1. Gün 27  Aralık 2019 

Akşam saatlerinde daha önce belirlediğimiz buluşma noktalarımızda otobüsümüz ile buluşup seyahatimize başlıyoruz. Tekirdağ – Keşan – İpsala güzergâhını takip ederek İpsala Türk sınırı ve sonrasında sabah erken saatlere kadar sürecek yolculuğumuz sonrasında  Kavala’ ya varış.

 1. Gün 28 Aralık 2019 Kavala – Yanya

Sabah erken saatlerde varacağımız Kavala’da  , Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imaret,  su kemeri ve kale içindeki eski şehir görüleceğimiz  yerler arasındadır. Öğleden sonra Makedon krallığının ilk başkenti  ve  Antik Yunan ihtişamına şahit olacağınız  Vergina bölgesine göreceğiz. Akşama doğru Yanya otelimize varıyoruz ve akşam yemeğine kadar dinleniyoruz.  Akşam yemeğimiz ve gecelememiz otelimizde.

 1. Gün 29  Aralık 2019  Yanya –Parga – Yanya

Kahvatımızdan sonra Yunanistan’ın Epir bölgesindeki en büyük şehri olan Kuruluşu M.Ö. 510 yılına kadar uzanan  Yunanca’da ” Yahya’nın şehri ” anlamında İoannina adı verilmiş olan Yanya sehir turumuzu yapacağız.  Osmanlı İmparatorluğu döneminde Balkanlar’ın en önemli merkezlerinden biri olan Yanya, köklü tarihi, müzeleri ve muhteşem doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan huzur şehri. 1431 yılında 2. Murat döneminde Osmanlı hakimiyetine geçmiş ve Yanya adını alan bu kentte, Osmanlı hakimiyeti, 1912 Balkan savaşlarına kadar sürmüş ve dolayısı ile  kentteki 500 yıllık Osmanlı izleri hala görülebiliyor.  Daha sonra  Yunanca ‘Hypargos’ olarak bilinen , Yunanistan’ın Adriyatik Denizi kıyısında, cam ağacı ormanlarıyla çevrili, masmavi denizi, kristal kumsalları ve amfi tiyatro şeklinde kıyı boyunca dantel gibi sıralanmış rengârenk evleriyle Parga karşılayacak bizleri. Venedikliler tarafından 11. ve 13. yy’da yapılmış olan bu kale 1452’de Osmanlıların burayı ele geçirmesiyle Barbaros Hayrettin Paşa tarafından yerle bir edilmiş ancak 16. yy’da onarılmış bir savunma kalesi ve Tepedelenli Ali Paşa Sarayını, müzesini ve Türk evleri göreceğimiz yerler arasında.

 1. Gün 30 Aralık 2019 Yanya –Meteora –Selanik

Kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyor ve  Tarih öncesi nehirlerin yonttuğu, iman gücünü yaşatan uhrevi manastırlar ve anıtların taçlandırdığı kaya sütunlar ile bizleri şaşkına çevirecek Meteora’ya doğru yola çıkıyoruz.  Yunan devleti burayı kutsal nokta, bozulmamış ve değişmez yer olarak adlandırmaktadır.  Günümüzde, her ziyaretçiyi ulvi makamlarında konukseverlikleriyle sıcak karşılayan altı adet aktif, ongun, restore edilmiş erkek manastırı ve kadın manastırını barındıran Meteora Unesco tarafından Dünya Mirası ilan  edilmiştir. Meteora gezimizden sonra Selanik’e hareket ediyoruz. Varışımızın  ardından akşam yemeği  ve geceleme otelimizde.

 1. Gün 31 Aralık 2019  Selanik 

Yunanistan’da başka hiçbir yere benzemeyen bir Ssıcak ve cömert , tarih ve yenilikler şehri Selanik’ teyiz. Thermaic Körfez, Beyaz Kule, Nikis caddesi, Aristotales Meydanı, Mitropoleos Caddesi, Tsimiski Caddesi, Ladadika, Modiano Çarşısı, Bit Pazarı ve Eski Şehir ve Elbetteki Gazi Mustafa Kemal Ataturk’ün evi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimiz ve yılbaşı kutlamamız için Klasik bir Selanik Tavernasına gideceğiz.  Gecelememiz otelimizde…

Yılbasında Yunanistan Turu

28 Aralık 2019

01  Ocak 2020

Tur Ucreti

İki Kişilik Oda da Kişi Başı  :390 Euro 

Tek Kişi Farkı                        : 120 Euro

Ucus Bilgileri;

 

 • Lux otobüslerle ulaşım
 • 5 Yıldızlı otellerde 4 gece oda + kahvaltı  konsepte konaklama
 • 3 akşam yemeği
 • Yılbaşı Galası
 • Turkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Mesleki Seyahat Sigortası
 • Yemekler esnasında alınan alkollü ve al- kolsüz içecekler
 • Öğle yemekleri
 • Vize Ucret ( 125 Euro )
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Kişisel harcamalar