Yanıbaşımızda ki Cennet
Çatalca

catalca gezi_large

Tarih öncesinden kalma mağaralar  , fauna ve florası ile sizleri şaşırtacak derecede çeşitliliği olan milli parklar , Trakya’da bir Cin Seddi Anatacia Surları , Su Kemerleri,  Mübadele Müzesi , Şehitlikler , Ayçiçeği tarlaları , Tabiat Anıtları, Atlar ve Binicilik ve çok daha fazlası ile Çatalca sizleri hem doğal güzellikle  hem de tarihi ile  şaşırtacak.

 1. Gün                                                                                                                     İstanbul—Çatalca

06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
06:45 Mecidiyeköy Aslı Börek Önü 
07:00 Bakırköy Ömür Plaza 
07:30 Beylikdüzü Marmara Park Önü

 Siz değerli yolcularımız ile buluşup Çatalca’ ya doğru yola çıkıyoruz. Son buluşma noktamızdan sonra yaklaşık yarım saat sürecek yolculuğumuz. Çatalca, yüzölçümü itibariyle İstanbul ilinin en büyük ilçesidir. Güneyde Büyükçekmece’ye, batıda Silivri’ye ve Tekirdağ ilinin Saray ilçesine, doğuda Arnavutköy ilçesine komşu olan Çatalca’da ilk durağımız Trakya’nın ilk yerli halkı olan Traklardan beri (İ.Ö.2000) bir yerleşim bölgesi olan İnceğiz Köyü’ndeki Mağaralar olacaktır. Daha sonra üstün estetik değerlere sahip florası, peyzajı, sulak alanları, tabii yürüyüş yolları ile oldukça ilginizi çekecek Danamandıra Tabiat Parkına uğruyoruz. Daha sonra Bizans İmparatoru Anastasius’u 507 – 511 yılları arasında inşaa edilmiş Çin Seddinden sonra Hunları durdurmak için yapılan dünyanın ikinci büyük suru olan Anastasios Surlarının günümüze kadar kalan kısmını  görmek için Evcik Plajı İskele Mevkine gidiyoruz. Bu gün son olarak Gümüşpınar köyü yakınlarında halen ayakta bulunan Kurşun Germe Su kemerlerini görüp bir  bir Riding Clup olan Erkanlı Country Resort  otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme Otelimizde.

 1. Gün                                                                                                                   Çatalca—İstanbul

Sabah  otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında  XVI. yüzyılda Mimar Sinan tarafından yapılan Ferhadpaşa Cami  , 2001 yılında Lozan Mübadilleri Vakfı tarafından kurulan Mübadele Müzesi , Alaiye Şehitlik Abidesi , 2. Dünya Savaşı yıllarında Mareşal Fevzi Çakmak tarafından Almanya saldırısından korunmak için yaptırılan Çakmak Savunma Hattı Koruganları göreceğimiz yerler arasındadır. Akşama doğru güneşin batışını seyretmek için Karaburun tarafına gidiyoruz. Veda yemeğimizi güzel bir balık restoranında aldıktan sonra dönüşe geçiyor ve sizleri aldığımız buluşma noktalarına bırakıyoruz ve Yeni bir macerada görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Yanıbaşımızda Ki Cennet 

Çatalca

9/10 Temmuz 2020

İki Kişilik Oda da Kişi Başı    750 TL 

Tek Kişi Farkı                              150 TL  

 • Lüks Otobüs ile Gidiş – Dönüş Ulaşım
 • 1 gece Erkanlı Country Resort SPA&Riding Club oda + kahvaltı +akşam yemeği konseptte konaklama 
 • 1 Serpme Köy   Kahvaltısı
 • Karaburun’da Balık Restoranda  1 akşam yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Mesleki Mesuliyet Sigortası
 • Seyahat Saglık Sigortası
 • Programda yazılmayan yemekler ve yemekler esnasında alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Müze Ören Yerileri Giriş Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar