,
 • Programda belirtilmeyen akşam yemekleri,
 • Vize Ücreti,
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,
 • Kişisel harcamalar,
 • Minibar ve otel harcamaları.
 • Fazla bagaj ücreti,

TK 401 29 EKİM ISTLED 1145 1510

TK 402 01 KASIM LEDIST 1605 1945